Gravidutze si mamici de CLUJ-39

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

diana, noi ne mai plimbam prin centru cartierului, in zona pietei.
eu cd sunt singura acasa, asa fac. imbrac copilul, scot caruciorul, apoi ma imbrac eu si ies cu copilul.de legat la sireturi o fac afara, pt ca altfel nu am cum, cu el in brate.

oo si eu am carucior greu..de la chico..si trebuie sa-l urc cateva scari.
hai Nico!!!!!!! nastre usoara! abia asteptam sa te vedem cu bebe in brate!
asaaa..mai cu colicile astea..eu nu m-am dumirit..se manifesta ziua sau noaptea?
al meu ziua nu mai plange decat daca e flamand.
dar noaptea nu zic ca plange..ci se maraie..se screme..nici nu stiu sa explic..chestia e ca eu nu pot dormi cu el asa..astfel ca-s beata de somn, ca mai mult de 2 ore pe noapte nu reusesc sa dorm.iar dimineata il apuca plansul, intr-adevar..atunci il iau si il pun la mine pe burtica si doarme pana cd eu super amortita trebuie sa ma ridic pt una pt alta...
deci..nu stiu..sunt colici? am incercat intr-o noapte si i-am pus sab simplex in biberon, dar nu au avut niciun efect..:( poate ma ajuta careva..

ar putea fi de la vaccin? ca vad ca incepe sa se faca puroi acolo. la voi cum e fetelor? iko, oana..diana..delia..poate fi de la vaccinul acela facut la maternitate?

bebe meu la san e la fel de lenesel trage da asa, in reluare..acu mai nou "se lupta cu el..sper ca nu e semn ca nu-l mai vrea, ci doar ca si-a gasit jucarie..

si eu ies in fiec zi afara, ca trece timpul mai repede.
maine o sa-l las acasa cu soacra si iesim si noi 2 ore, ca mai mult nu ne permitem, ca insist cu alaptatul asta cat mai pot, nu vreau sa scap repede cu biberonul.


mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

LA MULTE LUNI PT BEA

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alex, de unde stii ca are diaree? e moale tare si f des? ca banuiesc ca asta ar fi..

asa..mai vroiam sa va intreb..voi luati regulat temperatura la copii? si in ce mod? cu term digital sau din ala cu mercur? nu prea-mi vine sa i-l bag in fundulet, micul de el..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

VICTO poate sa fie si de la vaccin ,eu cred ca ar trebui sa vb cu dr ...mai ales daca a facut puroi dragu de el

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Multumim fetelor pentru urari!!!
Dau fresh de porto pentru mamici si laptic pentru bebici!!!

poze

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pai luni merg oricum la dr si o sa in treb..sa vedem de ce maraie..
mai fetelor..da acu nu ia prea mult in greutatea urisaul meu..adicatelea 1 kg in 2 saptamani?????..sper sa recupereze doar si apoi sa intre in normal, ca ma sperie

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

VICTO am sunat o pe dr ,n am mai avut rabdare si mi a spus sa i cumpar SMECTA e un praf ce se dizolva in 125ml apa fiarta si racita si se dau 5 linguritze la 3 ore
Tiadris a avut azi doua scaune f moi ...ca si diareea
dr mi a zis sa nu ma mai agit ca e ok .........sa vedem

eu nu i am luat temperatura lui Tiasris decat de vreo 3 ori (in 2 luni)si am termometru digital care se baga in urechiusa

ok fetelor va pup ,ma duc sa i pregatesc cadoul sotzului ca maine e ziua lui de nastere


TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

noi azi am implinit 5 luni, hihi, ce repede trece timpul!am fost azi cu ea pana acum, la socrii, e o dulce, e cea mai frumoasa fetita, hihi pt mine.
Bex-promit sa pun pozer, mi-am uitat passwordul de la webshots si astept sa-mi raspunda si sa-mi dea alt password cred.sper sa pun maine. tare am crescut, hihi.

Alex-oare sigur are diaree? poate sa aiba scaune si mai moi.doctorita a fost tare draguta sincer, cea mai faina persoana de pana acum. mi-a prescris niste medicamente pe care nu le-am gasit si s-a oferit sa mearga pana la spital sa-mi aduca de acolo si m-am intalnit cu ea in manastur dupa. e tare draguta si are rabdare, nu se repezeste la tine, si nu am avut impresia ca tot in fuga e si nu apuc s-o intreb de toate. tare ma bucur ca am gasit-o. in toate relele, cate ceva si de bine, nu? si pacientele ei de la spital erau tare multumite de ea, le-a dat numarul ei si cand au sunat-o noaptea, a mers direct la spital, era tare ok la nastere cu ele.mi-e tare simpatica.cand mi-au facut internarea ieri si mi-au facut fisa jos la internari, mi-au completat hartiile si cum ma tot intrebau ca de la ce am avut atatea chiuretaje, adica sa spun toata povestea, la un moment dat erau si Diculescu, Sbarciu, Florescu langa mine si ma intrebau ca " dar cine v-a facut astea?am spus ca nu conteaza , la care Sparjan sau cum il chema ma intreaba ca el tare curios e, oricum nu cunoaste prea bine medicii de la gine 1. le-am spus ca nu mai conteaza, si au spus ca aici nu se mai poate vorbi de incidente si accidente ci de malpraxis in cel mai bun caz, daca nu de culpa medicala. asta este, asa am avut norocul. sa speram ca scap macar acum.

mersi mult fetelor pt incurajari, sper sa se termine cu chestia asta ca nu mai vreau inapoi in spital.

Ramo-la multi luni, hihi, pt puiutul tau!

va pupic pe toate, ma duc sa ma intind putin ca sunt inca putin slabita.
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

stiti careva ceva de Nico?sper sa fi scapat pana la ora asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Mesaj de la Nico, fix cand ii trimiteam un nou sms de incurajari :)

"Am, nascut cel mai frumos baiat, nota 10, 3500 si 56 cm!"

Sa creasca mare si sanatos, sa iti aduca numai bucurii si emotii frumoase Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput