*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (43)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

revin asap!

irina 26+
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Am aparut si eu dupa ce am citit din urma, am avut doua capitolr de recuperat.

Am multe sa va spun: miercuri a fost ultima mea zi de munca, joi si vineri am doua zile de concediu de odihna si de luni intru oficial in prenatal.

Miercuri asadar, ultima mea zi de munca - ies la ora 6 de la birou si imi gasesc masinuta lovita in fata si numerele de inmatriculare cazute. M-a umflat plansul instant. Prinde orbul, scoate-i ochii! Cine stie cand s-o fi intamplat minunea, a dat vreun bou/vaca cu spatele si mi.a lovit-o. Mi-a zgariat si indoit capota si mi-a dat jos numerele. Noroc ca m-a vazut un nene dragut cum stateam intepenita langa ea si i-a prins el numarul la loc. Chestia e ca eu habar nu aveam ca trebuie sa merg la politie pt asta, tot nenea asta mi-a spus [canapea] Credeam ca merg la service, le arat ca am casco si gata Asa ca in aceeasi seara am mers cu sotul din dotare la politie si am stat 3 ore, am ajuns la 10 jumatate seara inapoi acasa...

Pe urma ieri s-au mutat muncitorii mei in partea cealalta a casei si in partea mea m-am apucat de aranjat, mi-a venit o femeie pt curatenie dar credeti ca zuza de mine a stat? Am stat toata ziua in picioare, am pus in ordine, scuturat dulapuri, impaturit, scos la iveala haine pt anotimpul rece, etc, etc. Si dupa ce a plecat femeia si am ramas singura (sotul era la serviciu) m-am apucat sa mut patul si doua comode ca sa fac loc de patutul lui bebe... Nu ma certati, stiu ca sunt nebuna... Si pe urma am vazut si eu cum e sa ai contractii. Am avut doua zdravene, am luat NO SPA m-am urcat urgent in pat si am promis ca nu mai fac....

Va pup pe toate!!!!

Pupici,
Angelique 29+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



off irinuko,

ce meserie ne-am ales si noi ...

pupi

PS: fundul meu nu cred ca ma rezista pe scaun ... daca nu dau nici un semn, inseamna ca am iesit ..


28 probabil Karla Maria

http://www.flickr.com/photos/14096542@N05/

http://bd.lilypie.com/wA8ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


angelique

ai grija cu ridicatul greutatilor!! nu e bine deloc. am patit-o si eu .. am fost la cumparaturi si cum nu vroiam sa fac doua-trei drumuri, am luat toate sacosele in maini (baxuri de bere, sucuri, lapte etc ...) .. grele foc .. m-a durut burtica de nu mai stiam ce sa fac .. am promis ca ma potolesc .. imi dau seama cum ti-a fost dupa ce ai tras de pat ...

ai grija de tine si de bebic!

pupi

28 probabil Karla Maria

http://www.flickr.com/photos/14096542@N05/

http://bd.lilypie.com/wA8ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Chestia e ca de carat ma feresc ca de naiba Patul insa mi s-a parut ca aluneca foarte usor pe parchet, am din acela din fier forjat, nu a masiv, si comodele sunt din pal si mi s-a parut ca alunecau si ele usor, dar uite ca se pare ca nu e chiar asa...

Pupici,
Angelique 29+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

subscriu la faza cu caratul!
si pe mine ma mai apuca vitejia sau amnezia, sau poate amandoua, si ma cred apta de efort ca intotdeauna. si da-i si lupta cu carat, ridicat, dus, adus. nu m-a durut burta pana acum dar am reusit sa ma potolesc. am strafulgerari de luciditate si se mai intampla sa imi dau seama ca fac tampenii.
a! uneori imi vine sa sar peste fire, la munca. fire in sensul de cabluri, de calculator, telefon etc. asa faceam dintotdeauna iar acum, cand ma mai trezesc in aer, imi vine sa imi dau palme.
angi, sori de patania cu masinuta dar nu mai ai voie sa iti faci sange rau pt nimic. casa e rwenovata iar tu intri in concediuuuuuuu!!!

irina 26+
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

ellenuta, fara drept de apel ne vedem saptamana viitoare la gazda noastra, grigore. :-)
daca mai lucreaza vreo zuza la sau langa casa presei, sa dea un semn!
cat despre statul tarziu azi, vroiam sa plec devreme, cum ziceam, dar dintr-una in alta m-am trezit ca s-a facut 18 si atunci o sefa de-a mea si-a dat seama panicata ca nu are cine sa o ajute cu un material. m-am oferit, ca imi e draga. so, iata-ma. oricum, intre timp baiatul mi-a plecat la niste beri asa ca daca tot sunt aici mai trag de timp iar cand plec il culeg si pe el.

irina 26+
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Angeli' - imi pare tare rau pentru cele intamplate cu masina...In ceea ce priveste partea mai grea a amenajarii/curateniei, cauta s-o lasi mai moale caci mai apoi, nu te-o intreba nimeni de sanatate si numai prin spitale nu-ti lipseste sa stai.
Daca tot ti-ai adus femeie sa te ajute, las-o domle' sa-si faca treaba caci doar de aceea o platesti.Te si ma rog ca totul sa se termine cu bine.

My Baby Development29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Angi ai grija si nu mai muta mobila prin casa , lasa pe alti sa o faca.

Fetelor pe mine la raceala asta ma supara rau de tot gatul de nu mai pot, oare am voie sa iau Strepsils sau Halls????
Sose mersi deocamdata ii dau cu ceaiuri cu lamaie si miere sa vad maine cum ma simt , sper mai bine.




cum creste
Carmen 24 + David Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Hellou Zuzelor !

M-am intors si eu acum de la Loris Baby's Land si ...Doamne , ce mi-au vazut ochisorii !!! Lucrusoare care mai de care mai frumoase , carucioare , camere pt bebei , jucarii si o gramada de nebunii...bani sa ai , ca erau niste scoruri !
Am gasit totusi si ceva pt bugetul meu ,un pachet promotional care include :

www.camspa.it/DB_2007/scheda_prodotti.asp?ID_ART=Art.%20844" target="_blank">carucior 3 in 1 ( sport , landou si scaun de masina )
www.lorisbabysland.ro/promot/miniplusm.jpg" target="_blank">scaun de masa
www.lorisbabysland.ro/promot/bagno.jpg" target="_blank">cadita cu suport si masa de infasat
www.lorisbabysland.ro/tarcuri/b105_standard_b.jpg" target="_blank">tarc de joaca

Tot pachetul era 1700 RON si era produs de CAM. Pretul mi s-a parut super bun , pt ca ,luate separat , faceau mult mai mult...doar caruciorul era 1570 RON.
Carucioarele erau in mai multe variante de culori , insa mai mult variante pt baietei...predomina bleumarinul in combinatie cu alte culori ( bleo , gri , beige , galben ). Mie imi placea cel cu galben.

In rest , toate frumoase foc , dar mi-era si frica sa mai intreb preturile...o lenjerie de patut draguta foc - 950 RON , patuturile incepeau de la 750 RON , leagan cu baterii - 650 RON s.a.m.d

Cred ca voi lua pachetul promotional si un sterilizator pt microunde Avent si poate o voi convinge pe patroana ( care v-am zis ca mi-a fost colega de liceu ) sa-mi dea un carucior cu o culoare mai frumoasa , mai de fetita , ceva cu orange , roz , verde...erau f. multe culori , insa nu intrau in aceasta promotie.


Ce ziceti , merita banii ?

27+ cu Sara - Eliza

vacanta 2007
Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput