Gravidutze si mamici din CLUJ - 27

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ripley, mama..sa va faceti bine amandoua fetele!
alex, eu sunt binisor. maine ma duc la ctrl, dar la dr zsigmond, ca fulga nu-s ce trebi are...dar din cate vad eu, bebe meu mai sta.
mi s-au umflat mainile si mie...burtica grea...obosesc repede..arsuri peste arsuri..de la fructe din cate vad.poate ca ar fi totusi indicat sa renunt la ele de tot, daca nu se mai poate, caci rennie deja nu ma mai ajuta.am trecut pe maalox..:( ca sa evit vomitatul nocturn.:(
e...simptomele obisnuite..

37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Fir'ar sa fie, o tona am scris degeaba ca s-a inchis opera.
Victo, la stanca musai hartie igienica si vata, pt bb crema de fundulet, scutece si servetele umede, hainutele fie le aduce tati, fie le tii in geanta la tine.
sa stii ca moasele si infirmierele sunt fte faine, vei avea sustinatoare dragute la nastere.
fulga e totala: ca un tanc mare care intra in personal, tot ii stiu de frica, cand era ea prin zona se strecurau speriati ca furnicile pe coridoare.Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Carrie-tare rau imi pare, sper sa te refaci cat mai repede.spatele de la ce te doare? eu cred ca ai o infectie urinara, ar trebui sa intrebi un medic ce poti lua.(cred ca antibiotic ar trebui dar nu stiu cu care se poate alapta)
Victo-inca un pic si scapi de arsuri. am o colega care era la fel cu arsuri si mi-a povestit ca in momentul in care a nascut, i-au trecut arsurile, hihi.inca putin.
noi pe aici, piti a adormit putin, ne pregatim incet de baita.
pupici
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

HA HA HA...delia, ti-am zis de ea..ca e bine facuta asa...
sper sa o gasesc joi cd e de garda sa mai vb de una de alta, dar nu vreau sa imi fac ctrl pe masa aia din spital, asa ca ma duc la dna zsigmond, sa fac analiza pt streptocoul B.

37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Meli, dai purcelu ca ne incurcasi pe mine si Carrie. Carrie e cu tiroida. Asa, Cristina, sa stii ca bunica mea a luat 20 de ani supliment pt tiroida, iar vara-mea care mai are o zgamaie de tiroida, restul scos acum 2 ani, duce o viata perfect normala tot cu supliment de sustinere, asa ca nu e dracu' asa negru.

Meli, io-s mai sensibila pe jos... asa ca probabil resimt mai acum anumite stari. Cu sonda si eu am dat-o jos fte rapid, exact sa evit infectiile sau ranile, eu suspectez o mica rana, ca ma si pisca acuma.

Mare cretineala cezariana, o sa regret toata viata ca nu am putut naste normal, sincer, pt mine asta e un mare esec.

Victo, are sa-ti placa Zsigmond, desi nu pot zice ca are cea mai fina mana, insa e o mare lady. A dovedit-o si pt ca vazand bb micuta nu s-a lacomit sa ma duca la Nanu sa nasc cu ea ci mi-a oferit alternativa Diculescu, care a fost ok. Si ieri s-a purtat frumos cu mine, ba mi-a si atras atentia sa nu uit sa ma decid de contraceptie pana la controlul de 6 sapt :)) A fost tare simpatic. Va dati seama ca numa de... nu-mi arde.

Alexutza, tu nu te resimti nicicum dupa cezariana? Dupa prima si eu m-am simtit perfect in 3 zile, acuma vad ca e tare nasol, insa cand vad minunea asta micuta si perfecta rabd si inghit lacrimile de durere si as lua-o oricand de la capat.

Pup ca vine minunea mare (mi se pare imensa Ana acum) si facem baita: tati spala, io asist, desigur. De sapt viitoare ne asteapta tot la 2 seri 2 randuri de baita, ca Iris zilnic, Ana la 2 zile iarna
Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

delia, nu o lua ca un esec..ia-o ca un ghinion, ca nu tine de tine daca poti sau nu sa nasti in vreun fel...
nici eu nu vreau ceza,,,dar daca asta va fi solutia..ce sa fac?
zi Doamne multam ca s-a inventat si nu mai mor femeile cu copii cu tot!
aaa..si schimba acolo..titulatura..ca nu mai esti NUMA mami de anutzache..;)vezi ca face bebe iris urat daca afla...

37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ripley-scuze, am incurcat.
fetelor, vreau sa va mai intreb ceva. la piti i-au aparut pe piele niste zone mai dure. la inceput numai pe piciorus,dupa care acum vad ca are si pe burti, pe pieptut si pe manute. ca o zona mai dura, iar cand ii fac baita se roseste imediat dupa un pic. poate fi de la crema mustela sau gelul de dus? si sa apara numai dupa 3 luni jumatate? sau o miciza de piele? sa intreb doctorita? deja mi-e jena de ea, tot gasesc cate ceva, hihi.
pupici la toate si o noapte linistita
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

noi am terminat baita, piti s-a culcat,sa speram ca dormim pana dimineata. va doresc somnic usor, pove maine.
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

buna seara si de la noi!

delia - imi pare rau pentru tot ceea ce trebuie sa induri... nu trebuie sa te necajesti pentru ca am auzit ca influenteaza negativ lactatia! totul va fi bine, o sa vezi!

deci trebuie sa imi pun si crema pentru funduletul lui bebe! asta mi-a scapat se pare!

maine merg la control sa vad ce zice dr!

va doresc o noapte linistita! pupici!

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Delia, imi pare rau de durerile de spate!
Meli, nu stiu ce sa zic cu piti, de ca sa iti fie jena sa intrebi medicul? Asta e, si eu intreb tot felul...
Oana, asa sintem noi mai grigurosi, eu cel putin, sotul nu, dar se adapteaza. e drept ca ar fi de preferat sa tin mai rece putin, dar nu prea pot!
Cu Monica ce mai e? A nascut cumva si nu stim? hihihi

Am fost la CORA am luat body-uri, ca a crescut pitica noastra si acum ii trebuie alte masuri.

Fetele gravidutele sint acum multe body-uri de nou nascuti toate culorile la CORA si material bun. Eu vi le recomand cu caldura pe cele in 6 capse ca sa nu va chinuiti cu capsorul lui bebe. Asa fain a fost ca erau doi tineri barbati acolo care ii tot zambeau Sarei si pana la urma unul m-a intrebat cat timp are si mi-a zis ca si el cauta body de nou nascut ca tocmai ii nascuse sotia. asa dragut a fost, a luat vreo 10 body-uri dragul de el. era tare emotionat!@

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput