FIV156

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Zouzou iubita vreau sa-ti dau o veste.In luna Noiembrie am mers la Manastirea Ghighiu si am dat Acatist am dat un acatist si pentru o colega dea sotului meu am scris eu in acatiste ce trebuie si ultimul rand am scris sa le dea Dumnezeu sa ramana gravida si sa faca un copil ea nu ramanea nu stiu problema ei mi-e mi se parea ca nu vrea dar in fine .Am plecat de la manastire si am sunato ia-m sis ca am dat si pentru ea acatist si ca la-m rugat pe Dumnezeu sa le dea un copil raspunsul ei a fost esti nebuna.Eu tot timpul ai ziceam sa faca un copil ea am-i raspundea fa tu prima ca fac si eu dupa ce faci tu ok toate bune si frumoase aseara ma suna si a-mi spune am fost la doctor si sunt Gravida numai din cauza ta bineanteles sau bucurat de aceasta veste .Zouzou iubita asa ca te rog frumos sa te pregatesti sufleteste ca vine sigur bebe Dumnezeu exista vreau ca sambata sa ma duc la Manastirea Ghighiu sa-i multumesc lui Dumnezeu pentru ce a facut pentru ei dar nu in ultimul rand o sa dau un Acatist si pentru tine la aceasta manastire .Ma bucur din tot sufletul pentru ea si ma rog la Dumnezeu sa fie bine incontinuare.Doamne ajutane si pe noi! Te pup pa tup pe toate fetelor si cu Bunul Dumnezeu inainte.

PS. Zouzou ai primit Acatistul sfintilor parinti Ioachim si Ana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Kora stii ca ti-am zis ca nu prea e pe gustul meu Cocei si eu cunosc stilul ei la cabinet.
O sa incerc sa i-au legatura cu spitalul.Vreau neaparat sa vad daca am ramas cu chisturi ca ma cam doare in partea stanga.Poate imi da anticonceptionale o luna.

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

iana poti sa imi detaliezi te rog care e stilul lui Cocei la cabinet?Sa stiu la ce sa ma astept....si daca ai un sfat pt mine cum sa o abordez acum prima data,mi-ar fi de mare folos....

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris86, mi-a fost dor de tine . Ma bucur ca tot incerci si vei reusi pana la urma .
Ce-i drept nici eu nu as accepta sa nu fiu tratata bine pe banii mei.
Cristinici, sa ai un an norocos. Din cate tin minte anul trecut nu ai facut FIV, dar lasa ca anul asta o faci lata cu FIV-ul de acum.
Zouzou, am deja emotii pentru tine.

Va doresc la toate mult noroc in anul acesta.

Eu inca nu am niciun plan cu copilasii. Anul trecut am fost prea concentrata pe copilasi. Am obosit. Si mi-am propus ca anul acesta sa fiu eu pe primul plan. Oricum nu se stie niicodata, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Kora ti-am trimis PM
Moniland noul an sa-ti aduca bucurii si indeplinirea dorintelor.

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Fetelor am reusit sa vorbesc cu spitalul si m-a programat pe 12 februarie,ora 12 la cabinetul de combaterea sterilitatii dar nu are ecograf .Unde anume in spital este acest cabinet . Eu vroiam sa fac ecograf ce fac acum?
Credeti ca-si da seama profesorul doar printr-o consultatie daca am ramas cu chisturi?

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Am sunat si eu la cabinetul Profului dar am fost refuzata...Mie mi se pare ciudat dar se pare ca lipsa de timp a lui se acutizeaza. Sincer nu vreau sa fiu in locul lui, cred ca e f alergat. Mi s-a spus ca vede doar gravide 1-2/zi si ca daca i-am fost pacienta la Giulesti sa ma duc tot acolo.
Asa ca tot pe mana lui tante Getix am ajuns....an nou, aceleasi peripetii!
Mihaele sa stii ca am fost in decembrie la Ghighiu si m-am rugat pentru bebe. Si am mai auzit de minuni ale icoanei de acolo. Din pacate recunosc ca nu stiu cum se da un acatist, ce trebuie sa fac, nu sunt prea umblata la biserici. Ma rog in stilul meu. Poate ma ajuti cu un sfat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Elena28 eu vreau sa ma duc sambata la Manastirea Ghighiu dar in functie cum va fi vremea afara .Daca ma duc si vrei ati dau eu un acatist trimit-mi un PM cu numele tau real.Credema ca am vazut minunile la aceasta manastire cu ochii mei cand am fost eu am mai mers o fata cu mine care erea disperata a terminat facultatea si nu gasea servici si credema intr-o saptamana sa angajat apoi cu colega sotului meu care ma sunat aseara ca este gravida. te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_28 spune:

buna fetelor,
incerc si eu de ceva vreme sa am un bb, din pacate avem o spermograma ffff proasta(mobilitate cca 5%)si din ce am citit pe la voi cam sg sansa ar fi fiv.vreau in mod deosebit s-o rog pe iana mari sa-mi trimita si mie un pm apropos de cum se comporta dr. cocei la consultatie la privatpt ca tocmai mi-am facut o programare si sunt putin debusolata de ceea ce citesc..... multumesc anticipat....
bafta tuturor fivoaselor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_28 spune:

aaa, initial am sunat pt o consultatie la dr marinescu, dar am primit acelasi raspuns pe care il stiti deja. tipa care mi-a raspuns a fost fff draguta, m-a redirectionat cum s-ar spune la dr cocei(m-a intrebat care e problema). cand stiu ce ma asteapta.....din acest motiv m-am alaturat voua pt ca va citesc de f mult timp si cred ca am invatat multe de pe acest forum.
pupici

Mergi la inceput