Gravidute si mamici din IASI(14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

offfffffffffff!Dzeu sa-i mai inteleaga pe dr astia. a zis ca nu poate face anestezie ca e prea mic (2 luni) si ca nu dureaza mult.:(

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Emma,nu stiu ce sa-ti spun...Nu-s nici medic si nici facultate de medicina n-am facut...dar din punctul de vedere al unei mame metoda mi se pare absolut barbara.Si care vor fi cele trei persoane care-l vor tine? Eu una as lesina inaintea copilului... Parerea mea...mai consulta si alt medic.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Emma,nu stiu ce sa-ti spun...Nu-s nici medic si nici facultate de medicina n-am facut...dar din punctul de vedere al unei mame metoda mi se pare absolut barbara.Si care vor fi cele trei persoane care-l vor tine? Eu una as lesina inaintea copilului... Parerea mea...mai consulta si alt medic.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...






ok.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

emma m-am uitat si eu pe net legat de desfundarea canalelor si am gasit ceva
se pare ca se practica si fara anestezie. sper sa nu par o insensibila, dar pe mine ma sperie de groaza anesteziile la copii- cand i-am facut denisei paracenteza ne-a dat o foaie s-o semnam, foaie pe care erau scrise toate riscurile pe care le implica o anestezie generala sau nu...dupa ce am citit-o imi venea sa-mi iau fata si sa plec sa nu-i mai fac nimic

vad ca n-a nascut nimeni!

la mine raceala continua si vad ca a inceput si raisa cu mucii...

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)
poze
denisa la bucatarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilvs spune:

Fetelor, tineti-mi pumnii pt miine-ma duc dimineata la spital si gata... mi-e frica...dar va fi ok !pt toate.




Lili38+Tudor Cristian(inca!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Tinem pumnii Lili! Nastere usoara si un bebe sanatos! Ce-ar fi sa ne intalnim si noi in spital asa cum s-au intalnit Cristinele?

Diana,si noi am trecut printr-o anestezie generala,atunci cand l-am operat pe Robert la picior si crede-ma ca e crunta asteptarea pana iese din operatie si pana isi revine din anestezie.Revenirea lui Robert din anestezie a fost socanta pentru mine,cand l-am vazut cat era de disperat si cum ma cauta din priviri,dar in acelasi timp m-a si respins,ca si cum ar fi vrut sa se razbune pe mine ca l-am lasat cu dr. Poate ca sunt(sau par a fi ) eu mai sensibila ...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

buna seara !azi nu am intrat ca ma simt tare rau, tusea nu mi-a mai trecut am baut ceaiuri de tei , de ceapa tot ce se putea si tot nu-mi trece, maine o sa merg la control sa vedem ce va zice si dr.
acum intrebare: oare se v-a intimpla ceva rau cu bebelina mea?dr zice ca nu se intimpla nimic dar eu sunt tare pesimista si ma gindesc numai rau, sincer cred ca as innebuni sa mai trec inca o data printr-o pierdere de sarcina.
Atit mi-a mai ramas sa ma rog la Dzeu sa fie totul bine si sa -mi treaca tusea asta oribila.

Lili nastere usoara si Doamne ajuta!
Sper sa ajung si eu ziua aceea cind sa va anunt ca ma pregatesc de nastere

poze
BIANCA ANTONIA
29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Lili, nastere usoara si un bebelus sanatos!
Ella, imi pare rau ca esti tot racita! Mergi la medic poate iti prescrie ceva (am auzit ca Humexul, Ampicilina se administreaza in caz de urgenta!)
Gabi, La Multi Ani, cu intarzaiere!
Miha m-a amuzat tare intamplarea cu baiatul!

Noi i-am facut cadou baiatului caietul "Minunea in Albastru...primul an din viata baietelului meu". Azi am scos pozele de cand era el mic si le-am lipit in album. Arata super! Si ne-a facut sa ne reamintim clipele frumoase petrecute impreuna! A fost cam marait baiatul, din cauza gingiilor care il mananca!
Noapte buna!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David
Cum a aparut Printul!

Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by addiana

emma m-am uitat si eu pe net legat de desfundarea canalelor si am gasit ceva
se pare ca se practica si fara anestezie. sper sa nu par o insensibila, dar pe mine ma sperie de groaza anesteziile la copii- cand i-am facut denisei paracenteza ne-a dat o foaie s-o semnam, foaie pe care erau scrise toate riscurile pe care le implica o anestezie generala sau nu...dupa ce am citit-o imi venea sa-mi iau fata si sa plec sa nu-i mai fac nimic

vad ca n-a nascut nimeni!

la mine raceala continua si vad ca a inceput si raisa cu mucii...

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)
poze
denisa la bucatarie!




saru' mana. am citit. mergem inainte. Doamne ajuta sa se rezolve!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata! am venit sa plictisim nu va speriati ca nu stam prea mult.. tb sa o luam si azi din loc..fac cursurile de pregatire pt. nastere intr-un timp accelerat ..asta ca sa mai apuc sa le termin inaite de a veni bebelina...

va pup si va doresc o zi perfecta

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput