Mamici de noiembrie- decembrie 2007 ( 95 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Pentru bebe orice.

Injectile le fac in mana (in deltoid) si ustura foarte rau, prima injectie mi-au facuto luni la fundeni si m-a usturat vreo 6 ore, acum ma ustura dar ceva mai suportabil.

Dana 30+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adinag

Stefania, pai eu una nu te-am cerut ca te-am citit "dincolo". Simti deja ceva simptome sau tot nimic? Poate chiar nu-i nimic, mie mi-a fost identificata acum vreo 7-8 saptamani infectie urinara pentru care trebuia sa iau antibiotice, ca cica sigur e sigur, dar eu nu simteam nimic. Si am mai asteptat si bagat lichide la greu si ceai pentru asa ceva si peste cateva zile cand am ajuns la dr meu (care fusese plecat in perioada asta si mersesem la altcineva) mi-a zis ca bine ca n-am luat. Trecuse, se vedea ca a fost ceva, urme, iar peste 2 saptamani nu mai era chiar nimic-nimic.
Deci sper sa nu fie nici la tine nimic serios! Si daca totusi o fi sa fie, sigur se poate trata

Adina 29+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



aaa ...deci ma spionezi... glumesc... de simtit eu tot nu am simptome.. am sa va la rezultate daca e ceva sau isi imagineaza ei....
imi face pacere ca aud ca ne citesti si mai tare daca vreodata ai sa vrei sa ne vizitezi...
pana atunci iti multumesc de preocupare!

Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

ei, n-as spune ca va spionez. Ma mirasem unde esti. ca ieri parca ai deschis capitolul si apoi ai disparut in ceata, si vazand din imtamplare ca ai post la gravi de italia, am intrat si eu. Chiar asa departe nu sunteti de Austria!
Dar totusi nu ma bag peste voi, ca nu-s din Italia (din pacate :-)

Adina 29+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

in sfarsit am gasit detregent pt bebe...acu erau vreo 4 soirui si nu stiam ce sa aleg. am luat sano pana la urma..oi vedea eu cd se murdaresc de-adevaratelea care curata mai bine..:)

asa ca de maine ma apuc de spalat..bagajul meu e aproape gata..sa fac tampoanele alea..si de procurat nu prea ar mai fi mare lucru pt mine.
pt bebe mai sunt o gramada...si toate costa fratioare de numa...

nu va zic ca am luat un sampon plus gel de la mustela..ma..nu m-am uitta eu bine la pret, intr-adevar..da m-am crucit cd mi-a zis aia..42 ron...jesus..numa sa-i priasca, ca altfel nu-s ce fac cu el..ma spal eu cu el..:):)



36+ piticul Stefanut
AMR 4 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna seara burtici :)
A mai luat cineva produse Nivea pt bebe? Eu din alea am luat, ca mie imi place in general mult gama Nivea
Adina, imi pare rau ca nu iti e bine :( Ai un PM de la mine.
Cum stati cu alegerea numelui la bebe?


------------------------
Flory 35+ Joshua Raphael
AMR 5 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eu pentru bebe am luat cosmetice din gama bubchen... sper ca sunt ok

Ank 38+

Raul
AMR mai putin de 2 saptamani de stat in burtan !!!
====================================
Finish line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

multumim pt. noul capitol ! sa fie cu noroc! Doamne ajuta!

adina crezi ca toate gravidutele vor sa nasca mai repede sau e emotie combinata cu teama ... ca incep si eu sa am senzatii ciudate
pufule eu am luat de la Mustela... cum sunt .. vom experimenta! Urmatoarele epe lista mea erau cele de la Sanosan!
Victo si eu am "comandat detergent tot de la SANO... sper sa gaseasca ,,, ca eu nu ma pot cara prin magazine!
dany sa va fie de folos injectaonele!
ank chiar pe motocicleta nu te vad... ai vazut tu barza pe 2 roti?



PUSSI 30+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 7 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by pussi

multumim pt. noul capitol ! sa fie cu noroc! Doamne ajuta!

adina crezi ca toate gravidutele vor sa nasca mai repede sau e emotie combinata cu teama ... ca incep si eu sa am senzatii ciudate
pufule eu am luat de la Mustela... cum sunt .. vom experimenta! Urmatoarele epe lista mea erau cele de la Sanosan!
Victo si eu am "comandat detergent tot de la SANO... sper sa gaseasca ,,, ca eu nu ma pot cara prin magazine!
dany sa va fie de folos injectaonele!
ank chiar pe motocicleta nu te vad... ai vazut tu barza pe 2 roti?



PUSSI 30+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 7 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!




pai ma gandeam ca vine frigul si pleaca barza in tarile calde

Ank 38+

Raul
AMR mai putin de 2 saptamani de stat in burtan !!!
====================================
Finish line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Flory, m-ai bagat complet in ceata! Am zis ca nu mi-e bine?

Sunt extrem de obosita (Jasmina iarasi se joaca cu mine noaptea, numai nu inteleg cum de ea-i fresh toata ziua...), dar in rest? Poate am scris aiurea de oboseala!

Pussi, pai la tine-i altceva! Dar chiar ar fi prea devreme acuma, asa ca lasa tu simtamintele astea ciudate, o fi altceva! (lipsa de... stii tu )
Dar serios vorbind, cred ca majoritatea gravidutelor, mai ales la prima sarcina, isi doresc sa nasca mai repede: de bucurie, sa-si vada bb, sa fie in sfarsit mamici, si pentru ca sarcina in ultimul trimestru este de obicei mai grea (burta mare, greutate, gafaieli, intepaturi etc.)-
Si eu ma gandesc cateodata ca acum, la a doua sarcina, siiiigur vine bb mai repede! Gasesc eu argumente de ce!
Dar dupa, ma iau frumusel de urechi si ma pun singura la punct, ca in definitiv stie bb ce stie sa ramana acolo cat mai mult posibil. Si nu degeaba sarcina dureaza 40s si nu 38s, nu? Si nu vorbim de gemeni, aici iarasi e totul altfel, cu toate ca citeam chiar acum cateva zile pe un forum austriac de cateva mamici de gemeni, unele ajunse la termen si erau si vreo doua peste...

Eu am o multime de treaba si acuma, ca mi-a adormit in sfarsit fata, ma duc la datorie! Poate mai arunc un ochi, daca nu, somn dulce la toate!

Adina 29+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Nu Adina, eu am citit gresit de oboseala si zapaceala, scuze :)
Ziceai de infectia urinara si am crezut ca era de acum, insa era povestea veche...
Inca o data, scuze


------------------------
Flory 35+ Joshua Raphael
AMR 5 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput