Mamici de iulie-august 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

dara si eu stiu ca de obicei nu sunt probleme si sarcina se duce cu bine la capat chiar si cu nodul te

Oana
5s
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

oana sm ma bucur ca stii si tu la fel si in primul rand ma bucur ca esti gravi,tu ai fost la aspirante unde am fost si eu,ai vazut ca a venit mos craciun la tine cu bebe,ca asa vorbeam cand am ramas eu.
Pupici

12+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

oana, eu n-am anuntat la servici si n-o sa anunt decit dupa ce merg la controlul urmator din 21 ianuarie, cind o sa fiu in saptamina a 11-a. Pe atunci o sa stiu daca totul merge bine cu simburelul. Daca ar fi dupa mine as anunta chiar mai tirziu, insa sintem programati sa mergem cu toata echipa din care fac parte la munte, la schiat si eu pe atunci n-o sa ma mai pot schia. Asa ca va trebui sa le spun motivul, ca nu-mi place sa mint.
Iar familia eu am anuntat-o incetul cu incetul, pe masura ce au trecut saptaminile si totul a fost in regula.
Doar cu serviciul va trebui sa vad ce o sa negociez cu seful, ca in elvetia concediul pre + post-natal e de 14 saptamini, sper sa reusesc sa primesc o perioada mai lunga, chiar daca ar fi fara salariu.


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Danangi, acum suntem doar cu 4 ore in spatele Romaniei...Cand e acolo 12 aici e 8...Dar cand e iarna aici si vara in Ro, diferenta e de 6 ore...
Turturica, eu as pune poze dar nu prea stiu cum...Daca ma invatati, pun cu mare drag...Oricum incerc cu Picassa...Nu sunt multe, doar cateva pentru ca n-am avut fotograf, unui barbat i s-a facut mila de noi si ne-a facut cateva poze...Dar slava Domnului ca le avem si pe astea!!
Fetelor, eu am tensiunea foarte mica...O fii bine, o fii rau??Si imi vine sa beau pepsi intr-una...Il afecteaza pe bb???

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

oanasm, as vrea eu sa am 12s pe 7 ianuarie, dar voi avea doar 9s+4z.
la ultima eco nu am vazut decat saculetul care corespundea la 5s desi eu aveam dupa UM 6s. Era mai mica cu o saptamana sarcina mea, mi-a zis dr. ca am ovulat mai tarziu. Dr. mi-a zis ca vitaminele care le iau (centrum materna) il vor ajuta sa creasca si poate ca va recupera din aceste zile.

oricum as vrea sa-mi iau concediu de pe 7 ianuarie si asta ar insemna ca le-as spune mai tarziu, adica pe la 11s si ceva. Deci cel mai devreme pe la 10s si cel mai tarziu pe la 11s si ceva, aproape de 12 voi anunta la servici.

maryb 8+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

narcisa.s, iti doresc si eu CASA DE PIATRA !!! Sa fiti sanatosi, fericiti si impliniti, iar bebele care vine sa fie sanatos si sa va umple viata de bucurii.

maryb 8+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Cum ati reusit sa faceti fata greturilor???? Spuneti-mi si mie cateva remedii caci nu mai pot!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaG spune:

Buna fetelor! Eu sunt noua pe aici. Desi e prima oara cand scriu va citesc de ceva vreme.
Am sa incerc sa va povestesc si voua din experienta mea.
Incerc de cateva luni sa raman insarcinata si am ramas cand ma asteptam mai putin dupa ce am descoperit la o eco transvaginala ca am ovare cu aspect microchistic si mi s-a aspus de catre dr. Pana Doru Giulesti ca nu prea am cum sa raman insarcinata pana nu rezolv problema. Apoi am facut si alte analize pentru hormoni si la fel mi s-a zis ca am nivelul foarte scazut al hormonilor si nu prea am cum sa raman. Mi s-a prescris anticonceptionale pentru chisturi...si asteptand prima zi de CM ca sa pot lua antic mi-am propus sa mai fac un test de sarcina....si surpriza...au iesit 2 liniute . Dupa cateva zile am reusit sa ajung la o consultatie la dr. Ion Ionut -Giulesti care m-a pus sa fac si o dozare de beta HCG pentru ca prima oara nu l-a vazut pe BB in uter. Cand am primit rezultatul Dr a zis ca la valoarea asta 3836-aferent 5 saptamani trebuia sa se vada in uter...si daca nu se vede inseamna ca e extrauterina...am mai facut o eco transvaginala...si a zis ca nu vede nimic in uter...dar vede ceva pe un ovar..si crede ca e extrauterina...si ca solutie ...fiind si perioada sarbatorilor sa ma internez fix in momentul respectiv..21.12.2007 sa incep tratament cu nu stiu ce medicamanete ca sa elimin sarcina ca e periculoasa....Dupa ce am izbucnit in plans i-am zis ca intai ma duc acasa sa vb cu sotul ...si apoi mai vedem. Dupa ce am plecat de la Giulesti m-am dus la Medsana si am nimerit la Dr Ancar. Am mai facut o eco transv si acesta mi-a spus ca el vede ceva mic, mic in uter si crede ca mai degraba ar fi sarcina in uter si nu extrauterina...dar totusi sa nu plec din Bucuresti ca daca e extrauterina o sa am probleme f mari sa si ma duc de urgenta la o maternitate. Dupa ce am mai prins un pic de speranta, m-am dus acasa. A doua zi dimineata m-am dus la Medicover la Dr. Marius Calomfirescu...iar am facut eco transv si...l-a vazut pe BB foarte clar in uter si chiar a vazut si vezicula Vitelina..mi-a facut si poze...si mi-a explicat ca totul e ok ca e o sarcina normala si sa stau linistita. Asa ca eu m-am hotarat sa raman la Dr Calomfirescu. Pe 7 ian m-am programat pentru consultatie si pe 9 ianuarie pentru eco. Abia astept sa il vad pe BB iar la eco...si sa constat ca a crescut.Data de nastere aproximativa ar fi 15 august.
Acum ca sunt o proaspata viitoare mamica as vrea sa stiu tot ce trebuie sa fac pentru ca BB al meu sa creasca mare si sanatos. Pentru asta as apela la voi daca aveti mai multa experienta si sa imi spuneti care sunt pasii urmatori. Va pup si astept sfaturi de la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

eu am impresia ca misca bb...nu e cam devreme la 15s??sau poate nu interpretez eu bine



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
14+ am oMARIA!!!AMR 26sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Nina g ai avut parte de peripetii inca de la inceput dar uite ca pana la urma totul e bine. Iti doresc ca asa sa fie pana la vara cand iti vei tine BB in brate. Bun venit

Anna 10+
AMR 30
vinebarza
poze

Mergi la inceput