Leoaicele DC (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare gagici !
La Oradea e soare, e fain, trimit si la voi asa o vreme buna !
Noi in we ... maine merg la ecografie (deh, sa bifez si asta, mai am apoi eco mamara si gata pana la anu`), apoi merge la cumparaturi, gatim si facem curatenie. Duminica la teatru, apoi fugim pana la birou ca e musai, apoi la o zi de nastere. Si gata




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...,
noi suntem bine si pe aici este linistea di-naitea petrecerilor.Cred ca este ultimul wk linistit acasa,urmatorul sigur sarbatorim Sf. Andrei-ul,apoi este ziua de nastere a fetei nasei,Mos'Nicolae......
La Ct bate vantul si este accaeptabil nici soare nici nori.
Un wk cat mai placut!



Gabi mami de Bogdanel-Andrei(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Pe aici e liniste si pace!
O zi de toamna frumoasa!
Si noi ne pregatim de Sf. Andrei, vad Gabi ca si pe Bogdan il cheama si Andrei, asa ca facem petreceri "la simultan"!
Azi mi-am facut ordine prin toate dulapurile, nu era tare dezordine, dar asa mi-a venit pe chelie! Mi-am propus ordine, fac ordine! Diseara dau cu aspiratorul, asta nu-mi place, poate da sotul!
Ce-ati facut bun de papa?

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Nu pot sa cred ca suntem pe prima pagina!

Katty , cand il serbati pe Andrei? Ce pregatesti bun?
Eu azi am facut pentru Bianca snitele de pui si mazare cu piept de pui (pentru noi am facut zilele trecute sarmale iar ei nu ii dau inca) , mai pe seara cred ca fac o ciorbitza de pui cu bors de casa si cam atat pentru ziua de azi la bucatarie.

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Eu am facut file de cod cu cartofi natur, si la felul I supa cu taitei! Nu prea m-am omorat cu gatitul!
Dulce fac diseara ceva!
De serbat il vom serba vineri la gradinita cu colegii, si sambata cu familia si prietenii! Nu m-am hotarat, dar cred ca voi merge pe salate (ciuperci, ton etc) si restul ma hotarasa saptamana viitoare!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Katty , vreau si eu retete de salate, ca m-am saturat sa fac mereu aceleasi salate :sfecla rosie, salata beouf, ciuperci cu maioneza si usturoi...si cam atat.
Cum faci tu salata de ton?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...
dragutelor am mai avut o tentativa de intrat si scris dar a avut nebuneli pc din dotare.
Katty si eu doresc retete noi caci ne-am saturat de cea enumerat siCatutza+ cea de telina cu mar eu pun si morcov(pt culoare)cu maioneza.
De aspirator nu am scapat tb sa-l pun maine caci sotul o sa fie plecat si Bogdan nu poate inca.Noi o sa-l serbam pe al nostru Andrei vineri la Centru de recuperare iar sambata in fam putin caci tb sa mergem apoi la ziua de nastere a fetei nasei.
Am gatit azi:ciorba de pui si mancarica de cartofi cu carne de porc.Nu promit baietilor dar as avea chef sa fac ceva dulce in casa nu stiu ce inca.O seara buna tuturor.
Ma bucur ca suntem cu subiectul pe prima pg.



Gabi mami de Bogdanel-Andrei(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Catutza, salata de ton pe care o fac eu si am totdeauna succes cu ea e cam asa: 2-3 cutii de ton (eu iau numai bucati, nu maruntit, in ulei)scurse de ulei, jumatate de punga de fidea tip scoicute fierte si scurse, 1 cutie de porumb scurs de zeama, 4-5 castraveti murati in saramura si tocati fin si scursi de seama si maioneza. Iese un deliciu!
Am mai mancat la fina mea si dupa aceea am facut si eu si e foarte buna o salata de pui: 2-3 piepti de pui fierti, gogosari rosii taiati marunt si maioneza din belsug.
Iar salata de ciuperci e cea mai simpla: 2-3 cutii de ciuperci maruntite la robot, 2-3 catei de usturoi, putina verdeata (patrunjel si marar) si maioneza.
Eu am terminat curatenia (aproape generala), dar m-a ajutat sotul si cu mutatul patului si a biroului si cu datul cu aspiratorul, eu doar am sters pe jos si am facut in baie si bucatarie. Acum totul e luna!
Sunt multumita!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragi leoaice,
la Constanta este o zi frumoasa cu soare.
Katty multam'frumos pt retete le-am scris si.
O zi buna tuturor ,eu mai am putin la curatenie si gata incepe si pt mine wk.



Gabi mami de BOgdanel-Andrei(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna ziua si de la leoaicele oradence. Am dat o fuga la birou si va uram un we frumos la toate, ne vedem maine !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput