Mamici de noiembrie- decembrie 2007 ( 95 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Acum ne-am intors si noi de la cumparaturi... mi-am facut o mie de nervi in traficul din seara asta... daca m-ar lua durerile acum cred ca as avea sanse mari sa nasc pe drum ..l-ar face mama drumet .


Ank 38+

Raul
AMR mai putin de 2 saptamani de stat in burtan !!!
====================================
Finish line



zi mersi ca nu-l faci pe motocicleta.... stiu pe cineva care a probat...
tb sa fie jalnic....

Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

BB, Rox, imi aduceti aminte de mine la prima sarcina, cand eram sigura ca voi naste mai repede, ca si toata lumea de altfel, si eu de la 36-37 saptamani tot asteptam. Si faceam plimbari intre 6-8 ore pe zi, inot, sex in fiecare zi aproape, si nimica... a venit Jasmina 10 zile peste DPN!
Dupa aia mi-a zis o moasa ca daca inca nu e pregatit colul si bb coborat destul, nu se va intampla nimic inainte de timp. Pana la urma mi s.a rupt apa, dar nu de tot, adica a iesit numai putin si am asteptat vreo 12 ore pana au inceput cat de cat ceva contractii mici-micute.

Adina 29+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

tu iti dai seama cum as arata pe o motocicleta .. cracanata in mijlocul unei intersectii si injurand pe toti care ar trece pe acolo ... ca sa stie fiecare sofer ca ma doaleeeee

Ank 38+

Raul
AMR mai putin de 2 saptamani de stat in burtan !!!
====================================
Finish line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Ank83

tu iti dai seama cum as arata pe o motocicleta .. cracanata in mijlocul unei intersectii si injurand pe toti care ar trece pe acolo ... ca sa stie fiecare sofer ca ma doaleeeee

Ank 38+

Raul
AMR mai putin de 2 saptamani de stat in burtan !!!
====================================
Finish line




Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adinag

BB, Rox, imi aduceti aminte de mine la prima sarcina, cand eram sigura ca voi naste mai repede, ca si toata lumea de altfel, si eu de la 36-37 saptamani tot asteptam. Si faceam plimbari intre 6-8 ore pe zi, inot, sex in fiecare zi aproape, si nimica... a venit Jasmina 10 zile peste DPN!
Dupa aia mi-a zis o moasa ca daca inca nu e pregatit colul si bb coborat destul, nu se va intampla nimic inainte de timp. Pana la urma mi s.a rupt apa, dar nu de tot, adica a iesit numai putin si am asteptat vreo 12 ore pana au inceput cat de cat ceva contractii mici-micute.

Adina 29+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



adina cred ca ai dreptate.. ca si eu am in psihic..tot asa ..ori e un presentiment.... ca eu nu mai rezist nici o luna....
o fi doar in mintea mea...caci eu ma simt excelent...
tu ce mai faci.. cum te mai simti..?jasmina?

Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Stefania, pai eu una nu te-am cerut ca te-am citit "dincolo". Simti deja ceva simptome sau tot nimic? Poate chiar nu-i nimic, mie mi-a fost identificata acum vreo 7-8 saptamani infectie urinara pentru care trebuia sa iau antibiotice, ca cica sigur e sigur, dar eu nu simteam nimic. Si am mai asteptat si bagat lichide la greu si ceai pentru asa ceva si peste cateva zile cand am ajuns la dr meu (care fusese plecat in perioada asta si mersesem la altcineva) mi-a zis ca bine ca n-am luat. Trecuse, se vedea ca a fost ceva, urme, iar peste 2 saptamani nu mai era chiar nimic-nimic.
Deci sper sa nu fie nici la tine nimic serios! Si daca totusi o fi sa fie, sigur se poate trata

Adina 29+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Fetelor tocmai am facut primul clexan, sotul meu fiind cel care ma intepat. A fost prima lui injectie si saracul...a avut ceva emotii, dupa ce mi-a facut injectia si-a luat tensiunea si avea 15/10 si 108 batai la inimioara.

Dana 30+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by dany2007

Fetelor tocmai am facut primul clexan, sotul meu fiind cel care ma intepat. A fost prima lui injectie si saracul...a avut ceva emotii, dupa ce mi-a facut injectia si-a luat tensiunea si avea 15/10 si 108 batai la inimioara.

Dana 30+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra










saracutul...

Ank 38+

Raul
AMR mai putin de 2 saptamani de stat in burtan !!!
====================================
Finish line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Si cum te simti tu, Dany? Unde se fac injectiile astea? Saracul sot, saracuta de tine... Dar pentru bb, ce nu facem, nu?

Adina 29+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by dany2007

Fetelor tocmai am facut primul clexan, sotul meu fiind cel care ma intepat. A fost prima lui injectie si saracul...a avut ceva emotii, dupa ce mi-a facut injectia si-a luat tensiunea si avea 15/10 si 108 batai la inimioara.

Dana 30+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra










Ooooofff, saracutul, il cred ca a avut emotii, dar important e sa fiti bine si tu si bebe...pupici multi de la noi pt. toti 3

Valentina 31+ Cristina Stefania
noi doi
printesa

Mergi la inceput