Cambridge school Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evarose1643 spune:

Buna ziua!
as dori sa stiu cateva informatii legate de aceasta scoala. curand se pregateste si fetita mea, dar vreau sa imi fac o idee: se poate vizita scoala, cand se fac inscrierile pentru clasa I pentru toamna, cum se plateste avansul daca exista, exista mai multa rate? Dupa 15:30 exista posibilitatea sa mai stea sa faca un sport sau se inchide scoala? de-a lungul anului scolar cam ce iesiri face scoala cu copii, sunt scumpe aceste excursii. Cluburile ce preturi au? Ma intereseaza acest lucru pt ca vrea sa stiu in ce ma bag si daca pot suporta toate cheltuielile... Multumesc mult de ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns I.A. spune:

Buna ziua! Eu am deja copiii la aceasta scoala si in perioada asta se fac reinscrierile si plata avansului pentru anul urmator. Scoala se poate vizita, limitat, daca cereti o intrevedere cu directiunea, ceea ce oricum trebuie sa faceti pentru eventuala inscriere. In afara de taxe costa (nu putin) manualele la inceput de an si uniformele, multi cumpara cit mai putine obiecte de vestimentatie si aproape toti le refolosesc daca e posibil. In rest am avut extrem de putine cheltuieli, cred ca e o excursie pe an de 1 zi si mi se pare ca e fara bani, citeva tirguri, chestii de caritate, optional si pina in 10 ron. Scoala se termina la 15, dupa aceea mai sint cluburi (sah, chitara, fotbal, basket etc). Stiu ca basketul costa 40 de euro pe luna, o data pe saptamina. Nu merg prea multi copii la cluburi. Mai sint si ore suplimentare pentru cei care au nevoie, nu stiu daca sau cit costa.
Dati-le un mail, stabiliti o intilnire si puteti afla ce va intereseaza.

Mergi la inceput