Gravidutze si mamici din CLUJ - 31

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Nico, cred ca ceaiul de zmeur e din frunze, sper sa nu gresesc. cred ca are alte proprietati decat cel de fructe...nu stiu exact asta. Eventual mai vezi si pe net.




Co39 +Carina Alysa
http://image.lafemmebonita.com/c/bg561292.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ciao si de la noi!
Mie nu imi mai ajunge timpul...si am cel mai cuminte bebe din lume...Am uitat sa va spun, i-a trecut etapa cu plansul ca sa o iau in brate. Papa, o tin sa scoata aerul si o pun in patut o pup de culcare si mai zambim si ne dragalim un pik, dupa care plec. Ea se mai joaca si intr-un final adoarme. Eu suzeta nu prea am folosit, tocmai ca sa nu trebuiasca sa o obisnuiesc.

Alex, e superba bubulina ta! S-a dezvoltat frumos! Bravo! Sa va traisca!Cu suzeta, nu stiu ce sa zic, inca mai ai timp sa o dezveti, am citit ca abia de la 3 luni devin dependenti de ea! Da-i-o tot mai putin, incearca!

Cristiana, m-am topit cand am vazut pozele voastre. asa o familie frumoasa sinteti. Cred ca te simti tare implinita!

Bexule, tot pe metereze? Hai ca abia astept sa o vad si pe mamaruta ta!

Meli, bine ai revenit, scumpo! Te inteleg perfect, cred ca as muri de dorul Sarei daca am sta despartite.

Lore, da, a bagat-o cu totul in apa, asta e botezul autentic si nu m-am opus. Sigur ca nu a racit, nu racesc copiii la botez. Sint cu Doamne Doamne!

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Gabitza, tot aici. Maine merg iar la spital pt un eco, sper ca ultimul...Voi ce ati mai facut? Ce face micuta Sara? Ce fain de voi ca e cuminte:) suzeta cand i-ai dat-o? imediat la spital sau dupa?


Co39 +Carina Alysa
http://image.lafemmebonita.com/c/bg561292.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Nico-legat de solo ce as putea sa-ti spun? stiu o buna cunostinta care e solo, si povestea ca dupa nasterea bebeului dupa ce si-a intrat un pic in ritm si s-a obisnuit cu bebe, i-a compensat toata durerea pricinuita de despartirea de sot.nu stiu ce sa zic, daca nu merge , asta este. vei fi o mamica super sunt convinsa de asta, si te vei descurca de minune.osa ai o minune langa tine care te va face sa uiti de restul.pe cat posibil. te tare si sa nu eziti nici tu daca ai nevoie de ceva ajutor legat de orice.
pupici
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Alex - da ce scumpa ii!

nrl - daca te gandesti ca e greu pentru o mamica sa fie singura, da, e greu, dar mai greu e cand nu exista intelegere intre soti, si trebuie sa te ocupi de bebe, gandindu-te totodata la situatia stresanta din casa.

Mami 16+ si Vladic (17.10.2006)
Sunt major!!!
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Fetelor, ma mut in dormitor. daca nu avem surprize la noapte, ne vedem dimineata la cafeluta;)
va pup, noapte buna


Co39 +Carina Alysa
http://image.lafemmebonita.com/c/bg561292.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

noapte buna si de la noi! va diresc tuturor o noapte usoara. si maine si eu pe aici, ca sunt iar la casuca, hihi.
pupici
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_d spune:

Buna dimineata fetelor,
Ma alatur si eu voua, bebele meu a implinit
in urma cu 3 zile 9 saptamani.
Am fost la eco si am aflat ca in saptamana 9-10 se face
dublu test (va trebui sa ma programez la Gine 1)
insa din pacate voi reusi sa-mi fac acest test
doar la 10 saptamani si 3 zile.
Spuneti-mi va rog, voi a-ti facut acest test?
Credeti ca voi avea valori ingrijoratoare
daca nu ma incadrez exact in intervalul corect pt testare?
A-ti facut si triplu test intre saptamanile 16-17?
Am inteles de la ginecolog ca cele 2 teste impreuna
furnizeaza o acuratete de 90% in diagnosticul de sdr Down, etc

Numai bine, multa sanatate, va pupup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata
Carrie, Alex sa va traiasca comorile. Sunt tare dulci.
Diana eu nu am facut nici dublu, nici triplu test asa ca nu pot sa iti zic prea multe.
Meli, ce mai face piticuta cu ochisorii? Sper ca e mai bine.
Despre sterilet nu stiu daca nu e prea devreme sa va ganditi la o astfel de solutie.
Azi avem treaba prin casa, ca azi vin parintii mei si tre sa fac o figura frumoasa(curatenie, papa si praji}. Apropo, vreau sa fac tiramisu. Am mai facut o singura data acum multa vreme.Daca aveti o reteta buna, ma ajutati please.......
si sa aveti o zi frumoasa

26+ cu Stefana
[URL=http://community.webshots.com/album/561146430ocOnmM][/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata si de la noi!
piti acum a papat si se joaca in patut singurica, sper ca va mai dormi un pic.
Diana_d-bine ai venit, eu sincer nu le-am facut pe niciuna, deci nu-s in masura sa-ti dau sfaturi.dar vin fetele si iti spun ele.sarcina usoara iti doresc!
puisorul-eu nu prea ma pricep la prajiuri, mai ales la tiramisu, deci...ce dragut va fi, toata familia.distractie placuta
Redai-steriletul nu e numai pt cei care nu mai vor copii, ci pt cei care o perioada de timp nu vor.o perioada mai lunga, 2 ani de exemplu , dupa nastere.steriletul e ok ca prin el se poate verifica si permeabilitatea colului.inca nu-i cazul sa ma gandesc la el asa intens ca eu nici ciclu nu am, hihi.sper din suflet sa-mi vina dupa medicamentele astea.ce face piticul?v-am vazut pozele de la botez, e un dulce.
Alex-e superba piticuta ta, si cu fundita din par, hihi e tare cocheta.de suzeta eu zic ca nu ai de ce sa te ingrijorezi, e normal, si copii de regula renunta pe la varsta de 2-3 ani. noi am invatat la pedodontie ca pana la varsta de 3 ani e fiziologica. deci...si e mai bine decat suptul degetului sau alte obiceiuri vicioase de care se dezvata mai greu.
Gabriela-da, intredevar mi-a fost tare greu, mi-a lipsit enorm, am dormit cu o hainita de la ea si am plans ca o nebuna. dar ma bucur ca ei i-a fost ok si ea nu simte inca chiar asa de tare.(sau deloc, daca e inconjurat de alte persoane cunoscute de ea, si daca -i multumita si fericita).
noi ne putem mandri ca pana la urma am acceptat sucuvelul de morcovi, tare ne place, dar fetelor, toata casa-i un suc de morcovi dupa ce papa. nu-i dau cu biberonul ca neonatoloaga mi-a zis s-o obisnuiesc cu lingurita, si da afara peste tot. papam ca un porcusor, hihi.ne vom invata noi. poimaine introduc si marutul, tare curioasa sunt cum va reactiona.
va pupic pe toate, bebitii si burticile si va doresc o zi frumoasa
Victo,Oana-va asteptam cat de curand acasa, acomodare usoara si rapida, mult laptic, si sa veniti cu povestea cat mai repede.
eu pe aici, mai pove
pupici la toate.

Natalia-ai putea sa-mi spui te rog daca piata centrala din Oradea este acolo unde se construieste si biserica, vizavi aproximativ cu parcul? si acolo unde anume pot gasi marul lupului?
mersi
pupici

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput