Copii din 1996 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

La noi situatia cu focurile e mult mai buna, se poate respira... Mai putin la servici, unde nu te lasa sa respiri. . .
Baietii au streptococ, si santem pe antibiotice.

Am vazut pozele cu Luana. SUPPEERRR!!! Mi-a placut si educatoarea cum topaia odata cu copii.

numa bine si revin cand se poate respira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare si de la mine...

Anca,bine ca s-au mai calmat treburile pe la voi.Am vazut si eu la stiri bietii oameni cum plangeau ca le arsese tot ce aveau...o adevarata tragedie.Sper sa se tina mister Bush de cuvant si sa-i ajute...

La noi nimic nou de raportat.Va pup si va doresc o zi buna!Vorbim...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Am intrat sa ma uit pe indelete la poze.

Mihaela, pozele sant super. Mi-au placut si cele cu apusul de soare.

Dana, v-ati pregatit de Halloween?

MqqM - cam liniste in partea ta... Mai da si tu un semn pe aici.

Ana, Luana e o dulce. A avut 3 torturi dupa cum am bagat de seama... Am numarat si piticii de pe tort sa fiu sigura ca erau 7.

La mine, toata familia a avut strept. O varianta dubioasa, fara febra. Toti sant pe antibiotice in afara de mine, iar eu ma ingrijorez ca de ce oare m-a sarit???
Seara asta se iese la colindat din usa in usa de bomboane cu Trick or Treat. Eu cred ca o sa-i pacalesc pe baieti sa mearga numa cu tatal lor. . .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

quote:
Originally posted by Sanca

Ana, Luana e o dulce. A avut 3 torturi dupa cum am bagat de seama... Am numarat si piticii de pe tort sa fiu sigura ca erau 7.

La mine, toata familia a avut strept. O varianta dubioasa, fara febra. Toti sant pe antibiotice in afara de mine, iar eu ma ingrijorez ca de ce oare m-a sarit???
Seara asta se iese la colindat din usa in usa de bomboane cu Trick or Treat. Eu cred ca o sa-i pacalesc pe baieti sa mearga numa cu tatal lor. . .



Bine ai facut,ca Luanei tot 10 ii ieseau de toti,ca numara 2 pitici de cate doua ori...

Sa aveti multa sanatate!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Saluti dragelor!

sanca, multa sanatate bolnaviorilor! Cele cu apusul de soare de pe vas, sunt de la venirea din Suedia. Acum am facut doar cateva poze in Stockholm, numai la muzeu. Era o vreme urata si n-am avut placere sa colindam, plus ca Silvia era si bolnavioara...
Ati mancat bombonele?

Ana-Maria, cum mai e cu scoala? Ce mai face Alex?

Diana a fost ieri la patinoar, cu clasa a 5-a. Au mers cu bicicletele pana acolo apoi au stat 2 ore pe patinoar. A fost tare incantata ca a iesit a 4-a din clasa la maiestrie.
Maine merge la carnavalul de Halloween, abia asteapta.
Silvia e mai bine acum, merge de ieri din nou la camin, s-a lasat dimineata cu cateva lacrimi, dar apoi a fost OK.

Cam atat despre noi, va pup!



Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Miha...ce fain s-a distrat Diana!Cum se costumeaza de Halloween?
Pup obrajorii Silviei...sper sa se obisnuiasca mai repede la gradi!
Multumesc de intrebarea despre Alex...pai merge bine cu scoala.Pana in prezent are numai note de 10,dar niciodata nu e prea tarziu...De obicei eu ii semnez carnetul de note si aseara mi-a spus ca diriginta i-a atras atentia ca vrea sa vada si semnatura lui Marius...m-a amuzat chestia asta,ca Marius de obicei se uita si ii spune lui Alex sa-mi dea mie sa semnez.
Sambata trecuta a fost la un fel de concurs de mate,la Centrul de Excelenta pentru pregatirea elevilor la matematica.Si a dat acolo un test,concurs,olimpiada....habar nu am cum s-a numit ce a facut acolo,cert este ca profa lui de mate l-a anuntat ca a fost selectat sa participe la cursurile Centrului si sa se pregateasca la mate.Se face o matematica cam ciudatica si cam grea ,din cate am vazut eu pe net...vin anumiti profi de mate selectati special ,cu probleme de mate creeate si propuse de ei si le dezbat acolo...Nu stiu sa-ti explic prea multe.Sa vad si eu cand o incepe pregatirea ce va face....
Aseara m-am suparat un pic,ca a venit suparat acasa ca l-a batut un copil mai mare ca el,unul de a 8-a...nu l-a lovit rau,insa mai mult oftica era la Alex.I-am zis ca alta data sa dea si el unde apuca sau sa fuga,ca il stiu ca nu-i tace gura si cine stie ce i-o fi spus aluia?!Cand i-am zis ca de acum inainte am sa merg dupa el seara la scoala a izbucnit in plans ca mai bine nu-mi spunea de treaba cu batutul si ca ma roaga sa nu merg dupa el...ii e jena ca rad baietii de el...Marius,mai dur,i-a spus ca daca acum plange cand o sa vina cu botul umflat si sange la nas ce-o sa faca?Suna dur,dar asta e adevarul...inca n-am vazut baieti sa nu se bata...
Azi merg la scoala sa semnez intr-un tabel de primire pentru carnetul de CEC...ma vad cu diriga lui...sper sa nu aflu cine stie ce minuni...
Cam asta.
Va pup si sa aveti parte numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Felicitari lui Alex pentru selectarea intre fruntasii la mate! Faza cu bataia probabil se va mai intampla, baietii se mai incaiera intre ei si nu se lasa niciunul.

Sanatate copiilor bolnavi!

Mihaela, sa ne pui poze de Halloween! La noi nu s-a facut petrecere, chiar daca e un obicei importat, copiilor cu siguranta le-ar fi placut.

Noi n-avem noutati, poate doar ca fii-mea isi doreste iPod de Craciun . I-am zis ca intai astept rezultatul la testul de fizica si mai vorbim...
La muzica iar a ascultat-o, e disperata, numai pe ea o pune. Nu e scoala de muzica, dar are profesoara niste pretentii de i-a innebunit.
S-a deschis si la noi in oras patinoar, era lasat in paragina de vreo 15 ani, asa ca o sa aiba copiii ce face in weekend. Numai ca va trebui sa cumpar patine, ca va fi intrarea destul de piperata si daca mai inchiriaza si patine...

O zi buna s-aveti, ca eu, la vremea asta, as dormi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Ana, voua v-au dat carnete de CEC-uri pentru alocatii? Noua ne-au spus ca s- schimbat modificarea (hehe)si vine alocatia prin posta si la copiii de scoala. Asa ca ne-au cerut iar datele plus codul postal nou si vechi. Ce zici ce tampenie. Nu mai sunt accesibile pe net codurile ve#269;chi si am facut munca de detectiv sa le aflu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Alma,multumesc!Cu siguranta problema busitului intre baieti se va mai intampla,ce sa-i fac?Asta este!May,da' care-i treaba cu profa de muzica?Nu-i cu toate tiglele pe casa?Nu puteti discuta cu dirigintele sau diriginta,ce-o fi?Sa-i mai lase putin cu muzica,ca doar n-o sa-i scoata muzicieni si care vrea sa se faca muzicant sa mearga la scoala de muzica....Bafta la fizica si poate chiar e bine sa-i faci surpriza cu IPodul de Craciun Dianei...Succes!
Miki,da...azi merg sa semnez nush ce tabel pentru carnet.Nici vorba de trimis alocatia prin posta,ma uimeste ce scri tu....poate e o hotarare pe plan local cu alocatia...ca doar de la clasa I incolo se da carnet de CEC...ciudat!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-Maria, bravo lui Alex pentru excelenta! Stiu ce inseamna, de anul trecut de la Diana din clasa, era un baiat care mergea la excelenta la mate, dar aveau probleme foarte grele acolo. Diana ar fi trebuit sa mearga la romana, dar nu s-a mai tinut.

alma, am sa fac maine poze, cand se va imbraca. Nu stiu daca merg si parintii la carnaval, dar daca da, am sa merg sa le fac poze si copiilor. Bafta la teste Dianei! Si visul Dianei mele e un iPod, dar deocamdata se multumeste cu un mp3. Eh, mai vedem pana la Craciun...:).

Dana, cum mai esti? Cum stai cu psihicul?

miki tu? Nu ne mai zici nimik? Cum e mama?

pup, merg sa fac comanda de clatite :)).

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput