Gravidutze si mamici de CLUJ - 28

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Iko-ma innebuneste si pe mine netul.
Redai-scrie pe cutie pe lateral unde e tradus ca e si pentru igiena externa a ochilor.si e normal ca e sarata, doar e ser fiziologic=clorura de sodiu.(NaCl) care e "sare".ser fiziologic e doar una, poti folosi linistitalasa ca va fi bine la noapte, n-ai de ce sa iti fie frica , doar ai un barbat langa tine, hihi
noapte buna fetelor
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ani si Simona - sunteti in listuta! Spor la scris!

Mami 15+ si Vladic (17.10.2006)
Sunt major!!!
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

sotu se uita la meci,sorana doarme si eu "bantui "pe forum,

antoni ,eu am citit azi(Geogle )ca se administreaza Zymaflour doar de la 6 luni si parerile sunt foarte impartite ,exista anumite doze ,sunt si picaturi si pastile.eu zic sa mai studiezi un pic pb,e parerea mea!
mersi de sfatul cu ceaiul de musetel ,stiam eu ceva dar is baba si uit repede!

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

meli dar daxca e sarat nu i pisca la ochisori?Eu pe fata il spal numai cu apa fiarta.

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Of, of, of, Meli, suferim si noi alaturi de puii nostri…Sper sa n \u o doara pe piti a ta! Imi imaginez cum e cand rade, daca acum sint asa extaziata…Mersi de info despre zymaflour. O sa ii dau si eu Sarei.
Cristina, multumim de capitolul nou. Scuze, data nasterii mele: 27 noiembrie 1977. Care vasazica peste o luna dau de baut ca schimb prefixul. Dar am cel mai minunat cadou.
Fetelor-gravidelor, nu mai aveti rabdarica, asa-i???
Oau, ce de gravidute ni se alatura! Super-truper! Vreau si eu iar gravida.hihi
Erika, Simo bine ati venit!
Codruta, bine ai revenit de la munte. Te cam invidiez.
Oana, eu nu am simtit ca Sara e mai linistita inainte de nastre. Dimpotriva.


Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Oau, ce de gravidute ni se alatura! Super-truper! Vreau si eu iar gravida.hihi
[


Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)




pai Gabi draga..ia exemplu de la cristina..

38+ piticul Stefanut
AMR 2 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cristina, multumesc ca m-ai trecut pe listuta.
Simo, bine ai venit.
Mai voiam sa va intreb ceva. De vreo trei saptamani am noaptea dureri la nivelul simfizei pubiene, adica chiar sub burtica unde se unesc oasele pubiene( nu stiu cum sa explic astfel). Am inteles ca ar putea fi din cauza articulatiilor care se largesc dar sunt un pic ingrijorata si vreau sa stiu daca ati mai avut careva asa ceva.
Va spun nopate buna ca am bag in pat.
Ani

25+ cu Stefana
[URL=http://community.webshots.com/album/561146430ocOnmM][/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Puisor, eu am avut asa ceva in ambele sarcini, ma durea de crapam, simteam cum se casca oasele, si culmea cel mai rau durea in pozitie orizontala, cand eram in picioare eram ok, seara nu ma puteam intoarce in pat.

Bun venit fetele noi: Ani, Simo si Puisor.

Eu am inceput campania de cautare bona, DIN NOU. Ma scoate din sarite cautarea asta, faptul ca trebe sa ma vad cu diverse personaje, si chiar dc imi place vreuna s-o iau de la capat cu adaptarea.... cred ca e cel mai greu lucru de care m-am lovit in cariera mea de mama. Cel mai nasol e ca depindem de ele, nu se gasesc si au pretentii total nejustificate.

Oana, ca tu intrebai: e un cosmar cautatul de bona, vei vedea, incepe din timp sa apuci sa stai cu ea destul incat sa scoata la iveala si defectele ascunse, ca aparent cand te decizi asupra unei ai impresia ca e ok....si asta dupa ce cauti 1-2 sau chiar 3 luni.

Meli, asa cum ti-a spus si mama puteau fi 2 cauze: canal lacrimar infundat sau mai stramt sau conjunctivita. La Iris am avut secretie galbena, saracuta ii era ochisorul lipit, insa i-a facut mama manevra de apasare ea stie unde ca mie mi-a fost frica, si acuma nu mai are nimic. Sper ca asta sa fi fost tot, la desfundare mama a zis ca pare doar complicat insa manevra in sine dureaza putin iar copilul nu sufera.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Soanso-morfogeneza dintilor temporali are loc in primele luni de viata iar dezvoltarea mugurilor dintilor permanenti are loc tot in primele luni de viata.deci e nejustificat sa lasi pe dinafara daca tot vrei sa faci "tratamentul".dintii temporali(de lapte) au o mare importanta si ele, si daca ii schimba bebe pentru ca in primul rand sunt mentinatoare naturale de spatiu pt dintii care vor urma. daca se strica repede, se extrag, restul dinitilor de pe arcada migreaza mezial(in fata) si mai incolo va avea probleme si cu alinierea lor.parerea mea. cum crezi
Ripley-iti multumesc, m-am hotarat sa incerc inca o saptamana de masaj mai cu presiune, poate avem noroc.
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata fetelor!
e groaznic de urat afara. nici ieri n-am dus-o pe piti afara, dar asa nici azi nu ma duc cu ea.offff,abia astept sa vina primavara.
va doresc o zi frumoasa.
aaaa, si inca ceva, daca va hotarati sa-i dati Zymaflour, in nici un caz nu-i dati mai mult, am vazut la copii mici pete albe pe dinti de la supradoza.
si pentru gravidutele care mergeti sa nasteti, sa nu uitati sa puneti sosete groase, in timpul travaliului si dupa veti avea frisoane absolut normale, dar va vor prinde tare bine niste sosetute groase
pupici la mamici, bebiti si burtici
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput