Mamici de iulie-august 2008 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by dma2007

fetelor am si eu o mare problema!
voi stiti ce inseamna lichid in fundul de sac douglas???????/
ca n-am reusit sa gasesc nimic
please help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


4s si 2 zile!
sper sa fie bine samburelul!!!!!!!

mergem inainte!trebuie sa reusim!





Semn de iritatie peritoneala cand se acumuleaza lichid in fundul de sac Douglas. Sacul Douglas e un spatiu virtual situat intre rect si vagin.
Uite aici mai multe.


Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Nati, si eu am RH negativ si nu e un capat de tara...
La prima sarcina a fost ok, nu am dezvoltat anticorpi, dupa nastere am facut vaccinul iar acum trebuie sa ma duc sa vad daca am dezvoltat anticorpi, insa dupa 12 saptamani cel mai devreme, adica dupa anul nou o sa ma duc sa fac titru anticorpi sa vad daca totul este in regula...asa ca nu te speria ca o sa fie ok, o sa vezi...

10 sapt. si (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Buna dimineata burtici! Mult succes azi tuturor celor care merg azi la doctor. Si eu ma numar printre ele. Am niste emotii!!!!!!!!!!
Dar mai e mult pana diseara.

Anna 10
AMR 30
vinebarza
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut fetelor! Azi sunt data peste cap: e prima mea sarcina, si nu eram eu chiar convinsa ca este timpul potrivit pentru un copil, dar ieri am fost la eco si l-am vazut pe bb, am vazut cum ii bate inimioara (thank God for modern technology!!) si de atunci imi vine intruna sa plang de fericire (noroc ca sunt singura in birou). Acum astept rezultatele analizelor, si ma rog intr-una sa fie totul bine, mai ales ca eu eram fumatoare inraita pana am aflat de sarcina.

dia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

buna dragele mele colege,

va tin pumnii la toate care mergeti azi la eco si sa veniti numai cu vesti bune.

maryb 7+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

NATI,imi pare rau pt urina care n a iesit in regula,proteinele in urina sunt semn ca poti face diabet gestational,iar testul cu bautul glucozei si apoi masurarea glicemiei e f relevant...si mie mi e frica sa nu fac diabet de sarcina,mai ales ca baiatul a avut la nastere 4650kg,eu sunt grasa,am peste 30 de ani,deci sunt o gravida cu risc..inca nu mi am facut analizele uzuale,dar voi merge in ianuarie.oricum,din cate stiu eu,diabetul de sarcina se face de obicei incepand din sapt 22 sau cam asa ceva..cat despre rh,tu ai mai avut vreun avort?ca daca nu,nu cred ca e cazul sa ti faci griji.
ANNA BABY,ANA XENA si tuturor gravidutelor care merg azi la eco le doresc sa fie totul bine si eco sa arate bebei sanatosi.
KIMMY,ai ceva burtica,mama!si asta desi esti slaba.eu am o burtaaa,dar oricum ,fiind grasa,ramasesem cu burta de la sarcina trecuta,muschii mei de la stat in pat 5 luni s au atrofiat..
MADA,tu nu mai zici nimic?
IRDA,ma bucur ca esti bine!
AVALON,AI fost la dr?
eu azi de cand m am trezit l am simtit miscand pe bebe,dar cum sa va zic,nu se vede prin burta,doar il simt,dar azi chiar a fost viguros...azi noapte nu prea m am odihnit,cris cred ca a avut cosmaruri,ca de vreo 2 ori a urlat ingrozitor in somn,m am trezit f speriata...aseara am iesit putin in parc,am facut niste poze cu brazii impodobiti..,cu cris,cu tati si cu burtica..
14+


Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

buna dragutelor,

intrucat multe dintre voi nu vor mai intra pe forum de azi vreau sa va urez si eu SARBATORI FERICITE !!! Sa aveti un Craciun minunat alaturi de cei dragi, sa fiti sanatosi cu totii si anul care vine sa ne aduca tuturor bebelusi sanatosi.

maryb 7+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

madina71, sper sa fie bine, da imi fac griji, ca medicul nu vrea sa-mi faca vaccinul la 28 de saptamani si imi va face la 72 de ore dupa nastere, ca nu stiu ce efecte adverse are, si provoaca nastere prematura.
Ramane sa fac analiza in fiecare luna si sa speram ca totul va fi bine.
Sarcina usoara iti doresc si numai bine.


Mona, cand am fost acu 3 saptamani si am facut analiza de urina a fost totul perfect.
In schimb acum, s-a gasit zahar nu mult, in schimb proteine cam multe.
Mi-a zis sa nu mananc nimic dulce cu o zi inainte sa vin pe 17 iara la analize.
Cred ca ai dreptate cu beuturica aia, am sa ma tot plimb pe la toaleta si laborator,sper sa fie bine.
Sper sa nu o dau in diabet, eu is inalta si slaba, mai bine zis am fost slaba, acu am pus ceva kg bune de cand cu sarcina.Pe 26 noiembrie aveam 72.7 kg, ieri m-am cantarit si aveam 73.3, deci stau bine, nu am pus mult.
Pai si eu imi fac griji ca-s trecuta de 31, da tot sper ca astia tot zic ca dupa 35ani se considera sarcina cu risc, depinde de ce probleme se confrunta gravida.
Ai grija de tine, si toate cele bune.

Mi-a masurat burtica, a iesit 85cm, nu prea mare, s-a umflat putin, incepe sa ma jeneze putin cand ma aplec, da in rest bebe creste, si asta conteaza.

Spor la pregatiri pt sarbatori,si sanatate maxima va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Madina_71 si celelalte fete din Romania cu copilasi micuti, am vazut Kiddy board de vinzare la Metro, e de la Litaf, poate gasiti si pe net. Chiar acum 3 zile am vazut, cautam un suport de baie pt copilul prietenei mele, tot de la Litaf, si m-am infipt fara sa stiu in acest kiddy board.

Monica si gargaritza 10+

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

cristina merci de raspuns
o sa incerc sa gasesc un medic sa-mi explice mai multe
burticile!
abia astep sa se faca si a mea mare


4s si 2 zile!
sper sa fie bine samburelul!!!!!!!

mergem inainte!trebuie sa reusim!

Mergi la inceput