Aradence minunate! (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Bey mai termiati cu LR ca incepeti sa ma corupeti si pe mine!

Sunt suparata!A venit Alesio ok de la gradi, ne-am jucat, a mancat si acum jumate de ora, dintr-o data s-a pus la mine in brate si l-am simtit moale: ardea!Acum doarme!Nu avea decat 38 temperatura, dar nu-mi explic cum de asa, dintr-o data!



Eu
www.pufymic.info/index-6.html" target="_blank">Gandacii
Tot ei
...Si iarasi ei


www.helpsonia.com/" target="_blank">AJUTATI-O PE SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Ioana, cred ca racelile, virozele, gripele...Ca si Iulia era ok, adica ii curgea ceva apa din nas foarte rar, si azi a venit de la gradi cu muci verzi. Le-am facut acum baie, papam si la nani. Vladut de obicei adoarme pana-n 8.30, Iar Iulia pe la 9 si ceva.

Sanatate multa va doresc tuturor!!!


poze


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Salutare

Ce de copilasi bolnaviori ,din pacate si David se inscrie printre ei . Azi noapte a fost tare greu ,saracutul se ineca cu mucisorii si n-am dormit mai nimic , febra n-are decat muci la greu. Precis o fi ceva in aer.

Sanatate bolnaviorilor


Ildi si David (2 mai 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Of Doamne, ce de bolnaviori. Sanatate multa la toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Sunt convinsa ,Ada ca de la gradi aduce toate minunile de boli.....dar chiar acum nu era momentul........de fapt niciodata nu e momentul sa fie copii nostri bolnavi....!

Ildi sanatate multa si lui david!

Si acum are printul meu febra(38,5), dupa doua ture(deja) de Panadol+comprese cu apa cu otet....
Si ne-am uitat in gat la el si e rosu , si il doare....si zicea ca-l doare si capul....Ma rog din suflet sa se faca bine ingerasul meu ca ma doare inima sa-l vad asa morcovit...
Si ca sa fie tacamul complet acum dupa ce au adormit amandoi piticii am vazut ca arde Alesio si am vrut sa-i pun termometrul....dar ia-l de unde nu-i!L-au gasit pe noptiera pruncii mei si acum nu-i mai nicaieri(cel electronic).....asa ca noroc cu cel normal cu mercur.....ca am avut cu ce-i masura temperatura ca altfel....

Ma duc si eu in pat....


Eu
www.pufymic.info/index-6.html" target="_blank">Gandacii
Tot ei
...Si iarasi ei


www.helpsonia.com/" target="_blank">AJUTATI-O PE SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ioana, Ildi, imi pare rau ca-s bolnaviori puiutii.
Dragos e ok acum, i-am dat azi tot la 4 ore Paracetamol alternativ cu Nurofen, dar n-a facut febra,greata nu i-a mai fost probabil a avut doar o indigestie ieri, nu stiu ce sa zic... Il mai tin si maine acasa ca pleaca Calin la Bihor si nu are cine sa mi-l duca si aduca.

Ildi, sunt viroze "en-gros", aseara cat am stat la urgente mai venise 4 copii. Un bebelas era in convulsii, chiar dupa ce intrasem noi in cabinet a venit o mamica cu bb in brate disperata ca nu stia ce are copilul, noi am iesit si i-am lasat pe ei ca era mai urgent.
Ce rau e sa-ti fie puiul bolnav! Cand am vazut aseara 3 copilasi la chirurgie-ortopedie(urgente)...unul cu mana rupta, unul cu ciob de sticla in manuta...saracutii ce mai plangeau.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am pus cateva poze AICI.
In ultimele veti vedea ce boacana a facut fiica-mea ieri, s-a bagat in sertarul cu ciorapei, a repetat figura de vreo 3 ori ca asa mi-a venit ideea sa o pozez.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Imi cer mii de scuze fetelor ca nu am intrat mai devreme,am citit urarile voastre pentru Bianca,va multumim frumos .
Ziua i-o tinem in 13 ca pana atunci nu sunt libera sambata.De luni vrem sa mergem la dans modern la Palatul copiilor sa mai consumam un pic de energie .Acuma sunt 2 saptamani in concediu,savurez victoria licentei si o fac ca unul de 25 de ani ca acusi incepe masterul .Vineri avem musafiri din Ungaria pentru concursul canin de sambata-duminica.Cateva poze noi cu Biutza sunt la albumul 2007.
Alinush sa-ti traiasca copiii,sunt superbi!!!
va pup pe toate si va doresc numai bine

Magda si Bianca 8 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Mi-a ajuns si masina de facut paine.

poze


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Alina m, la profilul tau personal cica ai 15 ani. Te dai mai tanara?




Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput