Mamici de iulie-august 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Fetelor, sunteti niste dragute si va multumesc tare mult pentru urari!!Sunt foarte importante pentru mine, mai ales ca aici nu am avut pe nimeni cu exceptia sotului meu...
Sunt aici cateva poze, cred ca sunt amestecate si cu alte poze dar daca vreti sa vedeti o sa va porindeti de schema...Sper ca nu v-am pus nu stiu ce prostii
http://picasaweb.google.com/luanavadeanu/Brazil

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

quote:
Originally posted by cristina_26

Cum ati reusit sa faceti fata greturilor???? Spuneti-mi si mie cateva remedii caci nu mai pot!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
6+




Cristina, eu am mancat aproape din ora in ora cate ceva sarat, o bucatica de paine, un biscuit...sau un pahar de ceva acidulat...Am citit pe forum ca si metroclopramidul (nu stiu daca am scris bine) ajuta si ca nu e contraindicat...Ai incercat o limonada??Fara zahar, apa minerala si o lamaie stoarsa??
Nina, felicitari...In primul rand sa gandesti pozitiv, sa stii ca Doamne Doamne stie El ce face si sa vezi in ianuarie la eco mai multe!!Sarcina usoara si bb sanatos

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Nina G, bine ai venit!!! Ce de-a peripetii ai avut pana acum cu sarcina!!!
Narcisa, am incercat cu lamaie, dar nu are nici un efect, greata pur si simplu persiosta!!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaG spune:

Multumesc foarte mult pentru incurajari!
Am si eu 2 intrebari pentru voi: la cate saptamani ati inceput sa aveti greturi sau alte simptome? ca eu in afara de sanii care sunt mai sensibili nu am nici un simptom, si vroiam sa va mai intreb daca voi aveti dureri pelvine....ca eu am din cand in cand; nu mari dar vreau sa stiu daca sunt normale...dupa cum a spus dr. ar trebuii sa implinesc 6 saptamani azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Narcisa, am vazut pozele!!! Superbe!!! Cred ca a fost minunata ceremonia in sine, mai ales pe malul marii.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Buna!Ma numesc Florina si am 27 ani. Mai am un baietel de 1 an si 10 luni si mai vine barza iar..... Avem 13 sapt. cu DPN 3 iulie 2008. Multa sanatate tuturor burticilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Cristina, multumesc pentru aprecieri.A fost o ceremonie simpla...Incearca sa mananci ceva usor, doi trei biscuiti sarati daca ai, sa nu lasi stomacul gol, chiar daca la inceput nu-ti vine sa mananci...Incearca sa bei o gura de coca...Si sa mananci incet incet...
Nina greturile am inteles de la mamicile cu mai multa experienta decat noi ca nu sunt obligatorii...Si multumeste-i Domnului ca nu le ai!!!Cat despre dureri, si eu am din cand in cad dar sunt usoare...

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

salutare burtici!
nina g bine ai venit, cam nasol prin ce ai trecut, bine ca ai mers la mai multi medici.
si mie mi-e tare teama de medici: mereu auzi inclusiv de medici f buni ca fac gafe

oana eu ma simt ametita in continuare, parca incep sa ma ceva dureri de sani
si eu am dureri , mai degraba sageti in burtica din cand in cand
si eu sper sa fie bine BB tinand cont cat ne-am chinuit sa-l avem

eu am spus la toata lumea, pentru ca sunt fff bucuroasa si sunt de parere ca daca e sa se intample ceva tot se intampla
mergem cu Dumnezeu inainte

5s+!
sper sa fie bine samburelul!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

nina g bine ai venit! iti urez sarcina usoara in continare si bb sanataos! primele 10 mesaje iti sunt moderate si nu apar in timp real, asa ca scrie repejor mesajele!aaa...da datele tale feteol sa te treaca pe lisuza DN, UM, DPN
dma si eu sunt ametita si azi am fost ff somnoroasa! deocamdata fara greturi...sa vedem cat tine; uite ca ne inmultim...noi astea cu burticutze mai mici; tu cand mai mergi la dr?
cristina la tine de cand au inceput greturile?

Oana
5s
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

nina g bine ai venit! iti urez sarcina usoara in continare si bb sanataos! primele 10 mesaje iti sunt moderate si nu apar in timp real, asa ca scrie repejor mesajele!aaa...da datele tale feteol sa te treaca pe lisuza DN, UM, DPN
dma si eu sunt ametita si azi am fost ff somnoroasa! deocamdata fara greturi...sa vedem cat tine; uite ca ne inmultim...noi astea cu burticutze mai mici; tu cand mai mergi la dr?
cristina la tine de cand au inceput greturile?

Oana
5s
o noua viata

Mergi la inceput