*Gravidute&Mamici de IASI* (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Fetelor,am o veste incredibila.Dna dr a facut pt mine un gest minunat:m-a lasat de azi sa vin acasa cu fetita tinand cont k mi-am revenit nesperat de bine.Am impresionat si asistentele ce vointa am avut si cat de repede m-am mobilizat numai k sa pot sa am eu personal grija de puiul meu.
De la 1230 suntem la noi in patut.Am uitat de orice durere si sotul are mare grija de noi.Parca visez ,eu nici nu speram sa fiu acasa pana joi.Fetita e asa cuminte si mancacioasa.Deja am lapte sa ii dau ,alt lucru remarcabil tinand cont ca e cezariana.
Amalia e superba.E atat de frumoasa ,nu pot sa cred k e a noastra si k Dumnezeu a fost asa de darnic cu noi.
O sa revin cu poze ,acum fug pt k ma doare destul de rau operatia si trebuie sa stau in pat.
Vreau sa va multumesc tuturor pt sustinere!

Cristina CEA MAI FERICIA MAMICA DE INGERAS AMALIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

felicitari Cristina multa sanatate Amaliei!



Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

cristina, felicitari! intr-adevar acasa e cel mai bine. sa va bucurati de amalia si ea de voi! multa sanatate, recuperare usoara si rapida in continuare, mult laptic pentru mancacioasa si sa nu aveti parte de nopti albe! crestere usoara!
incearca sa te odihnesti cat mai mult, chiar daca te simti in "forma"!

kriss te asteptam si pe tine cat mai repede!

alina pune pozele unde poti, in albumele tale, dar sa ne spui unde sa le cautam...

diana, denisa si raisa
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Wauuu...Cristina...deja sunteti acasa... Super! Si mie tot dupa trei zile mi-a dat drumul acasa dupa ce l-am nascut pe Robert.Sper sa fie asa si la bubulina mica.
Azi am fost la control,ca ma cam doare burta de la o vreme si de luni vreau nu vreau intru in concediu.Bubulina e bine,e chiar peste grafic ,are 2150g ,dar tre sa stau cumintica si ea la fel macar pana pe 15 noiembrie.Cezariana ar fi undeva in jur de 2-10 decembrie,

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc
Azi am fost la control,ca ma cam doare burta de la o vreme si de luni vreau nu vreau intru in concediu.Bubulina e bine,e chiar peste grafic ,are 2150g ,dar tre sa stau cumintica si ea la fel macar pana pe 15 noiembrie.Cezariana ar fi undeva in jur de 2-10 decembrie,



Ia sa stai mataluta cuminte, sau vrei s-o aduc pe nor'ta in vizita, ca vad c-a inceput sa-i placa cu avionul. Aaa, iar citeodata il striga dimineata pe "obet"

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilvs spune:

Bravo, Cristina !Sa te refaci repede ca sa poti avea grija de mica ta minune ! Abia astept , cind ai sa poti, sa ne povestesti si sa ne pui poze ...


Lili32+Tudor Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

miha, pai daca intri in concediu o sa stai mai linistita, sa stea si bubulina la caldurica toata luna noiembrie ... sarcina usoara pana la sfarsit!

azi ma duc si eu la nani mai devreme...nu-mi vine sa cred
somn usor si vise frumoase!

diana, denisa si raisa
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

'Neata.

Numai vesti bune despre proaspetele mamici. Bravo lor. Le asteptam cu mai multe povesti.

BB-le meu e treaz de vreo jumatate de ora si vorbeste singur la el in cosulet. Am decis sa-l mai las asa putin, s avad ce face. ma uit pe furis, sa nu ma vada. Se joaca cu manutele, gangureste. Suge paturica, pumnul, ce gaseste si el pe acolo. Azi noapte m-a pus la treaba serios (a mancat la doua ore).

Ioana, m-am bucurat sa mai citesc despre tine. Acusi e evenimentul cel mare, nu?
Ella, esti cea mai nerabdatoare burtica. Eu zic sa te bucuri si de momentele astea. Fiecare clipa e frumoasa in sine. Nu trai doar in asteptare. La primul BB asa am patit si eu, mereu asteptam altceva: sa-l nasc, sa gangureasca, sa stea in fund, sa... Si parca uitam sa ma bucur de clipa. Sa-l vad frumos atunci.

quote:
azi ma duc si eu la nani mai devreme...nu-mi vine sa cred

Diana, ma-m uitat si eu cand ai scris mesajul. Si vad 23 si. pai eu la ora aia sunt deja la al treilea vis. Si la tine e devreme? Of! unde sunt vremurile cand ma culcam si eu pe la 12! Acum pic de pe la 9, dar mai rezist eroic pana la 10 sa-mi adorm si copilul cel mare. (Desi, de cele mai multe ori ma adoarme el pe mine)



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Buna dimineata...
noi stam impreuna acum la calculator si va scriem cam ce ne trece prin cap .
Cristina abia astept sa-ti vad fata, am ramas uimita cand mi-a zis Andreea ca deja esti acasa.
Ma asteptam sa va scrie si Casian ceva dar s-ar parea ca e cam mofturos si vrea nani asa ca....va pupam si poate revin cu o cafea, ma rog 3in1


Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am mai improspatat www.flickr.com/photos/12244302@N04/sets/" target="_blank">colectia de poze.

Pentru cine are rabdare.



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput