FIV 137

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Da Cris venim!Nu stiu cate o sa fim..tu pregateste o masa... la fel de mare!
Adica ne pregatesti vreo surpriza?? esti ??????
Sau ce??? Mai!!
Mai e putin pana joi!
Relya_ ai grija de puiuti! Sa ramana lipiti de mama lor vreo 9 lunisoare!
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

cristal1995 - of draga mea, optimismul sper sa-m ramana orice s-ar intampla in continuare ...imi pare rau ca nici acum nu au iesit lucrurile cum iti doreai :-(

nusy - uite ca abia marti m-am intors :-) Si muream de curiozitate sa intru pe-aici sa vad ce mai e nou ... Ma gandeam la tine ca numeri zilele ...si eu am inceput, dar eu abia numar zilele pana cand voi lua Diphereline, pt ca azi slava DD mi-a venit CM (sincer mi-era frica sa nu mai intarzie, ca altfel puteam rata zodia Leului :-)
kitta - si eu sunt azi Z1 si am aceeasi stare pe care o aveai tu joia trecuta...ma sperii ca nu am o gramada de analize si ca pot aparea atat de multe probleme ...
avalon - hai ca m-am prins ca esti doxa si acum te bat la cap : mi-a venit CM si ma gandeam sa-mi fac maine hormonalele (daca am CM de 30 zile sa-mi fac in Z2 ???). Ce analize sa-mi fac ? ...
Heeeei, acum am citit ca te faci colega cu mine la Gynera ! suuuper, sper sa fie de bun augur. Uite ca ti-am raspuns si cu ziua ... Tu in ce zi esti ?!!!
danyalo - hei, stii ca sunt inca in stadiul de invatacel, nu prea stiu cum e treaba cu embrionii ...
mirela1 - hai ca am scotocit prin atatea pagini si dupa vestile tale....esti o curajoasa, ma bucur ca ovocitul tau a fost iubaret :-)
Relya - mi-a parut rau sa aud ca nu ti-au iesit planurile cum iti doreai dar poate ca e mai bine asa ...Poate ca fiind prea in pripa puteau sa apara erori sau mai stiu eu ce ... Asa sa te gandesti. Ma panicasem ca nu mai gaseam vesti despre tine dar am citit mesajul de la AncaWish si taaaare m-am bucurat ! Abia astept sa ne povestesti detalii !
Despre Mirela 1 stie cineva ceva ?

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Abia te asteptam, Pisix. Si eu, ziua 2. Tot din ziua 21 sper ca voi incepe, am vorbit la clinica ieri si azi trebuie sa revin cu un telefon pentru confirmare si abia apoi pot spune ca vom fi colege, mi-as dori asta... Poti sa faci maine sau poimaine FSH, LH si estradiol (indiferent de durata cm acestea analize se fac in zilele 2 sau3, mai indicat in ziua 2). Optional: prolactina si eventual analizele de tiroida (daca e cazul) T3, T4 si TSH (dar acestea nu au o zi anume, le poti face oricand).

Ancuta, si tie mult noroc iti doresc, vezi ca anul trecut in noiembrie-decembrie au fost numai fete norocoase (Aniast, Lachi si altele), azi ele sunt mamici!

Sunt in cea mai mare viteza pentru ca fug undeva acum, sa-mi tineti pumnii ca e ceva foarte important pentru mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

kora, poti sa-mi zici care sunt analizele pe care ti le-ai facut? si de ce ? din cauza nereusitei fiv1?
mie mi-a dat sa fac endoscopia de endo, mai ales ca imi venise CM in z9 dupa ET.
Sper sa incep si eu luna asta, daca nu voi avea alta surpriza din partea analiz hormon.

P.S. cum faci progesteronul? 200mg la 2 zile? cate fiole ai reusit sa iei?
Mi-a promis cineva ca-mi aduce si mie coproat de hidroxiprogesteron de 250mg, parca asa ai si tu,nu?
Pana nu-l vad in mana ma abtin de la alt comentarii,tot mie teama ca n-o sa fie cel mai indicat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Avalon -Maaaaama, ce mistooooo, suntem asa de aproaaape ! Nu degeaba am baut vin rosu zilele astea :-)
Merci de analize, maine mi le fac!
Sincer nu am inteles de ce trebuie sa mai suni o data, ca sa iti confirme ca au locuri ?...
Iti tin pumnii stransi (vorba vine) adica ma gandesc la tine (si de obicei port noroc altora) asa ca sper sa te intorci cu vesti buuune.

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Doamne-ajuta, Pisix! Azi se arunca zarurile la mine! Sper sa-mi porti noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Aly - Nu te lasa!Pana la urma vom reusi si noi!
Kineta - Probabil ca e cam tarziu pentru raspuns dar dr mea a insistat ca Gonalul si Dipherelinul poate fi facut si la aceiasi ora. Spor la injectat!
Zouzounaki - Cand ai timp modifica si la mine, eu fac ET cu dr. Dracea.
Relya - pentru puiuti lipiciosi!
Nusy - Cum stai cu AMR-ul?
Marrina - Pe unde mai esti? Ce mai faci?



dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Dariela Sunt aici doar ca n-am cu ce ma lauda. Ma tot invart intre idei. Si nu iese nimic. Daca ar reusi cineva sa ma programeze in aceeasi zi la vreo 4 doctori in Bucuresti si sa-mi si rezolv toate semnele de intrebare....ce bine ar fi. Si daca as reusi s-o programez si pe cumnata-mea la inca vreo 3 doctori...., in aceasi zi.... Numai ca nu ma pot programa nici macar la unul pentru ca nu stiu cand se va anunta CM si cand ma voi prezenta pentru histeroscopie.

Fetelor care ati facut histeroscopie cu Marinescu, care credeti ca e ora maxima la care as putea pleca din spital dupa?

luck

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ladyxe dr. Matei nu mi-a dat analizele pt anticorpi pt ca nu am reusit la FIV1,ci pt a exclude si aceste posibile cauze,dar in general se dau la cele care au avut avort spontan,pierderi de sarcina ceea ce la mine oricum nu era cazul;sunt 10 analize,mai bine o intrebi pe d-na dr. daca sa le faci sau nu si care dintre ele.Eu voi lua 200 mg/zi de prog. inj. incepand cu ziua punctiei si voi mai lua si cate 3 pastile albe/zi de cycloprogynova incepand cu ziua ET-ului.Acum ma duc la d-na Matei sa ma discut cu dansa si sa ii arat rezultatele analizelor.Eu ar trebui sa incep in 10.10....Daca vrei sa incepi luna asta ar trebui sa vorbesti cat mai repede cu dr. Matei.Te pup si bafta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Avalon, tin si eu pumnii, poate ajuta , banuiesc ca e vorba de job, nu ?

Pisix, si eu sunt tot z. 1, dar ma simt bine deocamdata.

felicia, 3 e numarul ideal de embrioni implantati. Din asta pot iesi si tripleti ! La ce stimulare usoara ai facut, eu zic ca e f. bine ! Sa ne anunti cum se dezvolta copilasii.

Shericutzo, mai ai putin, ai organizat treburile, gata, e totul pregatit ? Daca da, eu zic sa dormi vrea 2 saptamani sa ai rezerva de odihna, ca mi-e ca Alesia seamana cu tine.

KITTO, deci joi incepi, bravo, sa fie de bun augur ! Ai semne bune cu visele si cu DD, sa stii ca si eu am inceput sa apelez la ele !

Aly/Cristal, imi pare rau, dar nu te lasa, ca TREBUIE sa fie bine pana la urma ! O noua incercare, un alt noroc !

Eu nu cred ca bifez intalnirea de joi, ca se intoarce sotiorul din Olanda si as vrea sa fiu totusi acasa cand ajunge, ca mi-e un dooor de el...

BAFTA MULTA tuturor fetelor !!!





pozici

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput