Cine-i nascut in 75 sa ridice mana sus(3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
mir3lly, ma bucur ca pitica este mai bine...ce fain...Cenushareasa...
Luna, asa este...ai perfecta dreptate
de aseara a inceput sa tuseasca si ruxi off...sensibilosi mai sunt piticii astia ai mei...cu cine-or semana
alex ca un frate bun ce e i-a pasat-o si ei...azi cand mergem cu el la control o sa i-o "aratam" si pe ruxi, eu deja am bagat-o pe acelasi sirop...dar mai stii...o sa vedem
in rest...sunt nerabdatori sa mearga diseara la serbarea-petrecere cred ca nu dorm la pranz de grija fiindca acum din 10 in 10 min ma intreaba cat mai e???
va pup pe toate
sa aveti o zi buna


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

in seara asta am plans...asa emotionant a fost...ma intreb cum o sa cand o sa termine lic, facultatea sau cand s-o insura
din pacate nu am facut poze, le asteptam pe cele de la fotografii lor(caci au fost cred ca mai mult de 10 fotografi profesionisti) care au marcat toate momentele...toti copilashii care au terminat gradinita au fost imbracati in roba(albastra) si cu toca din aceea pe cap,le-a dat niste diplome de absolvent de gradinita puse in niste tuburi cu numele lor pe ele...au cantat imnul si alte cantecele, i-a strigat pe fiecare in parte sa le inmaneze diplomele...ce sa mai o adevarat ceremonie apoi distractie...
la sfarsit au aruncat toti toca aia depe cap si ruxi fericita a prins si ea una si si-a pus-o pe cap ca se zmiertaie tot timpul ca vrea si ea sa se imbrace ca alex
cam asta a fost...aaa...si la dr a zis ca nu e in nici un caz sinuzita...mai ales ca a luat-o si ruxi e un virus acum nici nu stiu, sa ma bucur, sa nu ma bucur Doamne ajuta sa scapam de tuse...si dupa aia ma bucur
va pup pe toate

si va urez voua sau celor din fam voastra
LA MULTI ANI! tuturor Andreelor si Andreilor, sa fiti sanatosi si sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti






monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Vai monica dar ce ceremonii pe acolo ... , dar au terminat acum in decembrie? nu inteleg.
Serios ca pe mine ma racaie tusea la altii ... cred ca tu esti de-a dreptul disperata

Vestea buna e ca Emma nu mai ia nici un medicament. Gata cu antibioticele

Va pe toate si multa sanatate puiutilor



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Bintui si eu pe aici...e vineri si chef de munca ioc

Am primit si noi de la scoala ieri programul de sarbatori. Cel mic are party pe 7 decembrie, cel mare pe 14 decembrie. Emotie mare la cel mare pentru nu e doar un party obisnuit, cica e "dance"...adica ii mai "obliga" sa si danseze unii cu altii. Iar acu-i virsta critica de tras de cozi si replici de insulte (9-10-11 ani). In plus au voie sa vina imbracati cum vor...ceea ce la noi este o intreaga alta mincare de peste (sint obisnuiti cu uniforme). Agonizeaza o juma de ora cu ce tricou sa se imbrace Favoritul este unul cu Vlad Tepes pe burta dar devine din ce in ce mai mic.

Azi eu si mama avem "girls night out"...baietii stau acasa si mesteresc iar noi plecam in oras Avem in plan sushi si un film.

Anamaria

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salut,
Anamaria, bine ai venit la topicul asta.
Planuiam pe 7 dec. sa o iau pe mama la concertul cu Transiberian Orchestra, ca merg la ei in fiecare an. Numai ca anul acesta, sotul e plecat in China, iar copiii nu as avea cu cine sa ii las daca as invita-o pe mamuka mea la concert.
Am vorbit cu o colega de-a mea si zicea ca fata ei de 16 ani ar putea sa ma ajute. Dar nu as avea liniste sa apelez la cineva necunoscut, si asa de tanar. De unde stiu eu cat e de capabila fata asta sa stea cu doi copii? Dar cum vor reactiona ai mei?
Asa ca mai mult ca probabil voi zice pas anul asta la concert. Dar chiar imi doream sa ies numai eu cu mama. Sa mai vada si ea altceva decat casa si treburile casnice.
Monica, m-ai emotionat cu mesajul despre gradinita. Duc dorul la serbari din astea, sa imi vad copiii pe scena recitand, cantand, fiind costumati. Deocamdata la gradinita nu se intrezareste nimic in sensul asta. Asa ca traiesc din amintirile cand eram eu mica imbracata in ingeras, iar ai mei nu mai stiau cum sa ma pozeze, sa ma inregistreze.
Sanatate multa lui Ruxi.
Luna, nu tu scriai jurnalele acelea faine de calatorie? Scuze daca te confund.
Mir3lly, ma bucur ca mica ta a reactionat bine pana la urma la tratament.
In rest ... astept vacanta sa ma apuc sa fac globuri.
We placut tuturor.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Ciufulici, stiu ca aici se practica babysittere cam de 16-17-18 ani (si eu am fost bona la 18 ani - la 2 baieti, si am ramas la ei 2 ani de zile). Daca o cunosti, eu zic ca se va descurca.



Anamaria

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
aida, apai da asta veste minunata...bravo...felicitari! si sanatate multa, multa printesei tale
da...aici scoala se termina in dec(acum incepe vacantza mare...de vara cum s-ar zice si dureaza pana dupa carnavalul de la rio...atunci incep scolile)
ciuf, ar fii super sa gasesti pe cineva care sa stea cu kinderimea si sa mergi cu mama ta la concert...bafta!
ocebine, m-ai distrat la faza cu tricoul favorit care devine mic pe zi ce trece nici ruxandrei nu-i pot aruca o rochitza de cand avea 1 an cum o ascund cum ma intreaba de ea si plange dupa ea...bafta prichindeilor la pregatiri pentru serbare.
Luna, pe unde esti?
noi astazi suntem toti acasa, au avut liber dupa serbare si fiind amandoi ma solicita la maxim
va pup pe toate



monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Da , da , tareeee faza cu tricoul . Tin minte ca si eu ma atasam de unele lucruri si acum realizez ca Emma nu are meteahna asta. Ii ramane mic ceva , nu se supara ca nu o mai poate purta

la toate



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

aaa...e bine asa ai fata desteapta
ruxi mai are o "nebunie" are cateva chestii(fustite, rochite si mai ales pantaloni) pe care nu vrea sa le poarte...pur si simplu plange daca o imbrac cu ele...cica nu sunt de printesa nu stiu cum unele sunt si altele nu... dar cand i se pune pata...cu greu i-o mai scoti

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Eeeee! Pai daca tot vorbim de fixisme , cred ca Emma e campioana.



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput