oligospermie - putini dar (ne)buni! - 28

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Probleme prea mari nu sunt, atata timp cat la capitolul mobilitate sta foarte bine! Eu zic sa faceti si voi cateva luni unul din tratamentele naturiste de pe aici, si sigur se va rezolva problema. Dar eu ma gandeam ca ar fi mai bine sa mergeti la un urolog cu spermograma, nu la dr. tau care presupun ca e ginecolog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Noi diseara mergem la cabinet sa mai facem o spermograma, prima dupa tratament, si abia astept sa vad daca functioneaza tratamentul macar putin. Din fericire ne si da rezultatul tot in seara asta, dupa 1/2 ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Buna fetelor
Desi pina acuma eram activa la fiv in ungaria, nu stiu de m-i mai acolo locul.
Din pacate si noi ne confruntam cu oligoastenospermie severa.Ecogafic totul e ok , nu tu varicocel nu tu alte semne rele, dar din pacate avem probleme cu tiroida si cind cum cu prolactina. Tiroida o trateaza de aprox doi ani si cred ca va continua pe veci.
A luat sotu cred ca toate naturalele posibile insirate pe acest net/forum si nic macar un pic de imbunatatire. Dupa brinca ursului chiar a fost si mai prost.
Poate ne ajutati voi cu ceva sfaturi in cotro, eu credeti-ma nu mai stiu ce sa facem.
Va multumesc mult , si va doresc numai succese in continuare.
Va pup pe toate.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Magduta, nu stiu ce sa-ti spun, exact in aceeasi situatie ne aflam si noi, nu descoperim cauzele oligospermiei, si acum stam stresati ca avem 2 luni de tratament si nu stim daca functioneaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

RalMaldin pacate e nasol, dar voi doar de doau luni sunteti pe tratament? Pai atunci pt stres nu e loc, am inteles de la multe fete ca e nevoie de timp indelungat. La noi is deja 2 ani si incercind mai toate cele scrise pa forum, cu tiroida in trataemnt ca cica si asta e o cauza principala, si tot nu am dat de capat.
Voi ce tratament faceti?

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Tot felul de chestii naturiste: b.u, apilarnil, ginsavit, masculin, etc. E urata treaba cu oligospermia, mai ales cand nu are nici o cauza: infectie, varicocel, dereglari hormonale,etc. Acum sunt convinsa ca singura noastra sansa e FIV + ICSI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hai ca incep sa ma sperii ... am postat intrebare referitoare la gravitatea oligospermiei la alt topic ( sotul are oligoastenoteratozoospermie moderata) , si uite ca ralmar ,parca m-a auzit .. so ... asa naspa e ?.. ca io am citit ca totusi sub tratament lucrurile merg spre bine..acum am reusit sa ma ingrijorez ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Inaca nu stiu cat de bine merg treburile cu tratament, dar ma gandesc ca nu prea bine de vreme ce inca nu am . Sotul trebuia sa faca tratament 3 luni, au trecut 2 luni si in seara asta facem spermograma, asa ca o sa va spun sigur diseara cat de bine functioneaza tratamentele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Fetele, inca nu-mi pot reveni din soc! Am facut spermograma si au iesit 110 mil. cu mobilitate de 90%! Nici nu stiu ce sa mai cred! Ne-am gandit sa o repetam saptamana viitoare, ca rezultatele sunt prea bune si diferenta e prea mare, parca nu ne vine a crede! Sper sa nu fie o greseala. Acum sunt la ovulatie, asa ca maine seara avem treaba, poate iese ceva daca astea sunt rezultatele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

RalMal sa ai muuuuuult succes si sa fie cu ochisori, cu asa spermograma zic si eu. Da imi poati scrie ce a luat sotul tau de i-a crescut asa spermograma?

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput