*Gravidute&Mamici de IASI* (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Unde vad pozele de ieri?




Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_alexa spune:

am programare azi la ominiclinic la doamna Vasilache...ati auzit de ea???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Diana_Alexa bine ai venit! Multa sanatate si tie si lui bebe!
Adina daca acolo vor fi copii cu siguranta nu se va fuma! Stiu va toate restaurantele au locuri special amenajate pentru nefumatori! Spor la cumparat cadou! Este un magazin "Copilul tau" (parca) de la Bila spre Canta. Acolo au de toate! Poate incerci!
Azi se deschide Carrfourul! Poate mergem si noi sa-l vedem!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David
Cum a aparut Printul!

Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_alexa spune:

am incercat si eu sa pun poze dar nu am reusit...:((...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by addiana

miha de ce?



Pentru ca voi sunteti niste tinerele si eu sunt un babet.

Diana Alexa ,bine ai venit.

Oana pozele sunt in albumul Ellei.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Salutare ,tuturor!
Eu ieri in timp ce voi va intalneati eram la Centrul de Cardiologie si dadeam colocviul de practica.de la 15 la 17 ne-a tinut.Asa ghinion numai eu puteam avea.Si m-au mai si enervat unele persoane extrem de curioase din fire ,mai ales k eu sunt prima din serie (adik din vreo 60 si ceva de fete) care e mamica.
Am vazut pozele..Sunteti toate stralucitoare...Se vede k v-a priit intlanirea.
Legat de Carrefour am fost azi cu sotul.Am ajuns acolo la 930 si pana in jur de 12 nu am mai reusit sa iesim ..E nebunie curata la case ,cozi imense si nu se tine cont de casa prioritara pt gravide.In schimb e un magazin cu totul deosebit pt Iasi ,eu am fost in Carrefour si la Brasov si in Bucuresti si de fiecare data regretam k nu avem si noi.Ma bucur mult k s-a intamplat minunea,mai ales acum pt k gama pt bblusi e diversa si la preturi mult mai bune k in MEtro ,Sellgros si celelalte.
Prin complex Felicia nu ne-am mai plimbat ,mergem mai pe seara .Am zis sa stau la pat intai cateva ore k m-au incercat cateva contractii super dureroase mai ales cat am stat la casa.Tati ne-a alintat cu eclere si crema de zahar ars pe care le prepara ei acolo ,mult mai bune k la orice cofetarie.
Un alt plus pt Carrefour e k dau la casa ,azi la deschidere,la orice femeie un trandafir rosu superb,proaspat si parfumat.
Pupici,

Cristina 39+ si Amalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

diana_alexa bine ai venit! felicitari pentru burtica! sa fie intr-un ceas bun!
miha, nu stiu cati ani ai, dar arati foarte bine! eu nu-ti dau mai mult de 30
kriss sa stii ca multe persoane nu cred ca sunt fetele mele, pana nu ma striga denisa "mami..."
alina, stiu de magazinul acesta , e chiar langa mine, dar are mai mult jucarii pentru copii mici, sarbatoritului ii plac masinutele cat mai realiste si in rest nu stiu... cat despre fumat si eu sper sa nu se fumeze. stiu ca la intrarea in localul respectiv e loc pentru nefumatori si in spate pt fumatori, dar nu e nici o usa intre si fumul circulaaa... si apoi mai toti parintii care vor veni fumeaza cu copiii langa ei fara jena, deci...
numele meu in certificatul de nastere este diana, dar nasul meu la botez era putin ametit si sunt botezata adina. multa lume imi spune adina, coincidenta sau nu ma amuza si daca aud pe cineva strigand adina intotdeauna ma intorc
cristina, mi-ai facut pofta de ecler si de un trandafir rosu, dar azi n-am cum sa ajung in carrefour. am fost intr-unul o singura data in bucuresti si intr-adevar le depaseste pe celelalte (metro, kaufland...)

diana, denisa si raisa
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Diana Alexa ,bine ai venit! Sper sa fii o membra cat mai activa a comunitatii noastre!
Azi sotul nu a putut rezista si nu s-a lasat pana nu m-a convins sa ii cumparam Amaliei carusel pt patut ,din ala electronic ,care functioneaza cu baterii si nu cheita.Are urusuleti de plus de super calitate si imi place k sunt f moi si se invart asa incet k nu are bb cum sa se raneasca.In plus proiecteaza pe tavan lumini si tot felul de imagini:fluturasi,stele ,luna.Are 4 melodii spre deseobire de cele mai simple.Si inca ceva care ne-a incantat se transforma si in veioza. A costat 200 Ron ,e de la Fisher Price .Am intrat inainte de Carrefour si la Miniblu ,de acolo i se pusese pata lui tati si acolo era 240 Ron; am vazut acum pe net k e cu preturi intre 250 -300 Ron,asa k ma declar multumita de afacere.

Cristina 39+ si Amalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by addiana
miha, nu stiu cati ani ai, dar arati foarte bine! eu nu-ti dau mai mult de 30



Pana acum ziceam ca am 23 ,dar din august oricum as suci-o tot 33 iese la socoteala.

Cristina imi pare rau ca n-ai putut ajunge la intalnire.Chiar as fi vrut sa ne cunoastem.

Alina pozele care le-ai facut tu nu ni le arati?

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Kriss ,te rog sa ma treci si pe mine pe listuta cu data de nastere 22.08.1984.
Legat de preturile din Carrefour : chiar sunt mult mai convenabile.Patutul roz de la Primii Pasi pe care i l-am luat noi Amaliei de la magazinul Bebelusul din ALexandru cu 330 Ron ,aici era 300 Ron ,dar nu aveam noi rabdare pana in sapt 39 sa nu ii luam patut k sa asteptam sa se deschida Carrefourul.Si produsele cosmetice pt bb sunt cu cateva zeci de mii mai ieftine decat la Sensiblu k eu de acolo am luat k era singurul loc unde gaseai Sanosan in Iasi .Asta pana acum ,k de azi inainte numai de aici o sa ii iau .


Cristina 39+ si Amalia Maria

Mergi la inceput