Condica Salajencelor [36]

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

mno, buna ziua.
ce faceti?
o cafea nu da nimeni?

miha nemtoiaca, baga doua randuri despre tine si denis.


giulia, sa ne spui ce mai face mama.bey, aseara am cetit pe undeva :"spitalul dauneaza grav sanatatii".nu te-am uitata .te sun cand am "problema" in mana.

oare a nascut olim? vaz ca nu a mai scris.sigur isi tine bb-icul in brate.

mihaela ce va invidiez; patinoar, biciclete, alea alea.noi aci in orasul uitat de civilizatie , doar visam.patinele mele stau in balcon in cutie.nu m-am mai dat de zeci de ani.mai tineti minte cand era o tentativa de patinoar la sala sporturilor?sa nu mint acu 5-6 ani mi-am luat patinele si m-am dat pe partia de pe meses,da asa ca moft, ca doar nu prea puteam "patina", plus ca eram hulita de schiori si bobisti ca le stric partia.minte de blonda.

adriana, si unde faci chefu? ce local ai ochit?

oti, ce mai parjituresti?auzi soro baga mare pt bb2 si sa vezi tu joaca-n grup.

cami, pe unde umbli?

mai, si noi suntem in dilema cu cadourile de MOS.Tudor efectiv nu stie ce sa-si mai doreasca , iar Matei vrea OAC oac[desi avem 2 mari si grase si vreo 20 de plastic superbe, el mai vrea oac],ici=pitici,cot codac=gaina.in ceea ce-l priveste pe colegu iar dilema.ce pana mea sa-i cumpar?astept sa ma inspir de la voi.

mno, va tzuc da mai viu.........

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

bey, neuronul meu blond uita sa va raporteze ceva.
mai, toate blocurile din cartieru meu au interfoane, mai da toate .numai blocul meu nu.si dupa lupte si certuri iaca ii roasera invidia si nu se lasara mai prejos nici vecinii mei si fura de acord sa ne instalam "pretiosul" sisitem.da minune mare , fff mare , fura de acord sa ne schimbam si usa de la intrare care de cand e blocul [10 ani] nu s-a inchis .da io-s rea mai, da rea rea.ca ii zgandarii nitel si zic bey da geamurile nu le schimbam.parol ca ar trebui , cas-s fara sticla si nici nu se inchid.moama e sarira cu gura pe mine .vai de viata mea.amu degeaba avem usa ca tot frig a fi pe casa scarii .ideea era si de confort termic nu numai de design.amu asta e."traim in romania si asta ne omoara neuronii"[plagiat dupa badea].

hai ca dau si o si o .

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

aha , ma pedepsiti si ma lasati sa fac monologul blondei.
no bine, lasa ca-l fac.



Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Bia, te salvez io! Inca nu sunt hotarata ce si cum oi vedea la fata locului daca gasesc ceva fain ii iau.

quote:
Da' jocurile pe computer nu-i plac?
Miha, apoi numa pe calculator se joaca toata ziua. Mie mi-ar place sa ii iau ceva sa se joace live, nu pe calculator. Joc Memory avem si noi da s-a plictisit de el. E cu animale, cartonasele is faine da ce sa fac? Nu mai vrea. Cat despre sotz, noi si am convenit ca anul acesta nu ne facem cadouri de nici un fel. Asa ca pb asta e rezolvata.Bia, de unde stii ca prajituresc? Aseara am facut o portie de biscuiti, asa ca ma plictiseam si am vrut "some action". De saptamana viitoare ar cam trebui sa ma apuc de foi sa nu ma aglomerez de Craciun. Cumnatu-meu vrea sa le fac islere, deci tre sparta nuca.Va vin si eu mai pe seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

oti, am cemera web la tine in bucatarie.mai, spor la spart nuci ,da de ce nu ne-ai dat noua sambata sa spargem? ce doar sa papam si atata.ia sa ne dai de lucru cand te mai "calcam".

doamne, mai fetelor grea treaba cu cadourile astea.ma bate gandu sa fugim la cluj.ma gandesc ca acolo am cat de cat ce sa aleg.acu intorrc netu pe dos sa ma inspir.

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...


www.helpsonia.com/" target="_blank">SONIA, are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

'neatza!
Bia...buna cafelutza! Ai computer bag sama!
Ia zi aici daca ai gasit ceva pe net..despre cadouri...

Pup la voi, merg sa fac papa si mai viu!

ps. Is happy, azi am primit hartiile de la scoala, din 15 ianuarie merg si eu i luuuuumeeeee!

Mihaela si familia mea

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Miha ma bucur pentru tine. Sa ai spor la invatat.Bia, hai ca mai pastrez niste nuci pt tine. Daca mergi la Cj si gasesti pe undeva fulgi de migdale, fa un gest nobil si ia-mi si mie 100 g ca am inebunit de cand caut. Pana la urma oi face ca anul trecut cu o punga de migdale si un cutit, mi-oi beli tate dejetele. Da cand vad fata copiilor care mananca brduti cu globuri si "ninsi" imi trece repede. si mai viu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Mihaela felicitari .... deci mai ai un pic de respiro ...

Bia noi am zis ca tragem o fuga pana la TESCO in Debrecen , au foarte multe jucarii si alte chestii , care multe le-am vazut si pe la noi dar la pret dublu .

" Sa poti sa ierti cand altii te inseala, sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii pot s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plance Si vesel sa ramai chiar daca..afara ninge! Aceasta este arta de-a invinge.... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Adriana super-fain....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Salutare fetelor
Mama a bine, a stat cumintita si i-au facut aia tate analizele , inclusiv colonoscopia.
Acu o sunat si era inca sedata dupa colonoscopie.
Bai, a zis ca e naspa rau, ca iti baga aer pa kur si dup' aia trage la ghiose de numa'!
Zice saraca ca i-o fost o rushine!
Da, gata a scapat!
Ma duc diseara sa vb cu dr sa vad si rezultatul si maine mi-o iau acasica.
Nici eu nu stiu ce sa prestez la capitolul cadouri, al meu fi-mio vrea nu stiu ce aparat de se fac tatuaje pe haine,caci vrea sa tatueze spioancele pe bluze.
La sotz, kiar nu stiu, sunt blonda rau la capitolu asta!
Eu ma tin de capu lui sa isi ia un rolex, dar ma tot amana..
Are saracu dreptate ca cu banii dupa rolex turnam fundatia la casa, da ce vreti sunt blonda rau!
Sambata vine si sor mea pe la mine si ma duc la Cluj s-o iau , mi-am propus sa trec si pe la carrefour si o sa ma orietez la locu faptei pentru cadouri.
In rest, toate bune, sper sa se limpezeasca si la mine apele:))
Va pupic

Apropo, ce stiti s-a marit gashca?
Olim, ne raspunzi?

Mergi la inceput