Gasca de Constanta (95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

aura, bine ca nu ati patit nimic.sa stii ca la fel e si la razvan cu scaunul de masina.si eu l-am scos ca mi se parea mai periculos.noi avem cresa aproape si de obicei sta pe bancheta din spate pe mijloc.am patit si eu cand mi-a iesit un biciclist in fata si am pus frana si s-a dus in spate sub scaune.s-a speriat si de atunci i-am spus ca mami pune frana si sa stea cuminte.si nu am mai avut incidente.
operatiunea biberonul merge, desi aseara a plans mai mult dupa el decat in prima seara.a fost mult mai greu aseara, dar o tinem tot asa.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Adriana felicitari ca ai fost tare aseara. Tine-o tot asa si in cateva zile nu cred ca va mai plange dupa el.Ideea e sa nu-l vada la alti copii si sa ai surprize ca va plange iar dupa bibe.

Ha ha ce chestie, Cami se chinuie cu Teo sa ii accepte bibele si tu te chinui cu piticul sa renunte la bibe. Of ce ti-e si cu viata asta.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Am uitat sa ma laud. azi mi-am luat trei banuti feng shui legati cu ata rosie si o broasca testoasa breloc.
Sa aveti o zi buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

aura, pai nu are cum sa vada la cresa ca nu prea mai sunt cu biberon.doar grupele mici dar sunt in celalalt capat al holului, nu prea ne vedem cu ei.sunt cam rupta de somn dar fac orice numai sa scap de el.ma mai agitam inainte la cresa cand il vedeau alte mamici pe razvan cu biberonul si le spunea copiilor lor:el e mai mic, tu esti mare nu bei din biberon", chiar daca de multe orice copilul era mai mic decat al meu,dar in ultimul timp nu mai puneam la suflet.
acum sper sa scapam de el.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aaaa.....la noi scaunul de masina e sfant si nu il voi scoate pana la 5-6 ani. la anul il schimb pentru ca ii va deveni scurt de tot. dar Pat stie ca e fotoliul lui special si nu s-ar da jos din el nici mort. de vreo 2 ori am mers cu masina fara scaun...si era tare amarat ca nu sta la locul lui.
cand era mic mai facea maimutareli cu plans si altele....dar nu am cedat absolut deloc.
la noi in grupul de mamici a fost un alt accident in vara fara scaun de masina a intrat un dobitoc in masina lor si copilul a avut ambele picioare fracturate....daca imi mai trebuia vreun argument asta cred ca a pus capac. nu prea am eu multi pitici pe creier dar asta cu siguranta in masina face cat toti ceilalti la un loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Salutaree,dragi constancence! Dupa o foarte lunga absenta scriu la acest subiect. S-au intamplat atatea lucruri bune...

Cel mai important...Mai am un bebe!!! DA,pe data de 6 iulie am nascut tot un baietzel,tot la Medgidia si tot cu dr. Belcin.A avut la nastere 3100g si 49 cm.Foarte sanatos,foarte vioi...incurand implineste 5 luni.

Va inchipuitzi de ce nu am mai avut timp sa intru si sa sciu,de citit am mai citit printre picaturi...

Ne-am si mutat din oras in noua casa pe care am construit-o dupa bunul nostru plac ideala pt noi si mai ales pentru copii nostrii care au acum o curte in care sa se joace cum poftesc fara a fi vre-un pericol pt ei.Este aproape de Navodari,asa ca tot Constanta e!

Dani e si el baiat mare,are 2 ani si 3 luni si este un nebunatic. Duc munci de lamurire cu el deoarece a inceput de la un timp sa loveasca copii.Isi cere scuze,promite ca nu mai face si in 5 minute "zbang" iar mai scapa cate una. In schimb pe fratiorul lui il adora. Il pupa,il mangaie si-i spune "gata,ubita meu!"
La inceput a fost umpic gelos,il tragea de picioruse,ii mai scapa cate o palma sau o jucarie..dar usor-usor am adus pacea intre ei. Si sunt tare mandra ca am reusit. De cate ori plange Luca,Dani zice: "Mami,mumos! Pange Uca!" (tradus:mami,te rog frumos,plange Luca!)

S-a trezit juniorul.Intru si mai scriu,mai am de povestit!

Aaa...si treceti-ma si pe mine in lista cu bb Luca Serban 6 iulie 2007

Daca vreti sa vedeti cateva poze cu bebicii intrati aici:http://gianadedu.shutterfly.com/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

aura asha am patit eu cu motzata mea....am albit instantaneu la volan.
drept urmare am scos manerele de pe portiere noroc ca avem nova.
acum e frumos ca numai poate nimeni sa dechida usa din interior dar nu am de gand sa le pun la loc.

georgiana felicitari!

mav - o sa ma opresc la real sa vad ce au.a gasit si la carrefour dar niste preturi.....de mori.

daca nu o sa gasesc o sa fac comanda pe net si o sa ma sparg in figuri pana la 50 ron
http://www.articoledepetrecere.ro/Vopsele-hobby-pentru-face-painting/23.html

www.articoledepetrecere.ro/Vopsele-hobby-pentru-face-painting/23.html" target="_blank">creioane face painting


jo si alexandra
recomandari,
***************
home sweet home!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna seara tuturor.
Georgiana felicitari .
Aura ma bucur ca s-a terminat cu bine patzania Nicoletei.
Adriana felicitari pt rezistenta.
O seara placuta va dorim .



Gabi mami de Bogdanel-Andrei(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myoni spune:

salutare dragi mamici.dupa 3 zile in care nu am avut net delocdeabia am asteptat sa mai stau de vorba cu voi.aura sa-ti dea dumnezeu sa nu mai treci prin asa ceva si jone are cea mai buna idee cu manerele la dacie.si eu am logan dar cred ca se poate adapta si la mine,nu?
sanatate la puiuti.pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

aaaa.....la noi scaunul de masina e sfant si nu il voi scoate pana la 5-6 ani. la anul il schimb pentru ca ii va deveni scurt de tot. dar Pat stie ca e fotoliul lui special si nu s-ar da jos din el nici mort. de vreo 2 ori am mers cu masina fara scaun...si era tare amarat ca nu sta la locul lui.


roxa, tine scaunelul cat mai mult, eventual se poate inlocui mai incolo cu un booster seat, e mai comod pentru ei. Aici a aparut o lege vara asta, care spune ca e obligatoriu booster seat pentru copiii de pana la 4'4" inaltime, altfel nu le sta centura de siguranta corect peste piept, ii cam strange de gat.

o intrebare pentru constantence: ati vazut pe undeva, prin magazine "after eight thin mints" de la nestle?

Daca esti Pārācios

Mergi la inceput