Inseminare (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

pupici r33e
credeam ca mai ai ceva noutati
in continuare iti tinem pumnii si iti facem galerie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

of am smotruit pana acum
am luat o pauza sa vad ce mai faceti
nu credeam ca am atatea de facut
dar eu cand intru in priza cu greu ma mai opresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vdrag spune:

Ai dreptate montytaiana, trebuie sa credem in sansa noastra! Numai ca am inima cat un purice cand ma gandesc la testul de sange de luni si as vrea ca timpul sa treaca mai repede! Cel mai greu luni, va fi cand va trebui sa astept cele cateva ore pana la aflarea rezultatului! Sunt nerabdatoare ca un copilas care asteapta sa vada ce o sa-i aduca Mos Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

buna fetelor ooo, avem capitol noi , sa de-z DD sa fie cu noroc si cu cat mai multe reusite.
multumim Andreea
monty nu mai face efort ca nu e bine, lasa smotuirtu ca nu face bine, te pup si sa auzim si sa vedem II.

eu sunt un capricorn (incapatanat de cele mai multe ori)
va pup pe toate fetele si mult succes celor care sunt in asteptarea rezultatului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

scuzati-ma dar e intuneric in camera si nu vad tst bine....offf...parca sunt analfabeta.ma scuzati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

inna stai linistita ca se intelege f bine, si mie mi se intampla des
de lipsa de antrenament

vdrag aici ai dreptate si pe mine ma omoara asteptatul, nu mai am rabdare si daca iau utrogestan oricum CM intarzie, acum mai bine ma mai amages cateva zile decat sa vad o singura linie, dar cine stie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

multumesc pt a doua stelutza

acum imi dau seama ca am scris luna ata ca o bezmetica
dar am prea multe temeri si intrebari

va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:


am si eu o intrebare, sper sa nu radeti de mine, dar cum am recunoscut si mai demult nu ma prea pricep la chestiile ce tin de medicina
tot ce stiu la momentul actual am invatat aici pe DC de la voi, sau pe propia*mi piele dealungul celor 5 inseminari

deci
as vrea sa stiu in ce consta histeroscopia, si carer e dif fata de HSG
eu cum nu am avut analize pana acum de facut inca nu m-am lovit de problemele astea si chiar nu stiu
acum daca nu reusesc imi voi face serios analize si nu stiu ce trebuie sa fac histeroscopie sau HSG
sau pe amandoua
care e mai bine de facut


pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Monty, HSG permite verificarea trompelor prin injectarea unui gaz si efectuarea unei radiografii. Daca, pe film, se observa ca gazul a ajuns in uter inseamna ca trompele sunt libere.
Histeroscopia diagnosticheaza starea uterului (polipi, fibroame, sinechii). Se introduce un cateter care are o camera in varf si imaginea se transmite, pentru vizualizare, pe un monitor.
Pentru inseminari se recomanda HSG, pentru FIV amandoua.



Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Monty, eu nu te inteleg, de ce nu ai facut pana acum testele astea, Histero si HSG?
Ai dat caruta de bani pe inseminari, monitorizari, stimulare, si nu ai facut ce era mai important.Acum, banii ca banii, da-i incolo, da numa stresul si lacrimile pe care le-ai acumulat in toate aceste luni de esec.
Cel putin faci toate analizele si ai mai multe sanse, sperante, cel putin esti linistita sufleteste ca te-ai cautat, analizele toate, ai facut tot ce ti-a stat in putere si ce medicina iti poate oferi la ora actuala.
Noi cand ne-am hotarat sa mergem la medic ca nu aparea bebe, testul HSG a fost primul lucru pe care l-am facut, histeroscopie nu am facut.
La citirea filmelor dupa test, asta a fost diagnosticul dat de doctorita mea: Nati, cu trompele si uterul tau sa tot faci copii,....asta vroiam sa aud, nu termeni medicali pe un bilet de analize.
Apoi au urmat analizele hormonale, si inseminarea.
Fa ambele teste, HSG si Histeroscopie, si de acolo,analizele hormonale si apoi inseminare.

Sper sa nu te superi pe mine ca ti-am zis toate astea, da stiu cum e sa treci luna de luna prin stresul de a vedea numai o liniuta.

Succes la toate fetele!

Mergi la inceput