Durerea unei pierderi de sarcina ( 44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Teo saru'mana pentru informatii, sper ca in curand sa ajungem la dansa, sa discutam toate cele. Sper sa te faci repede bine si sa nu te mai doara capul, ca stiu ca e tare neplacut. pe burtica.
ingeras imi pare tare rau ca ai trecut prin atatea... Tin pumnii sa te faci bine, sa te refaci repede si alta data sa-ti asculti instinctele mai bine, Doamne Ajuta! ca esti mai bine acum, te-a ferit DD de rele. si curand sa te reapuci de proiectul magic.
blueeyes .
Irda si eu am luat Duphaston si nu am avut nici o reactie ciudata.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor m-ati dat gata cu mesajele voastre, va multumesc.....nici nu stiam ce sa fac.....sa spun, sa nu spun......adica sa astept eco ca sa stiu intr-adevar ca e totul ok......in seara aceasta am avut o scurgere....secretie.....dar nu era alba....era maronie dar extrem de sters.....off...deja incep sa ma stresez.....adica stiu ca daca e sa fie e. Dar mi-ar parea enorm de rau sa nu fie nici de data aceasta. La doctor nu stiu cand ajung.....nu am facut absolut nici o programare....eu am aflat abia azi.....nici nu stiu ce sa fac.....astept sa vad daca scurgerile astea se intensifica? La cine sa ma duc maine?? E sambata......




Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

teo, stii tu ca ma plingeam ca nu-i placea la gradi lui dominic!ei, acuma 2 zile m-a pus naiba si l-am intrebat daca-i place mai mult la gradi sau cu mine!.....a zis ca la gradi cu lis! am plins de numa! ca l-am intrebat daca=i place mai mult sa stea cu tati sau la gradi a zis cu tati! de cind avea nici 1 an tot pe taica-su l=a preferat, si am inteles, dar acu ii place mai mult la gradi. dar pina la urma m-am impacat cu ideea, ca macar nu mai plinge, si azi a zis cind s-a intors ca i-a fost dor de mine! te rog sa te mai odihnesti, ai grija cu raceala, cum a fost cu englezoii?

consi, piticii sint bine sa bat in lemn, sanatosi, azi am fost f incintanta ca prin magazine m-am intilnit cu mamici si alti bebei, pai david se mira toata lumea ca are numa 3 luni jumate, ca arata ca unul de 8 luni, si eu ma gindeam sa=l mai cintaresc sa vad daca e ok, si m-a intrebat una din mamici care e secretul? si i-am zis alaptatul exclusiv!

ingeras, am citit prin ce ai trecut, sanatate multa, si sa ai mare grija de tine de acuma incolo!

ale, ce mai faci? cum mai esti?m-am trezit gindindu=ma la tine intr=o zi, poate vii cu vestea mare!

lianooo, m-ai auzit, c-am strigat multaaaaaaaa baftaaaaaaa!

mirelush, am povestit mai sus ultimele ispravi, david tot chel e, are asa putin par, si se pare ca e blond, da-mi seamana....de numa. cum mai e sotul?in ce zi esti?

irda, pai vezi mama, ca eu te-am felicitat prima! stia baba ce stia, ca pe tine nu te-au inselat simptomele niciodata! si auzi la mine, gindurile pozitive, asa sa faci, si cind iti vine sa fii trista, te gindesti la asta si la mine, sau la o pozna a dariei si-ti trece tot!si ai grija de tine si te menajeaza te rog, lasa si facutul de mincare si tot, si mai pune=l pa sot la treaba!sarcina usoara draga mea!

dana, uraaaaaaaaa, ti-am zis eu sa stai pe linga cumnata ca se va prinde si de tine si veti fi gravide impreuna?!!!ti-am zis, ???vezi, ca s-a prins, vai ce veste buna, numa vesti bune, bravo!!!acu vor fi verisorii de=o virsta aproape, acuma te vei duce tu cu cumnata la eco si ea cu tine, va veti imprati totul, va va apropia si mai mult!vai ce ma bucur si ptr tine!acuma ai grija la munca, nu fa ce nu e voie!sarcina usoara, si un bebe sanatos!(si eu am avut pete si la dominic si la david, la sarcina ce-am pierdut=o nu am avut nici o pata...)si vezi ca te bat eu daca nu gindesti pozitiv auzi? cind am aflat ca sint gravida cu david, mi-am spus IL VOI TINE IN BRATE!micul meu luptator, ii vorbeam, si-i spuneam din primele clipe ca pe el nu mai las sa-mi fie luat, ca e al meu si=l vreau!atit de convinsa eram, si tin minte ca la fel de convinsa eram ca va fi bine si ptr mari, cristina, cristina26, ileana, jojo, si uite ca isi tin toate puii in brate! crede si tu cu toata fiinta, energia pozitiva, gindurile pozitive!

irda, si dana, veti fi mamici de mai-iunie cum am fost si eu de 2 ori, ma voi ruga sa va poarte si voua noroc cum am avut eu, si sa va tineti copilasii in brate!
gata fetelor luati exemplu, e un capitol norocos, cine mai urmeaza?

myry, pup balenuta

dana, pai nu vei fi mamica de mai-iunie, ca eu tot in octombrie am aflat de david, si am nascut in iunie!

lau, asa sa fie noroc la sotul meu, ca are interviu ptr job saptamina viitoare, asa ca toate rugaciunile si gindurile bune sint de mare folos!!!

dana, nu te panica, te duci saptamina viitoare. ptr progesteron vrei sa mergi? si eu am avut singerari maronii la david in ziua 30 ca eu credeam ca vine ciclul, de aia am facut testul abia prin ziua 32-33.

va pup pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata!
oau ce de vesti bune...............Felicitari din suflet proaspetelor mamici............da Doamne sa se ia!!!!!!!!!!
Ma bucur mult pt voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Am fost plecat din Buc asa pe nepusa masa si nu am apucat nici sa va anunt ca lipsesc.....ma bucur insa ca v-am gasit insarcinate!

Ninia de prestat am prestat sper sa se ia de la fetele astea voioase!!!!!!!Tu ce mai faci?

Alinush cand faci te3stul?Hai ca stau cu pumnii stransi!

Ingeras bine ca esti ok acum,multa sanatate si ai grija de tine!!!!!

Va pup pe toate mult si ma bucur inca o data pt Danangie si Irda



http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata!
consi, c.myry, teo, lau,multumesc pt. ganduri....si tuturor celor care s-au gandit la mine..nu vreau sa incurc borcanele...
multi pupici

noi suntem bine Multumim lui Dumnezeu...

cand am scris cele patite nu ma gandeam la faptul de a fi compatimita..nu-mi place sa fiu una din aia care sa se planga mereu ca iar mai are cate ceva..sau...numai stiu ce..
daca am mai spus in jur ce mi s-a mai intamplat, sa-mi spun oful...unii m-au luat ca pe una care-i place sa fie victima ..nustiu de ce unii gandesc asa..dar oricum ramane doar parerea lor... am fost si raman o optimista...doar speranta ca va fi bine totul pana la capat ma face sa merg inainte...

ieri pt. prima data de la intamparile mele am iesit din casa(tb sa-mi prog. nasterea si monitorajele, si nu aveam pe cine sa trimit si nici pe nimeni care sa ma insoteasca)... aveam o inimioara...si cascam niste ochi...dar spre norocul meu totul a decurs bine..si chiar a fost o zi frumoasa si cu soare...dupa vreo 3 zile de ploaia..uite de asta cred ca DD nu ma paraseste..si e mereu langa mine...a avuit grija de mine... si m-am simtit protejata...

aveti incredere in El.. stie ce si cum ... totul la timpul lui si nici o intamplare nu are un motiv... imi face impresia ca mie mi-a inatarit incredea si in mine insami...putea fi si mai rau...dar totul a fost bine...
pana si pisica si-a revenit ca prin miracol.. a mai ramas cu coloana stramba un pic ..dar cel putin merge..nu alearga deocamdata dar sper ca intr-o zi o va face...

va si va doresc o zi buna!

Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

imi pare rau ca a trecu vreo cateva zile de cand nu intrasem...dar eu oricum recupar tot din urma... nu intru prea des..caci un pic ma intristeaza durerea... dar intru cand intru in speranta ca va mai mult curaj de a merge inainte... si multa speranta....

Michelle la multi ani ! iti doresc multa sanatate, fericire si copilasul mult dorit !

dana tin sa te felicit si aci..multa curaj...si eu am avut aceeasi reactie cand am vazut cele 2 teste pozitive.. pe deoparte nu-mi venea sa cred pe dealta eram un pic speriata..eu sper din tot sufletul sa fie bine..Doamne ajuta!

Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Irda, felicitari din inima! Sa te ajute D-zeu sa ai o sarcina usoara si fara nicio problema!
Dana, cat ma bucur ca ai reusit! Hai, acum nu te gandi la nimic rau!Totul va fi bine o sa vezi! Ai fost misterioasa si nu ne-ai spus nimic....[dual
Musette, hai ca sigur iese si la tine cu ochi, am eu o traire asa k o sa ai burtica in curand! Ai grija ca trebuie sa te imbeti cu suc si fericire!. Eu sunt bine, astept sa vina si vremea mea, dar pana atunci ma bucur alaturi de voi.
Fetelor va doresc tuturor care urmeaza sa testati sa aduceti vestea cea buna si sa mergeti impreuna toate la odisee!
Week-end placut tuturor!

Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Buna ziua tuturor!
Mai fetelor daca ati stii voi cum citesc eu subiectul vostru...Poate nu va mai aduceti aminte de mine, am postat vreo 2 mesaje mai demult in care v-am povestit de mama mea care a pierdut si ea un copil. De atunci va citesc de cate ori intru pe forum. si ma emotionati.....
Si cand mai aud de cate o gravida ma apuca tremuriciul la burtica..cred ca m-am babalicit cu totul. Ma gandesc ca eu, gata, nu mai trec prin bucuria asta, am imbatranit ( ei, nu sunt chiar asa batrana, fac 30 in februarie)..am deja 2 copii si nu mai cred ca pot, nici nu mai am posibilitatea, trebuie sa mai am si de mine grija un pic. Dar cand va citesc parca as mai vrea si eu sa fiu numai un pic gravidutza...sau sa astept sa fiu gravidutza..ca sa vad apoi liniutele alea..
In fine, ce vreau sa va spun este ca citindu-va pe voi sunt convinsa de un lucru..eu nu am facut niciodata avort,si nu sunt de acord cu el si de multe ori ziceam ca daca se va intampla vreodata sa raman a treia oara gravida ar fi cumplit de greu pentru mine. Insa de cand va citesc pe voi afirm cu tarie ca ..daca s-ar intampla, as fi iar mamica, desi ar fi teribil de greu. Asa ca vedeti cum influentati voi vietile oamenilor?
Una peste alta, FELICITARI!! noilor gravidutze. NU va faceti griji pentru acele pete, nu sunt nefiresti la inceput de sarcina ( in popor se zice ca te inseamneaza bebe sau asa ceva).Si vedeti cu ecografiile alea la inceput de sarcina, ca la mine la al doilea copil m-am dus ff devreme ( aveam ciclu f regulat si cand am vazut la 28 zile ca nu a venit, am facut testul in ziua urmatoare si era pozitiv), si avand uterul retrovers sacul embrional nu se vedea perfect rotund, iar dr la care m-am dus, un tampit a zis ca am sarcina oprita in evolutie..M-am dus la alt dr care a zis care era de fapt adevarul, sarcina extrem de mica ( aproape 5 saptamani), uter retrovers, de aia se vedea asa.
Michelle, e randul tau sa dai mesaje optimiste si apoi sa anunti vestea cea mare!!!
Si al celorlalte fete, bineinteles, insa eu am pomenit-o pe ea pentru ca noi am avut niste probleme in sarcina oarecum similare.
Eu o sa va citesc in continuare, mai pe sarite, cum am timp, dar sa stiti ca va tin pumnii la toate.



Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

IRDA, uraaaa!!!!! Poti lua duphaston, eu am luat si nu a avut nici un efect secundar, nu doza asa mare, e adevarat, dar la utrogestan si de la o bulinuta mi se reducea capacitatea de a gandi
DANA, ma bucur foarte mult! Stiu ca esti tare speriata, sa fie bine. Asa cum spunea Flavia, o sa fie un mic lupatator
FLAVIA, cred ca ti-a fost greu sa auzi ca lui Dominic ii place mai mult la gradi.Asa sunt piticii, se ataseaza de personalul de la gradi, si io aveam o "tovarasa Luminita", ca asa le ziceam noi, nu "doamna", pe care o iubeam si mi se parea cea frumoasa din lume Saraca mama, ce-o fi fost atunci pe sufletul ei! Da' mi-a trecut repede! Bine ca s-a acomodat si nu mai e un stres sa mearga acolo. Iar de Davidutzu' ...ce sa zic, il , e taare frumos, ca seamana cu tine

Eunice, asa e, fetele astea chiar schimba vietiUite, mie de exemplu asa mi-au facut o pofta sa "cad closca", vorba lui Ale.

Va pup, revin diseara, acu' o astept pe mama la pranz si fug sa ma pregatesc.

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Danangie-nici nu stii cat de mult m-am bucurat sa citesc acum ca ai doua teste pozitive!Iti doresc din toata inima o sarcina usoara si un bebik sanatos!Felicitari,bravo ai reusit si nu gandi negativ de data asta bebika va creste mare mare si va fii sanatos!Felicitari draga mea!!!!!
Irdatu ai presimtit ceva de aceea te tenta sa faci testul mai devreme,samburelul te tot indemna sa il faci!Bravoo!!!Felicitari pebtru testul pozitiv!iti doresc o sarcina usoara si un bebik sanatos!!!
Va pup pe toate!


Mergi la inceput