Gravidutze si mamici din CLUJ - 27

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Salutam burticile :)
Ripley, imi pare rau sa aud ca nu te simti inca bine si ca nu esti fericita cu cezariana :( Insa din cite stiu eu ai avut un motiv pentru a nu naste natural si probabil ca din punct de vedere al sigurantei e mult mai bine asa, asa ca nu te mai necaji, iti doresc sa iti revii cit de repede.
Cind ai timp si chef sa ne povestesti cum a fost Diculescu la nastere, ai avut un anestezist anume sau care o fost acolo?

Am citit ca ziceati ca nu il spala pe bebe in maternitate...?
Si eu care speram sa vad pe viu prima operatiune de genul asta acolo ..
Cum i-ati scos pe bebici din spital? Eu ma gindeam ca pe frigul asta un body fara minecute + salopeta de bumbac + hainutza groasa si pantalonasi grosi. E suficient, sau e prea mult?



------------------------
Flory 36+ Joshua Raphael
AMR 4 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna

scuze ca ma bag si eu ca musca-n lapte.

vreau sa va intreb daca aveti cunostinta de dr Dana Vasilescu din Cj de la chirurgie pediatrica

ce fel de medic este?

fiind din Cj poate stiti mai mult.
trebuie sapt viitoare sa vin la cj cu bebe.

e un medic bun???

va multumesc

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

afibebe-nu stiu daca e vorba de aceeasi persoana.eu am fost la una Dana Vasilescu la cabinet particular. e ortopeda la copii.mie una tare mi-a placut de ea.
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata fetelor!
noi acum am papat si ne-am culcat inapoi.sper sa doarma un pic sa ma pot epila.
Oana-te asteptam cu vesti!
Ramo-ce faci?cum te simti?dupa Oana tu urmezi?
va doresc o zi frumoasa la toate
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Afi, si eu am auzit ca e cea mai buna ortopeda din ardeal, dc de Vasilescu asta e vba. Toti medicii trimit bebelusii la ea pt verificarea soldului, cel putin.

Fetelor, a dormit Iris de-a spart azi-noapte: de la 11 la aproape 5, deja eram speriata de-a dreptul :)

Bona a venit direct in ofensiva, nu mai pot s-o suport. I-am zis cateva de s-a socat cred, da' nu se mai poate sa treaca peste tot ce-i spun.
Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

`Neata fetelor.Noi am dormit tare rau noaptea trecta.David a fost foarte agitat prin somn.

Meli si David are chestia aceea pe piele,numa ca are pe piept si coboara de la gat.in carte am gasit ca este o eczema,dar aici scrie ca este insotita de o mancarime intensa si el nu are asha ceva.Cauza este necunoscuta.Sau ar mai "viroza eruptiva simpla" care zice in carte ca apare o iritatie ca de dantela asta nu are tratament si dispare de obicei la 10 zile.Acum eu nu stiu ce sa zic.Mai stai o zi si vezi cum este,daca se intinde si daca e mai grav mergi la medic. Eu cred ca e si de la pudra care o folosim noi pentru ca se accentueaza dupa ea.Deseara dupa baie eu nu-l mai dau sa vedem cum e

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Eu nu ma simt prea bine.Am senzatia ca ma scurg.Sunt suparata ca saptamana asta raman singurica cu bb acasa.Sotul pleaca la niste cursuri la bucuresti pana vineri.Cred ca numai voi o sa imi mai tineti de urat.poate punem de o intalnire miercuri sau joi,cu bebeii in Polus ca acolo nu ploua.

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

neata fetelor
am uitat sa va zic ieri ca i-am cautat cizme de piele imblanite la Thea in Polus si am gasit ceva la Ecco dar care mi s-au parut nesimtit de scumpe la 3,2 mil
am mancat KFc si am plecat cu un puzzle si o zornaitoareda io tre sa revin la Marks &Spencer unde m-am indragostit de un pulover.

imi ziceti unde e Toria mai exact ca nu stiu care e statia lui 31?acolo erau saci de dormit draguti?

si in alta ordine de idei:nu stiti ceva parcuri de distractie in Europa inafara de Disneyland unde am putea fugi cu Thea la sf lui noiembrie?are si Mihai cateva zile de concediu atunci si am evada umpic.

Gabi si eu sunt cumplit de friguroasa, eu sub 24 de grade nu ma simt bine!

Delia refacere rapida cred ca e f greu i cu operatia si cu infectia urinara, sper sa scapi repede!



Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Afibebe am fost si noi la Vasilescu a control de sold am auzit ca e f buna, mi s-a parut profi pe partea de ortopedie insa in materie de nutritie la bebei...mi-a zis ca pot la 6 luni sa-i dau lapte Cedra la fata ca e grasunica

Delia, ce bine ca doarme pitica, Sofi mananca cu patos noaptea la 2-3 azi noapte am incercat sa-i scot masa cu umpic de ceai da s-a pus pe urlat Fomila

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andria spune:

Carrie, Prater-ul din Viena e mai aproape, dar nici nu e asa "child-friendly" ca si Disneyland-ul. Plus ca multe "aparaturi" sunt in aer liber, deci nu stiu cum va fi la sf. de noiembrie.

33+
http://tac.families.com/ezb/883546.png

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput