Piatra Neamt, Perla Moldovei (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Laura draguti strumfii tai! La anul cand o sa mearga la gradinita o sa fie deja obisnuiti, asa ca nu ai sa ai probleme cu ei! Gradinita aia de la gara e aproape de serviciul meu, asa ca ma gandesc si la ea ca o posibilitate!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

saluti fetele!!! si neata,la noi...
ianusca,imi pare rau sa aud ca esti suparata cu atatea probleme,sper din toata inima sa treaca si sa ai niste schimbari in bine,iar la tg mures de ce mergi cu puiu???intreb pt ca si eu mai merg pe acolo,imi place orasul ff mult,am nascut acolo si cand ajung mai facem cate un control de rutina,eu si fata ,daca e nevoie,asa ca iti doresc multa sanatate sa ai.
fetelor,dupa cum se vede avem de sarb luna asta,asa ca va cer o parere,se poate face si sa iasa frumos o zi la cip savin????cu copii??ca eu nu am mai fost de vreo 3 ani pe acolo ,ce ziceti??am fost si la dodo dar findca am multi copii nu cred ca se merita,e prea mult pt mai multi copii si cu parinti la un loc.
carmen si stefii,pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Buna dimineata!
Lora multumesc tare mult. Chiar acum vreo juma de ora am cautat si eu nr pe net dar inca nu stiu daca sa ma duc sau nu.
Ieri am fost la dr si mi-a zis ca bb sta cu capul in dreapta si picioarele in stanga, ceea ce nu ar fi tocmai bine dar avand in vedere ca am doar 24 saptmani nu e ingrijorator. Si mai punand la socoteala ca acum o luna placenta era jos sunt cam ingrijorata de cum va decurge nasterea. Cred ca totusi am sa ma duc atunci mai aproape de nastere ca sa vad exact ce si cum.

Dana imi pare tare bine ca ai revenit la noi. Chiar imi lipseai. Ce ai mai facut cu angajarea? La Pompieri nu ai vrut sa te duci... postul ala pe specialitatea ta e scos la concurs.

Azi am primit o veste tare buna. Mi-au marit salariul retroactiv din mai. Mi s-a mai ridicat moralul ca suntem bagati in datorii pana in gat.

Criss cu Alexia Ioana si Andrada - printesa noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

dana,sper ca e ff frumos apartamentul cel mare,imi imaginez ,ca am mai fost prin ap asa mari,sa-l stapaniti sanatosi si sa va bucurati de el pana la adanci batraneti!!!!!
carmen si stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Carmen, noi am fost odata la Cipsavin, cand era o petrecere - parea frumos, iar dupa ce Lora a facut reclamatie la OPC cred ca au mai facut schimbari (in bine).

Ellinia, tu cand vii de la serviciu? Nu mai iesi deloc cu Stefan? Bona cred ca il plimba pe langa casa, ca nu l-am mai vazut demult.

Noi iesim la Aurora.

pe mai tarziu
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Cica au acoperit colturile meselor cu chestii din alea protectoare asa ca nu-si mai pot scoate ochii in ele, asa am auzit, n-am fost de cand am facut reclamatia. Dar mancarea mi se pare oribila si e naspa ca nici nu poti inchiria tot localul, deci poate oricine veni acolo cat e ziua copilului tau si n-ar fi o problema daca n-ar fi aglomerat, dar n-ai de unde sti.
Nici eu nu stiu ce sa fac cu ziua Iustinei...cred ca o sa-i fac doua petreceri pana la urma, pentru ca in afara de Cip Savin nicaieri nu incap mai multe persoane, iar la Dodo intr-adevar e mult prea scump. M-am gandit si la Happy Kids, unde a facut Laura ziua strumfilor, dar la fel, sunt prea multi copii si nu ar incapea......nu stiu ce sa fac...sa nu-i mai fac ziua cu copii iar parca nu-mi place, ca e mare si stie...chiar nu stiu ce-i de facut...

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'neata!
Ma pregatisem cu mesaj, dar iar am bagat o sedinta si vad ca ati umplut 2 pagini pana sa apuc sa scriu si eu .

Vreau in primul rand sa-mi laud copii care nu au plans deloc, deloc azi dimineata. Erau amandoi veseli, Rares a vorbit de m-a capiat cat l-am schimbat. Mi-a spus ca pe un baietel care tocmai venise cu taticul lui il cheama "Andei". Striga la "Saia, nu! nu!" la prieteana lui din parc, Sara (care merge si ea la aceeasi cresa), ca sa nu mai planga. S-a dus vesel in brate la o tanti de aia, nici nu s-a uitat dupa mine. Bianca a marait un pic cand am intrat, dar fara lacrimi si vehementa.

Adriana eu am fost in urma cu cateva saptamani la Cip Savin si nu am sesizat nimic modificat . Cel putin nimic din ce a sesizat Lora la OPC. Rares o striga pe Lara de fiecare data cand trecem prin zona blocului vostru (chiar si cand mergem pe strada de peste Cuiejdi ). Poate reusim sa ne mai intalnim intr-o zi cu toii. Nu prea stiu cum sa facem, ca dupa 5 cand ii iau de la cresa, vor sa se joace la topoganul din curtea cresei. Apoi ne grabim acasa, ca le e foame si fac scandal. Cand terminam cu mancatul, deja e cam tarziu, se insereaza, se raceste . Poate ii conving sa nu mai stea la topogan, ci sa mergem in Parcul de la teatru si ne intalnim acolo.


Dana, spor la amenajari! E super ca e asa mare! O sa aiba fiecare copil camera lui din start? Acum cred ca esti ocupata cu ales mobila, aranjat in casa. Fain. Sper sa ajungem si noi in cativa ani sa facem miscarea asta.


Cristina poate ne intalnim la anul la sedintele cu parintii



Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Lora, Happy Kids s-a inchis de tot. Nu mai e.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

A, s-a inchis??? Naspa...chiar nu stiu unde sa-i fac ziua...Sa fac un credit de 5 mii de euro sa-i fac la Dodo oare???
La Cip-Savin chiar nu-mi surade ideea...

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Chiar e nasol cu lipsa spatiilor pentru copii. Uite o afacere buna, aici in Piatra. Doar nu-ti trebuie foarte mult, o incapere cat mai mare si ceva "recuzita" acolo...
Adriana, eu stau acum pana la 4 la serviciu, iar bona mea se duce cu el pe la Ceahlau sau in parculetul ala de vis-a-vis de serviciul Laurei. Sau se plimba cu troleibuzul, Stefan e innebunit sa mearga cu troleibuzul si cum bona mea are liber circula mereu, sau merg in diverse vizite, e foarte plimbaretz Stefan, cunoaste mai multa lume ca mine aici, in Piatra!
Chiar Dana nu cred ca v-am felicitat pentru apartament! Sa fie intr-un ceas bun si spor la treaba!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput