Gravidutze si mamici de CLUJ - 28

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Buna fetelor
de vineri nu merge netu si acuma abea am reusit sa citesc ce at scris at fost foarte harnice dar vad ca la intrebarea mea vizavi de mamelonele de silikon nu at raspuns nici una
Erika bine ai venit si sarcina usoara

Meli imi pare rau pentu Timi sper sa fie totul bine
Iar voi fetelor care va grabit sa nasteti poate ne intalnim la spital ca si mie doctorita azis ca sar putea sa nasc saptamina asta dar ieu sper sa mai stau o saptamana doaua cand am fost la monitorizare sa uitat la chol si bebe iera sa de jos ca o prinso de caput
iko +37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Buna fetelor
de vineri nu merge netu si acuma abea am reusit sa citesc ce at scris at fost foarte harnice dar vad ca la intrebarea mea vizavi de mamelonele de silikon nu at raspuns nici una
Erika bine ai venit si sarcina usoara

Meli imi pare rau pentu Timi sper sa fie totul bine
Iar voi fetelor care va grabit sa nasteti poate ne intalnim la spital ca si mie doctorita azis ca sar putea sa nasc saptamina asta dar ieu sper sa mai stau o saptamana doaua cand am fost la monitorizare sa uitat la chol si bebe iera sa de jos ca o prinso de caput
iko +37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Simo 29-bine ai venit!
Oana-nu este mit, este adevarat, bebe se angajeaza in pozitie, mai jos in bazin si practic nu mai are asa spatiu de miscare. de ce? misca mai putin? ne pregatim cu majoretele?
Redai-iti multumesc din suflet, cred ca incerc totusi si eu o saptamana de masaj intens la ochisori, poate scapam fara medic.
Iko-venim si la tine cu majoretele,hihi?
Crisitna-mersi mult, Doamne da sa fie bine
noi acum ne-am culcat, adun casa si citesc de voi. la toate
Alex-incearca sa o speli pe ochisori cu ser fiziologic, ajuta , rau in nici un caz nu face.
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Simo 29-bine ai venit!
Oana-nu este mit, este adevarat, bebe se angajeaza in pozitie, mai jos in bazin si practic nu mai are asa spatiu de miscare. de ce? misca mai putin? ne pregatim cu majoretele?
Redai-iti multumesc din suflet, cred ca incerc totusi si eu o saptamana de masaj intens la ochisori, poate scapam fara medic.
Iko-venim si la tine cu majoretele,hihi?
Crisitna-mersi mult, Doamne da sa fie bine
noi acum ne-am culcat, adun casa si citesc de voi. la toate
Alex-incearca sa o speli pe ochisori cu ser fiziologic, ajuta , rau in nici un caz nu face.
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Meli vad ca si tie at mere bine netu de ai o aparutde 2 ori mesaju ca pe mine ma omara netu stau 5 minute pana se incarca o pagina
iko+37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

meli - multumesc de raspuns!
sa va ajute Dumnezeu sa scapati de acul ala! sa va treaca prin masaj!
sa nu ne uiti cu zymaflour-ul!

iko - pregatim majoretele? eu zic ca daca stai cumintica in pat va fi bine si bebe va mai astepta!

simo29 - bine ai venit alaturi de noi!

ce ma bucur ca se mareste grupul!


OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

meli am tot vrut sa iti spun,dar am tot uitat.Sper ca tu nu o speli pe ochisori pe thea cu serul pentru nasuc de la bimbi.Vezi ca este sarat.Intr-o seara m-am stropit si am vazut ca e sarat.

Puisorul si mama e nascuta pe 12 februarie si daca bb tau mai sta o zi peste termen se va naste intr-o zi cu mine.:))

Asha de urat e singurica.mai vb cu bb ,dar daca e asha de mic si nu raspunde....imi este un piculetz groaza pentru la noapte.E prima data cand dorm singura in ultimii 5 ani.
Bne ai venit simo

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Iko-legat de mameloane, sincer mie nu mi-au fost de folos.poate si din cauza ca le-am incercat deja cand eram plina de ragade si parca ma durea mai tare cu ele, si in plus la bebe nu prea ii placea. dar cred ca Alex spunea ca-s bune. deci nu mai stiu ce sa zic.
Oana-am sunat-o pe doctorita mea, o stomatoloaga care de altfel e ortodonta, deci mai mult e cu copii.ea asa spune ca recomanda Zymaflour pt copii care au parintii cu dantura mai slaba, in sensul ca au avut destul de multe carii chiar si in tinerete. eu una am destule, nu am dinti foarte buni.ea zice ca asa i-au invatat la faculta ca se da pana la varsta de 12 ani, dar in Germania unde a fost cu masterul si in Elvetia, Franta se recomanda pana la varsta de 3-4 ani, cand deja in gradinite incep sigilarile de dinti(iti pune pe molarel un lac care il sigileaza si nu faci carii), si controalele si tratamentele.ea da la ambii copii pe care-i are.eu maine ma duc si cumpar si-i dau si eu la piti.daca careva va hotarati, se gaseste in farmacii, sa luati de 0,25 si se da o pastiluta pe zi.puteti dizolva intr-o lingurita de apa fiarta.iar cand sunt mai marisori, le dati sa le suga ca sunt dulci, in loc de bomboane, hihi.
la un an de tratament se face o luna pauza.
pupici la toate si va doresc o noapte usoara
si ma bucur ca ati adus Zymafluorul in discutie ca si eu am vrut sa-i dau la piti, dar ca o zapacita am uitat.
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

OanaAlina problema ie ca nu pot sa stau in casa toata ziua ma plimb mama sta la 10 minute de mine in fiecare zi ma duc la ia si mai urc si 4 etaje ca nu are lift si maine abea astept sa ma duc la expo
Fetelor am incercat sa pun si eu niste poze dar da eroare nu stiu daca gresesc ceva sau ie din cauza netului ca se ancarca greu
iko+37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Iko , legat de mameloane eu am mai zis.Pe mine nu ma ajutat.Din contra mi-a facut rau. E o poveste mai lunga, dar eu nu-l recomand in nici un fel.Mai bine rabzi durerile,umbli dezbracata prin casa,dar NU folosi mameloane.

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput