Gravidutze si mamici de CLUJ-39

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

FELICITARI NICO!!! RECUPERARE RAPIDA SI BEBE MANCACIOS!!! BINE AI VENIT, BEBE ANDREI!!!

Mami 21+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Nico-felicitari, sa ai parte numai de bucurii si fericire alaturi de Andrei!!!!!!!!
Ripley-stii cumva daca a scapat repede si daca a nascut natural?
pupici Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Eu tocmai ii raspundeam la un sms primit la 5 cand avea dilatatie doar 6 si epidurala montata, adica era destul de lenesuc bb andrei. Daca la 5 avea 6 cm si la 7 a nascut, se pare ca a decurs ok si nu fte complicat, da' asta-i deductia mea. Natural a nascut.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

salut fetelor

de mult nu am mai scris dar incerc sa va citesc in fiecare zi

noi santem tot cuminti dar acuma are un alt obicei se rezeste seara pe la 10 si sta treaza pina pe la 2 noaptea dar in rest doarme cate 4-5 ore

Meli im pare foarte rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva si cred ca Sprinjan a avut dreptate si asemena medici ar trebui trasi la raspundere pentru faptele lor iti tin pumni sa te faci cat mai repede bine

Victo si eu am observat ca sa albit vaccinu dar sper ca nu ie puroi desi doctorita de la spital a zis ca ieste posibil si sa nu ne speriem

FELICITARI NICO SA AI BEBE MINCACOS SI RECUPERARE GRABNICA !!!!!

ma duc sa fac un dus

iko Szende Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Bravo, Nicoooooo! Sa traiasca flacaul!

Victo, cu vaccinul din maternitate nu iti face griji. Poate trece prin toate ipostazele, inclusiv sa coaca. Nu trebuie pus nimik pe el, doar compresa sterile daca va curge. Sarei i-a copt de 2 ori, data trecuta, pe la 2 luni jumate. Cu colicii, se strange, se inroseste, plange neconsolat, nu doar se maraie. La noi au aparut mai nou, dar doar in timpul mesei. Destul de rar, din fericire.

Ramo, bun freshul!

Eu nu-I iau temperatura. As simti daca are febra si atunci i-as lua. Cand am avut suspiciuni, am luat!

Alex, ingrijorator cu diareea este daca sint multe scaune si urat mirositoare, cu mucus verde. Scaun mai moale pot avea ei. Eu nu as sari cu smecta. Urmareste-o.


Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Alex si eu mam speriat ca are diareie dar doctorita mia zis ca daca bea numai lapte nu poate sa fie tare cum zice Gabriella ca daca ie foarete des adica 7-8 ori pe zi si ie urit mrositoare

fetelor am uitat sa va spun ieri am fost in mall cu bebele nu am dus carutu iei ca am luat unu de la receptie si am stat 2 ore a dormit fata mea pina am ajuns acasa si am intrat pe usa am fost si am cautat cu sotu camera de alaptat ie foarte draguta

mai ie valabila intilnirea de sptamina viitoare ? ca ie posibil sa venim si noi

Meli la fetita ta ia trecut de tot la ochi scurgerea cu masaj ca luni mergem si noi la oftamolog si nu stiu sa o las sai faca punctie la ochi sau sa mai astep dade netrece cu masaj

iko Szende Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

hello, am fost la plimbarit prim polus cu papusa:)
alex, ai avut dreptate, i-a placut, a dormim, a papat, a fost f bine:)si in plus am luat si bentita;) ca a lui Tiadris

Ramo, beau o lingurita de ness si un strop de zahar cu o cana mare de laptic, asa beam si cand eram gravi, am intels ca nu e bai pt alaptat. am mai mancat si cate putina cioco sau capuccino si nu a fost ncii o problema:)

Gabitza, e destul de cool caruciorul nostru, usor si foarte manevrabil.Carina s-a simtit bine al shopping, am zis eu, ca maica-sa;)

va pupam, noapte buna:)

Co +Carina Alysa
http://community.webshots.com/user/co1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

FELICITARI NICO! SA AI BEBE MINCACOS SI RECUPERARE GRABNICA !
VA DORIM TUTUROR WEK PLACUT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

felicitari nico,, sa ai un bebe sanatos, cumincior si frumos!

hihi, si noi am fost la polus azi, si am fost foarte cuminti. am facut si o vizita la nenea doctorul neonatologul, care a zis ca suntem bine.

meli, tare rau imi pare ca ai trecut prin atatea necazuri. doamne fereste, zau asa! si ce e mai naspa e ca nu poti sa tragi pe nimeni la raspundere, ca se acopera unii pe altii. doamne-ajuta sa fie bine de acu incolo. nu cred ca voi mai naste nici eu la gine 1 pe urmatorul bb, sincer, tare am fost dezamagita de ei.




mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

FELICITARI NICOOOOOOOO BEBELE LUI NICO DEJA PAPA LA TZITZI ,am prim mesaj de la ea

MELI draga o sa fie bine de data asta ,nu te mai gandi decat la puiutzu tau
CO ma bucur ca v ati simntit bine

SAPTAM VIITOARE SE MAI FACE INTALNIREA SIGUR CA DA

CRISTINUTZA ma bucur ca ne am intalnit ..

va pup noapte buna

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput