FIV157

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Mirela, pretul depinde de clinica, de ex la medsana era 6900 ron total din care 4350RON ET-ul iar restul (punctie, consultatii, dozari pe parcurs ) 2550RON, deci ET-ul avea o pondere de peste 50%. Un ET separat era 4000RON. M-am uitat pe site, e la fel.
Probabil nici tehnica nu le permite la momentul asta dar nici vreun interes major nu cred ca exista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

CE MA FAC,ca nu vreau sa pierd si luna asta ,sa incep tratamentul,mi-a venit CM dimineata,si maine este ziua 2 cand trebuia sa fac recoltarea pt analize,ca apoi seara dupa recoltare sa incep prima pastila de contraceptive(nu mi-a spus sa fac decat o luna cu AC) pt ca sunt la a 2 a incercare de tratament.AM sunat la MEDLIFE si nu lucreaza laboratorul maine asa cum am crezut ,asa ca am dat-o in bara.NU STIU ce sa fac???? AR insemna sa fac luni dimineata recoltarea pt(fsh,estradiol,prolactina,lh),si sa incep prima pastila de AC in ziua 3(luni). CE parere aveti,s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema,ma gandesc ca nu stiu ce ar putea sa se intample daca incep contraceptivele in ziua 3,probabil sa-mi intarzie ciclul cu 2-3 zile,oricum dupa aceasta folie de MARVELON,intru direct in ihibare cu Diphereline,cel putin asta mi-sa spus la ultima consultatie,.dar aceelasi lucru mi-sa intamplat si luna trecuta cu ciclul ,mi-a venit tot sambata,acum la fel,si nu am reusit sa vb la Giulesti,adica sa intreb dinainte ce fac,daca va fii la fel luna asta ,si acum e prea tarziu,ca nu am pe cine sa sun azi,VOI ce parere aveti,imi aduc aminte ca inainte de prima incercare fiv,mi-sa recomandat AC,si parca prima folie am inceput-o tot din ziua 2.AR fii o nenorocire sa incep din ziua
3 ???? MI-E frica sa nu influenteze tratamentul ce va urma dupa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

KINETA eu as face analizele luni, incep AC tot luni si luni sau marti as incerca sa dau de medic sa il intreb daca e OK si daca merg mai departe asa sau abandonez si mai astept o luna


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Kineta, analizele poti sa le faci linistita in z3, nu e absolut nicio problema! Si nu cred sa conteze f mult daca incepi AC cu o zi mai tarziu! Eu zic ca poti sa le faci linistita luni, si tot luni sa iei prima pastila de AC!
O zi buna tuturor!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

IEPURILA,oricum merg LUNI dim,sa fac recoltarea la BIOS pt ca acolo mi-sa recomandat sa le fac,(voi fii in ziua 3),a CM,imi cumpar folia de MARVELON,si la pranz ,o voi suna pe d-na GETA ,sa-mi spuna ce sa fac ,adica daca incep folia de seara,sau nu.SINCER nu cred ca ar avea ce sa se intample,pt ca am auzit persoane care ar fii inceput folia de contraceptive si in ziua 5 a cm,este adevarat nu luau pastilele pt contraceptie,le luau pt alte probleme(asa cum facem si noi),vom vedea,te pupic si pe celelalte fete care mi-au raspuns si care poate mai imi vor da idei.[pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Kinetaeu sunt dupa a doua folie de AC, mi-a venit CM vineri si ca si tine trebuie sa fac analizele in Z3. La mine o sa fie in Z4 sau aproape 4 caci mi-a venit pe la ora 14. Eu odata am inceput AC chiar din Z5 ca sa nu pierd luna respectiva la indicatia dr. si nu a fost nici o problema, asa ca nu te mai stresa atata. Oricum daca nu iti va da inca o luna AC nu conteaza si chiar daca ar fi fost asa este pauza accea de 7 zile intre cele 2 folii de AC. Daca de exemplu tie iti vine in Z2 de pauza CM inseamna ca vei incepe urmatoarea folie in Z5 de CM, deci chiar nu conteaza sa fie exact. Mult succes. Eu voi merge la Giuly sa imi fac analizele, care inca nu sunt edificata daca vor fi elocvente avand in vedere sa sunt in mijlocul AC. Poate bag capul si pe la Tante Getix sa-i mai iau pulsul sa vedem e enervata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Marrina
Samba eu nu stiu de cauterizarea trompelor ,dar eu am acelasi diagnostic si cu toate ca sunt pacienta prof.Marinescu am fost la dr.Tutunaru si mi-a pus clipsuri inainte de fiv.Succes.
Piticule te pup in ce stadiu esti acum?Dr.Cocei te primeste fara nici-o problema.Eu am vrut direct la Marinescu, am reusit sa ma programez in spital.In fiecare 10 ale lunii se suna pt.programare.
Ioanatugs multumesc si ce-mi doresti tu mie sa ti se intample si tie ca ai suferit si tu destul.O sa-i transmit Marusei complimentele tale.
Ladyxe asa ar trebuie sa se intample dar daca tu nu ceri ei nici atat nu-ti arata mai ales cand este aglomerat,eu de emotii am uitat si dr.Codreanu m-a intrebat:a-ti vazut embrionii?La care embriologul a spus ca n-am cerut,dar nu dau vina pe nimeni.

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

KITTA ,te pup,da asa ma gandeam si eu,cum spui tu,ca prea m-am stresat cu chestia asta,nu stiu cum s-a facut ,ca mi-a venit 2 luni la rand cm Sambata,asta e.ORICUM la ultima consultatie GETA spunea ca trebuie sa iau 2 luni AC,iar dr CODREANU in lipsa lui Marinescu,A INTERVENIT si a spus ca nu e nevoie,ca voi lua decat o folie,mai ales ca aproape sigur voi face protocolul lung,asa mi-sa spus.PROBABIL ca dupa terminarea foliei (ziua21)voi incepe direct cu DIPHERELINE.,parca asa intelesesem de la voi ca se face protocolul lung,pt ca eu la prima incercare fiv,l-am facut pe cel scurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, ma pregatesc sa plec la un botez, intru maine sa va spun despre AMC, nu m-au dat pe spate (poate doar cu pretul )
Va pup!

Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Feteloreu am facut in Germania hormonii anti-mullerieni, astia de sunt la moda si nu se pot face prin RO. Eram pe AC si mi-a iesit sub valorile normale intre 1 - 10, adica 0.4 asta insemnand o activitate ovariana proasta ceea ce era de asteptat. Au sunt din nou prietenii mei la laborator si i-au spus ca nu conteaza daca eram pe AC. Am sunat si in Bucuresti la Laboratoarele Unisyn si se fac amandoua, respectiv Inhibina B si H. anti-mullerieni, fiecare costand 300 RON. Luni trebuie sa ma sune sa imi spuna detalii in ce zi trebuie sa se faca si daca are influenta AC.
Cine poate sa puna pe prima pagina ifo, ca eu nu stiu:

ADRESA LABORATORULUI UNISYN BUCURESTI
B-dul Tudor Vladimirescu, Nr. 29, Sector 5, Bucuresti
Nr telefon : +40 21 410 70 93
Fax : +40 21 410 07 79
e-mail: laborator@unisyn.ro

PROGRAM DE LUCRU AL LABORATORULUI UNISYN BUCURESTI
LUNI – VINERI: 8.00 – 19.00
SAMBATA : 8.00 – 13.00

Zouzounakii-am scris un mail dr. Panthos inclusiv ultima isprava in materie, fiindca sunt disperata. Sa vedem daca imi raspunde. Ma interesa daca in caz de ovare pe duca ar merge un IVM, ca doar ceva ceva se mai produce pe acolo doar ca nu mai ajung saracutii sa fie maturi si vigilenti. Vad ca mi-a revenity umorul dupa portia de plans.....
Acum doar DD ne mai poate ajuta.
Cris86acum ma tratez de caderea parului, mi-am luat pana la urma din Germania gama Phyto: un sampon de par, spray-ul de care ai zis tu, dar ei spuneau ca e de barbati (de parca nu stiu de ce nu ar merge si la femei!) si un set de vro 12 fiole toate la numai 65 Eur. Tu parca spuneai ca numai spray-ul e 1800000 sau 1600000! ma rog, asa sunt preturile la noi la Romanica mai mari ca doar castigam si mai mult!
Cristal1995te asteptam cu vestile deseara daca mai poti dupa ca sa stim si noi pe cine mai taiem de pe lista fara sa mai paltim consultatii cu sutele de Eur. Apropos cat a costat discutia? 100 Eur ca la MNL?

Mergi la inceput