Mamici de iulie-august 2008 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

punca imi pare rau ca ai trecut prin asemenea momente, sper sa fie bine de data asta......iti tin si eu pumnii
dana, bine ai venit, felicitari pt sarcina si sper sa fie totul ok. Poate ne spui ce tratament de sustinere ai primit.

Ada 5+ mamica de baietel (25.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

PUNCA,bine ai venit si sarcina usoara!si eu am sindrom antifosfolipidic si am deja un baietel de 2 ani si 11 luni,pe care am reusit sa l am dupa tratament cu clexane si aspenter.acum sunt din nou insarcinata si fac tratament cu clexane.asa ca,stai linistita,ca se poate.chiar ma bucur ca mai e cineva ca mine ,ca sa pot sa vb despre asta.bine,imi pare rau pt afectiunea ta,sa nu intelegi cumva ca sunt egoista si ma bucur pt suferinta altora.eu fac injectiile in maini,am inteles ca in sarcina e bine sa nu le faci in burta.tu de care clexane faci,de 0,4 sau de 0,2?
DIANA MIRELA,bine ai venit!!si eu am avut sangerari si chiar hemoragie.tu mai sangerezi acum?
MIKIKRIS,cred ca triplul test e mai imp decat bitestul.
MADA,imi pare rau,cred ca n ar tb sa stai cu febra...ce activa esti,si bolnava si tot nu vrei sa stai in casa!!!multumesc pt urari.sotul meu mi a adus o felicitare in care scrie cat de mult ma iubeste...m a impresionat mult...ar fi vrut sa mi ia si altceva,dar din pacate,stam f prost cu banii,cei pe care i mai avem pana la salariu ii tinem pt niste cadouri frumoase de mos nicolae lui cris...
apropo de asta,cris aseara imi punea mana pe burtica si i am zis ca atunci cand bebe se va face mai mare,se va misca in burtica si i aratam cum,iar el,f serios,imi spune//mami,eu o sa ma supar pe bebe//
//de ce,mami,l am intrebat eu?//iar el//pt ca o sa te doara burtica cand o sa se miste in burtica//...e atat de destept,de frumos,mereu ma rog la dumnezeu ca bebe din burtica sa fie la fel ca cris...
eu de cateva zile ma simt suspect de bine,parca nici nu sunt insarcinata...am inceput sa fac mai multe prin casa...

Mami de Cris si 11+

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Mona ce sa fac tre sa fiu activa incerc oricum prin casa nu prea reusesc sa fac multe greata e inca destul de intensa nu ma lasa sa fac prea multe. De iesit ies de nevoie si de multe ori pt fata ca saraca innebuneste numai in casa, de aia merg cu si la gimnastica cu toate ca m-e greu tre sa alerg dupa ea pe acolo sa o mai ridic cand se suie aiurea.
Si cand e Florin acasa profitam amandoua de el la maxim. Si ne mai scoate la plimbare sa ne aerisim si e mai usor cu el ca ma ajuta cu fata impinge el la carutz il cara il ridica daca e nevoie eu singura ma limitez la strictul necesar ca since mi-e frica sa exagerez cu ridicatul si sa risc sa pateasca bebe ceva.
Cris e mare si e f inteligent si e tare simpatic cum are el grija de tine. Sa iti traiasca si sa creasca mare si frumos. Pupici de la noi!

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare, dragi burtici!


Dianaaa.....bun venit!!! Vad ca ti-ai facut "curaj" si-ai venit la noi....tre s-o "racolam" si pe Camy ca si ea cred ca tot de iulie-august e!
Sarcina usoara, nastere la fel si un bebel sanatos, norocos, destept si cumintzel!Pup fata!


Multumesc fetelor care mi-au apreciat pozele cu puii mei!


Pe mine m-au mai lasat greturile si azi am reusit chiar sa mananc o ciorba de vitel cu perisoare....Doamne ajuta sa fi trecut perioada aia cu "deliciile" inceputului...sau macar sa fie pe aproape! Din pacate m-a luat o durere de cap de-mi vine sa plang! Nici nu stiu daca pot sa iau ceva la ea!
N-am avut pc in ultimele zile si d'aia n-am mai dat nici un semn de viatza......
Cand m-o lasa durerea de cap sa recuperez cu cititul din urma!

Va pup pe toate! Aveti grija de voi!

Irda Bebe
" target="_blank">Eco bebe 2
cu Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina C spune:

Buna, fetelor!

Bine ai venit, Diana!Eu te-am cunoscut la Nou stil de viata si chiar m-am intrebat de multe ori unde ai disparut.Felicitari!
Ceva nu e corect in datele declarate de tine: la UM 29.09.2007 DN e 06.07.2008.

Se mai confrunta cineva cu o stare de nervi permanenta?Asta in conditiile in care sunt o fire extrem de calma si controlata.



"Sa nu cautati a face pe om mai bun prin ratiune, ci prin exemplu;nu incercati a misca decit prin emotie;sa nu credeti ca puteti trezi dragostea decit prin dragoste.Fiti ceea ce vreti sa fie celalalt.Viata voastra, iar nu cuvintele voastre sa fie o predica."(II.Fr.Amiel)

ina C 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Mada, multumesc! La fel iti doresc si tie!

Miky, !

Ada, multumesc! Iau No-Spa 5-6/zi, 6 Utrogestan (imi da niste ameteli ingrozitoare), vit. E forte, acid folic, MagneB6 si Tardyferon ca sunt anemica. Ar trebui sa stau si in pat, dar serviciul nu-mi permite. Nu mai zic de nazdravana mea .

Monalac, am sangerat acum 2 zile, acum am pete maronii si o secretie ciudata (nu e infectie). La 4 saptamani de sarcina am avut hemoragie 2 zile, crezusem ca imi vine menstruatia, dar dupa aia mi-au iesit testele pozitive. Sunt sigura ca va fi totul bine.

Irda, multumesc! Asteptam de mult sa vin aici, dar vroiam confirmarea . Pupam fetele frumoase! Ai o burtica pe cinste!

Ina, eu am anuntat ca iau o pauza acolo. Am fost prinsa cu licenta, angajarea, diverse.
Nu am gresit calculele, am cicluri tare neregulate, se pare ca am ramas prin ziua 30. Ecografia de ieri mi-a dat DPN-ul si dupa asta vom merge, asa a zis si dr. Eu totusi cred ca voi naste un picut mai devreme, poate in jurul datei de 15 iulie .
Eu am stari afective ...variate. Pot rade si dupa 5 min plang de sare camesa pe mine...


Diana 6+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Salut toate gravidutele si sper sa ma treceti si pe mine pe lista cu bebei de iulie-august, la mine UM 17.10.2007 DP 24.07.2008.
Eu saptamana trecuta am avut o sangerare usoara iar la echograf am aflat ca e sarcina multipla bivitelina iar unul din embrioni nu evolueaza cum trebuie. Am luat Duphaston doza soc 4 xzi si a fost f bine. In seara asta dupa o saptamana vad ca am pete maronii, desi continui cu 2xzi duphaston.
Nu stiu ce sa fac as mai astepta putin pana la urmatoarea echografie. Voi ce parere aveti?
A pe mine de vreo trei zile m-au apucat greturile cand credeam ca scapat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

quote:
Originally posted by Fancy

Fetelor(toate care mi-ati scris si nu mi-ati scris inca:)), va multumesc mult, sunteti tare dragute:)
Azi am fost la doctor si este totul in regula, bebita ~se prinde~ cum trebuie:). Sa fie un bebe sanatos.Deocamdata e micuta sarcina, o sa mai merg la un control prin 20-22 dec.
Cum spuneam, sunt noua pe aici:) si incep sa ma dumiresc si eu pe unde sa ma inscriu.
As vrea sa fiu trecuta pe lista cu mamici de iulie-august 2008 si mamici de Timisoara. Cum de procedeaza?:)
Va pup si inca o data va multumesc si ma bucur sa va cunosc pe toate:)


Fancy ma bucur ca ne-ai gasit. Trebuie sa imi mai dai niste date ca sa te putem trece pe listutza. Ne trebuie data nasterii tale, data ultimului ciclu si data probabila a nasterii. Pt mamici de Timisoara trebuie sa mergi aici: mamici timisoara.
Pana treci de 11 mesaje iti vor fi moderate deci vor aparea mai tarziu decat le scrii dupa o sa iti apara exact cand scrii asa ca daca raspundem mai tarziu sau ti se pare ca nu am vazut mesajul tau e din cauza ca va aparea mai tarziu.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

MONA,multumesc mult!
tu ce mai faci?
9+

MIKYCRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns punca1976 spune:

MONALAC, ma bucur enorm ca ai reusit cu primul bebe..sa fie sanatos iti doresc, sigur va fi okk si la al doilea ingeras.
Eu fac clexane de 40mg, in burta, asa mi-au spus dr de aici..nicidecum in picioare cum am mai auzit pe la alte fete, de fapt scrie si pe cutie sa nu se faca in alte parti..
TIE cit utrogestan ti-a dat medicul? eu iau doar 1 pe zi , dar am durerile astea in partea de jos si parca ma simt mai bine dupa ce mi-l pun.Oare imi pot pune 2 pe zi vaginal?'Tre sa intreb si medicul. Ce parere ai despre durerea asta a mea?? Ai avut si tu??
Pup pe toate fetele care mi-au scris si au citit istorioara mea.
DA, eu locuiesc in spania, am scris prima data la mamici de spania pt ca nu stiam de cele de august, dupa aceea v-am descoperit.
D-zeu sa ne ajute pe toate!!!

Mergi la inceput