FIV138

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Felicia_ LA MULTI ANI SI IMPLINIREA VISULUI DE A FI MAMICA!

xrysya bine ai venit pe DC si asa cum uram tuturor noilor venite,o sedere cit mai scurta printre aspirante si fuguta la odisee...si apropo de progesteron,faza cu virsta nu este"o lege"...de ex,eu am 37 de ani si urmez protocolul lung...la inceput mi-au dat sa urmez protocolul scurt,dar dupa a 3a zi,eram in pericol de hiperstimulare si m-au oprit rapid...ai zis ca faci in cipru fiv-ul...ai fost la clinica sa stai de vorba cu medicul tau?eventual ai putea sa-i scrii un e-mail(la noi aici asa facem daca stam departe si vrem sa stim mai multe)si sa-l intrebi orice nelamurire ai..eu iti urez mult succes,si o reusita din prima...filakia
lorelai_lorelai...uite si sotul meu are o sperma supersi totusi la fiv 3,vom face ICSI...si asta din cauza ca membrana din jurul ovarelor este prea groasa, si impiedica fecundarea...adica gigeii nu pot penetra membrana aceea...succes pe mai departe
DORIS_71 tu sa faci exact asa cum ti-a spus medicul...el sigur stie mai bine...incearca sa suni la clinica si sa ceri mai multe detalii...la noi la clinica se recomanda doar utrogestanele,si sint prescrise aceeasi cantitate la toate...eu am facut injectabilele la libera alegere,dar cu acordul medicului...si apropo de injectabile,dor deosebit de tare...dar ca sa nu faci noduli,dupa fiecare injectie,maseaza bine locul pina cind se absoarbe tot lichidul si pune o compresa cu apa rece,sau gheata...tin sa specific ca din luna ,mai de cind am avut fiv 2 si m-am injectat zilnic cu 100 mg,inca si acum am locul foarte sensibil...eu din cauza asta voi face din 2 in 2 zile cite 50 de mg(exact cum se recomanda la Szeghed)...si apropo de analizele de progesteron,evident daca imi vor iesi sub limita,voi lua cantitate mare zilnic,dar nu de capul meu ci cu acordul medicului...aici exact din cauza durerilor nu se recomanda injectabilele...exact asa mi-a zis medicul meu...Doris,scumpa mea...iti doresc ca puiutul din burtica sa fie unul viteaz si sa se prinda de burtica lui mami lui,9 luni
adeliash nu prea am inteles..ai spus la inceput ca medicul ti-a masurat ovulele si aveai in z4 unul de 17mm,iar apoi ai zis ca cel mai mare este de 10 mm...10 mm in z4 imi pare ok...ovulele trebuie sa ajunga la maturitate ca sa poata fi recoltate,,deci sa fie in jur de 18-2omm...cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la alt medic pt masurarea lor...iti doresc si tie,o reusita deplina
Adina mii de scuze,inca nu am apucat sa povestim...sint mereu plecata,am musafiri pina la sfirsitul saptaminii...pupici
elam70 de data asta va fi bine..cind incepi?



"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

ioanap76...iti doresc multa putere sufleteasca si taria sa o iei de la inceput cu optimism...va fi bine

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Aly, bafta multa la histero. Tin pumnii sa nu doara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna dimineata!
Cris esti mortala, am ras cu lacrimi!
Moniiii....tot la plaja?Sau taci si faci?
Zouzoule!
...eu sunt un pic suparici pt. ca CM-ul iar imi joaca feste; ar fi trebuit sa apara de ieri si nimic.Vreau sa imi fac si eu AMR-ul pana la start!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Felicia LMA si din partea mea!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Aly- bafta la histeroscopie!
Mirelusha- mai e mult pana la test??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubudream spune:

fetele mele dragi!

Noutati nu prea am, continuu inhibarea, dar am intrat sa va salut.

flori76 Relya kla78 felicia Andrada.P DORIS71 nusy Mirela1 lorelai cris86 kineta adelais elam70

ioana_p76: ... Imi pare rau.
xrysya: Bine ai venit si sedere cat mai scurta !
Kry: Unde esti? Activeaza-ti te rog PM-ul!
Moniland:Tot in concediu? Te asteptam inapoi. Mi-e dor de tine si de sfaturile tale .
Feli:LA MULTI ANI!
Cristal1995: Bafta multa la histeroscopie! Iti tin pumnii!

toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

fetelor ma puteti ajuta cu un sfat cum as puea sa imi procur niste gravibinon urgent.
la toate
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

aurel cris ti-am trimis un PM sper sa te ajute

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Adhnana, Felicitari pentru , sa-ti creasca mare si sa fie sanatos, sa va bucurati de el pana la adanci batraneti.
Felicia, La Multi Ani! Sa-ti dea DD cel mai frumos cadou din viata ta!
Madalina, si eu
Shericutz, mai ai putin si te intalnesti cu printesa ta! Va pup pe amandoua
Aurel Cris, ma gandesc la tine si iti doresc sa fie bine in continuare, sa stai cumintica in pat daca asa zice nenea doctorul.
Ioana, imi pare rau, stiu ce inseamna, dar trebuie sa mergi inainte, indiferent de drumul pe care il alegi.
Cris, de ce ti-e frica, nu scapi....
Va pup pe toate si va tin pumnii strasi sa auzim numai de rezultate pozitive.



Mergi la inceput