MAMICI DE ITALIA (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Slimatei-cit e de scumpa fetita
e tare frumoasa
sa va traiasca si sa fie sanatoasa
Diana-e pe baza hormonala starile ce le ai
nu-ti fa griji ca va descurcati stai linistita
si eu aveam asa ginduri inainte sa nasc si eu sint la primul copil si doar eu si sotul fara ajutoare dar ai sa vezi instinctul matern e mare si ai sa vezi ca trec toate gindurile si mai intrebi ce nu sti si te descurci
notte


_

ticker
GIULIA-20/06/07
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Eu v-am dat buona notte va dau si buon giorno
cafea pt toate

_

ticker
GIULIA-20/06/07
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Bine v-am regasit,fetele!La multi ani,sa fiti sanatoase si iubite!
Multumesc pt urari si gandurile voastre bune.

Stefi,felicitari,mamico!Ai o fetitza tare dulce si ma bucur ca nu iti e prea greu acum,la inceput.

Cristina,ca de obicei,foarte activa!M-ai uimit cu cate ai facut chiar si de sarbatori..Regret nervii gratuiti pe care ti-i face socrela,mare pacat.

Ginger,iti doresc sa-l aduci acasa pe Mihai cat mai repede!..Banuiesc ca prenumele de baza le-ati pastrat,le folositi doar in familie?

Diana,nu te mai stresa,toate se vor aranja..eu asa ma incurajez,ca si noi tot singuri suntem pe-aici

Katia,am cautat si eu pozele cu Giulia,dar nu le-am gasit...oare de ce?!

Va pupacesc pe toate fara exceptie si va urez o seara buna!

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_g spune:

buna,dragelor!
KATIAPAM,RALUK-multumesc de incurajari.sa dea D-zeu sa fie totul bine.
va pup pe toate si va doresc o duminica placuta!

diana_g 32+
http://community.webshots.com/user/diana_gardus
<a
http://bd.lilypie.com/NFaMp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

multumim de complimente...

azi nu am intrat caci asta noapte a facut un pic de smorfii... si a tb sa ma trezesc de vreo 3 ori.. si uite asa dim. nu eram buna de nimic... asa ca am profitat si am dormit pana pe la 12.00 ...si dupa a continuat sforfiile toata ziua... nu prea inteleg ce a avut dar cred ca e normal ca uneori sa mai faca si morfturi..ca prea cuminte era in ultimele zile...

raluka bine ai revenit...

diana stai linistita se mai intampla uneori cu hormonii... dar nu tb sa te procupi pt. dupa stai linistita si petreceti ultimul timp de gravidanta fericita de ceea ce va aparea dupa..te asigur ca vei sti exact ceea ce vei face... eu ma preocupam tot de asta si sincer imi pare rau ca nu am stat mai serena... caci pana la urma te descurci..ajunsa in fata faptului compiut..n-ai incotro mergi inainte..si ai sa vezi ce te descurci... si eu sunt singura sotul e la munca toata ziua...dar asta e primele zile au fost mai greu..dar acum sunt mult mai fiducioasa...tranquila..ok?

ali sper sa nu te superi ...o voi face cand voi gasi un pic de timp daca nu se ocupa ioana intre timp...are mai mult timp ea acum ca mine..

maine e befana...oare ce le aduce copilasilor..? voi ce le faceti cadou? a mea e prea micuta pt. cadou.. in plus maine facem 2 sapt..ura.....mami a promis ca-i da ceva papica in plus ca defapt ea de asta se preocupa cel mai tare.. ca moare de foame...seamana cu ma'saar manca tot timpul....

buona notte si buona epifania a tutti quanti

Stefania X2 mami ....principessa si broscutza lu' mami si a lui tati (22.12.07)
Stefania jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Raluk-bine ai revenit
cind ai timp da-ne detalii cum a fost in ro
pozele nu le gasesti ca le-am scos cind am putin timp le pun din nou
Slimatei-imi place de tine ti-ai intrat in pita(de mama)
Diana-un pupic si stai linistita,bucura-te de sarcina ca trece si perioada asta

_

ticker
GIULIA-20/06/07
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Buna dimineata fetelor,multumesc de cafea..azi chiar ca am nevoie!
Eu m-am trezit cu o durere de sani ingrozitoare azi dimineata.Giulia nu s-a trezit toata noaptea sa pape,a adormit la 22.00 si a supt foarte-foarte putin iar eu eram plina de laptic.Am incercat sa o trezesc pe la 3 noaptea sa-i dau sa pape ptr ca nu mai puteam! Aveam tzitzi durerosi si tari ca bolovanii,insa Giulia a mea nu vroia sa auda nici cum sa pape. Plangea,isi duce mainiile le ochisori si adormea. Sunt vreo 2 zile ce imi refuza sanul noaptea,iar eu nu vreau sa folosesc pompa de muls.Si asa o folosesc eu prea mult atunci cand imi las fetita cu soacra sau sotul,daca nu este extrem de necesar,prefer sa evit mulgerea.Am pus azi dimineata foto cu Giulia facute azi la 07.00 dimineata in timp ce ma invarteam in jurul ei sa o trezesc sa pape iar eu nici nu vroia sa auda Cum este posibil sa doarma toata noaptea si sa nu-i fie foame?

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

fetelor am o intrebare : la ce este bun olio di mandorle dolci am primit ieri o cutie si nu stiu la ce sa-l folosesc.
Am primit si un cd cu filastroche ( cantece de leagan ptr copii in italiana) daca vreti,va pot trimite si voua prin yahoo messengger. Sa-mi spuneti care vreti ca sa va trimit id-ul meu.

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna... imi pare rau cristina... eu una as fi vrut sa doarma... noaptea sa pot dormi si eu ore in sir... nustiu daca iti voi fi de folos...dar incearca sa-ti obisnuiesti si tu organismul dupa orarul ei...eu zic ca e lucru totusi bun daca nu se trezeste....
dupa cum am mai spus pompa mea nu functioneaza si ca sa-mi golesc sanii doar junioara ma poate ajuta....intr-una din zile s-a intamplat sa imi ceara din ora in ora si daca nu-i dadeam facea urat tare... asa ca productia mea a crescut tare..organismul crezand ca tb sa produca mai mult... dar noaptea d'soara mea nu s-a trezit sa pape si iti imaginezi ce dureri si ce frisoane aveam..facusem si febra.. noroc ca a functionat cu comprese cu apa calda..cat de cat ...si noroc ca ea e o mangiona.. am tinut-o la san pana l-a golit...

oricum sper sa se regleze si la tine situatia..altceva nu stiu ce sa zic

uleiul de mandorle..eu l-am cumparat de la farmacie...pt. ca picola mea se spela tuta..cosi o dau cu el..si sper s-si faca efectul..deocamdata nu vad nici o migliorare...dar cred ca e si normal..isi schimba de continuu pielea...cred.. oricum mie mi se pare ca e diversa in fiecare zi...parca se face in fiecare zi mai frumoasa... si asta au obs. si altii ...nu ca as fi eu... mama cioarei..
dar am vazut peeticheta di uso... ca se foloseste si ca laxativ.. acum eu nu stiu cat e de adevarat...sau util...

va urez o zi placuta

Stefania X2 mami ....principessa si broscutza lu' mami si a lui tati (22.12.07)
Stefania jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

la multi ani fericiti ioana

sa ai parte de tot ceea ce iti doresti

Stefania X2 mami ....principessa si broscutza lu' mami si a lui tati (22.12.07)
Stefania jr.

Mergi la inceput