FIV157

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Buna seara fetelor si LA MULTI ANI ! Anul ce a venit sa ne aduca la toate ceea ce ne dorim cel mai mult!
Eu am cam lipsit o vreme de pe DC , am incercat sa imi revin dupa cele intamplate in decembrie , nu prea mi-a iesit ...... Eu am avut ciclu de 3 ori luna asta , adica mi-a venit pe 14 dec , exact la 14 zile de la punctie , pe 27 decembrie si pe 4 ianuarie . Ieri am fost la dr , care mi-a zis ca este normal la ce am avut eu prin burta , am vorbit si pt ET , luna viitoare la sfarsit voi face , vestea proasta este ca va trebui iar sa fac o stimulare mai usoara pt dezvoltarea endometrului (eu nu am CM deloc), adica voi face menogon 10 fiole (fiindca tot am ramas cu el ), voi ce ziceti este cam repede sa fac o noua stimulare avand in vedere hiperstimularea mea de luna trecuta , ovarele si-au revenit in dimensiune dar nu de tot ....
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Laura,bine ai revenit !Imi pare tare rau pt ceea ce ti s-a intamplat,cred ca ti-a fost tare greu Parerea mea ar fi sa mai astepti cateva luni pana sa faci o noua stimulare,parca este prea devreme...mai ales ca ai avut si hiperstimulare si zici ca ovarele inca nu si-au revenit....

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

ZOUZOU, multumesc frumos pt. incrajari.Pai si eu am zis la fel ca a fost sarcina,mai ales ca la 16 zile de la et am gasit ceva mai consistent pe tampon si nu era cheag.Eu cred ca am fost prea nestiutoare si neatenta cu mine si am pierdut.Nu sunt suparata,sunt doar in ceata pt. ca dr. mea mi-a zis ca e posibil sa fi fost o sarcina toxica,etc.Eu cred ca a fost cam socata ca eu la virsta mea cy 1 sg. embriona am avut bhcg de sarcina.

Embrionul a fost de calitate,pt. ca am vb. cu embriologul la et si mi-a zis ca e f. bun.Numai ca eu cred ca nu a vrut sa riste sa il piarda pt. ca era doar 1 si mi l-a transferat la 48 de ore.

Oricum voi continua si dupa ciclul urm. deja ma duc sa vad cum stau si o iau de la capat caci timpul e singurul dusman in toata aceasta treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Misa, felicitari penru optimismul tau. Doamne Ajuta sa fie bine data viitoare.Am vazut ca ai ales Sibiul pentru FIV. Si mie Sibiul mi-ar fi mai la indemana decat Bucurestiul, insa mi-e putin teama de faptul ca nu au asa de multa experienta.Unde vei face urmatorul FIV?
Laura, ma bucur ca ai revenit printre noi.Nu stiu foarte multe despre fertilizare in vitro, dar ma gandesc si eu ca poate ar trebui sa astepti putin sa isi mai revina organismul.
Iana_mari, multumesc pentru raspuns. Astept cu nerabdare sa sun luni sa imi fac programare la Cocei si sa vad ce trebuie sa fac mai intai. Tu in ce stadiu esti? Ai facut analizele? Eu banuiesc ca trebuie sa le refac pentru ca sunt deja vechi de mai bine de un an.In ultima vreme am luat si un tratament naturist cu ulei de primula. Sper sa fi ajutat si el la ceva.Eu tot nu sunt impacata cu diagnosticul nostru deloc. Ce sanse de reusita om avea? Ca mie si inainte de operatia de "reparare" mi-au dat sanse. Rezultatul insa= zero. Doctorul Tutunaru ce te-a sfatuit?
Va pup,
PITICUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor ma apuc sa fac acatistul pentru maine ma duc la manastirea Ghighiu am sa ma rog si pentru voi si dau acatistul si pentru voi toate va pup si va iubesc nu va puteti imagina cata putere si sperante am-i dati voi va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

misa_21 iti admir mult optimismul tau si fiind asa, sigur vei avea bebelusul tau...in legatura cu embrionii,chiar daca la microscop par a fi perfecti,singura procedura,analiza care poate confirma calitatea embrionului ,este PGD...acolo doar se vad anomaliile genetice ale unui embrion...despre PGD,poti citi pe prima pagina si am mai scris eu cite ceva,acum citeva rinduri in urma,tot la acest capitol..tine-o tot asa ca sigur va fi bine
lauravoicu bine ai revenit cu forte proaspete
mihaele
pupici la toate si va doresc o seara de vis


"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samba spune:

Help !!! Cine are nr de telefon de la cab dr Tutunaru? Doresc sa ma programez la el ptr clipsare de trompe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samba spune:

Cristal1995, am inteles ca ti-a facut fiv desi nu era cazul, stiind situatia ta cu hidrosalpinx. Ceea ce nu-mi este prea clar, te-ai operat laparoscopic special ptr clipsare ? Ti-a facut operatia si ulterior ai depistat ca procedura ptr care ai fost deschisa nu a fost executata ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyna75 spune:

salut fetelor. ce pareri aveti despre dr laura dracea? eu m-am programat la gynera pt fiv+icsi. oare are biologa buna? a mai fost cineva dintre voi acolo? ati auzit de sarcini reusite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Dragele mele,

Intru si eu sa va salut si sa va sustin.

Zouzou, vad ca esti in forma. Cand va fi ET?

KITTA adica cum ai plins? Pai nu asa te cunosc eu. Tu erai cea mai optimista si mai luptatoare. Vad ca in concediu te-ai mai inmuiat... Nu te mai stresa asa ca nu are rost. In primul rand ca tu ai avut o tentativa de sarcina si e clar ca lipsa de progesteron ti-a cauzat. Deci nu mai cauta pete in soare si revino la starea de dinainte. O sa fie bine daca nu te stressezi.

Mihaele .

Eu am niste greturi de toata frumusetea si e tare naspa. Nu stiu cat vor dura dar sper ca nu mult, ca nu pot manca din cauza lor.

Apropos de analizele care se pot face embrionului, nu stiu daca sunt relevante. Exista si pobilitatea ca analizele sa fie rele si totusi embrionul sa se dezvolte normal? Mie mi s-a spus ca embrionii pot arata foarte bine dpdv morfologic insa genetic sa nu reziste, iar asta se vede numai dupa primele 10 saptamani de sarcina, cand embrionul isi dezvolta toate calitatile.

Va imbratisez pe toate si va doresc sa fiti optimiste si increzatoare.

Alina

Mergi la inceput