Durerea unei pierderi de sarcina ( 41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

dana ma bucur mult ca ti-au iesit bune analizele si sigur o sa iasa bune si cele din ziua 21. Multumim mult pentru noul capitol, poate o sa fie mai gol de vesti triste si mai plin de vesti bune .
cristy bine ai revenit si sper ca totusi nu te-ai obosit prea tare cu munca la servici.
kossir vad ca ti-ai mai luat avant, daca tot ai intrat in bucatarie, asta e foarte bine. la fata pe drum optimist.
Idaira sper ca acum daca tot ai iesit din "gaoace" si ne-ai scris, sa nu care cumva sa te intorci acolo, ca...scot , da? Iar site-ul ala de care ziceai, chiar exista, dar nu aveti nici una treaba sa treceti pe acolo, ca nu va las eu, ati inteles?
alina ma bucur ca te simti mai bine si cred ca si plimbarea prin parc ti-a fost benefica. si nu-ti pierde increderea, va fii bine, o sa vezi.
c.myry,Ninia multi.

Uite, ca sa va mai inveselesc putin, va invit si pe voi, la o bucata de placinta cu dovleac, prima pe anul asta.






Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

L58, mi s-a umplut gura de apa dela placinta ta cu dovleac. este placinta mea preferata. Din pacate nu stiu sa fac placinte, sau cel putin nu am incercat niciodata...mai fac pe cea cu branza, dar cumpar din comert foile.


Ninia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Michelle imi pare rau ca nu a fost luna asta, dar poate va fi luna viitoare.
Pupici la toate fetele

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Buna seara,

Am intrat sa va spun noapte buna.
Danangie- merci pt data nasterii si ma bucur ca analizele tale au iesit bine. Tin pumnii si la urmatoarele, dar nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi. Va fi bine.
Lau Meli- chiar astazi vorbea sotul de placinta de dovleac. e preferata lui, dar eu nu stiu sa fac. Mancam doar cand face soacra mea. pt gospodina.
Michelle- inca o datasi sa iti dea DD puterea sa mergi mai departe.

Va pe toate si va doresc o saptamana buna si fie ca acest capitol sa aduca multe vesti bune si mai putina durere


myry




Mami si tati te asteapta http://tt.lilypie.com/n3Iep3.png

_

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

michelle

_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Lau iti dai seama ca nici nu stiam de existenta acelui site...dar sint destul de inteleapta sa stau departe de el. Te pup!
Michelle te imbratisez!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:


Buna seara fetelor!


Michelle81
– offff, imi pare tare rau…

oana_oana26 eu am facut operatia pentru eliminarea colecistului acum 7 ani, si mi s-a parut foarte usoara, am stat doar 3 zile in spital, si m-am refacut foarte repede…mie mi-au facut 4 gauri, dintre care una exact in buric, poate a mai avansat tehnica si acum sunt mai putine gauri. Cum zicea si Dana, si pe mine m-au durut foarte tare umerii si muschii, dar cu operatia nu am avut nici un fel de probleme.
CMYRY – nu cred ca e regula cu starile de voma, stai linistita si bucura-te de aceste momente, cum spunea si Flavia...vei avea parte de ele, dupa vreo 7-8 saptamini
kossir – ai un baiat minunat sa iti traiasca si sa te bucuri de el!
catty - cum iti este? asteptam vesti de la tine. Te mai supara soacra?


Va spusesem intr-un mesaj ca s-a confirmat mola hidatiforma partiala la mine, si ca desi acum doua saptamani am avut BHCG-ul 0, saptamina trecuta a iesit 8...
Vineri am fost la o doctorita (al treilea medic la care ma duc ) care m-a intors putin, a fost foarte critica, si usor intepata...desi si eu ocolesc “doamnele dr", m-am lasat condusa de o amica care mi-a recomandat-o...
Nu mai inteleg nimic, m-au vazut dupa chiuretaj doi medici...care au zis ca sunt ok, dar sa astept sa vedem cum evolueaza bHGC-ul, si apoi discutam de un plan.
Tanti de vineri seara m-a gasit cu anexita multilateral dezvoltata pe ambele ovare! Mi-a dat polidine, pe care le-am si cumparat, dar nu am inceput sa le fac...nu au ce sa imi faca rau, nu?
Mi-a luat si secretie si pentru papanicolau, dar era ferm convinsa ca am o infectie.... Trebuie sa ma duc sa fac si sumar de urina si urocultura din nou, ca in timpul sarcini imi iesise niste E. Coli pe care l-am tratat si vreau sa stiu cum stau acum.
Nu ma opresc aici, marti ma duc sa il vad pe nenea medicu' care m-a si chiuretat sa vad el ce zice!

Dar am si momente mai bune: week-endul asta a fost de vis pentru mine, sambata am avut intalnirea de 10 ani de la terminarea facultatii....a fost super emotinant, mai ales ca am facut un curs festiv, si era amfiteatrul aproape plin. Am, revazut colegi pe care nu i-am mai vazut sau nu mai stiam nimic de ei de 10 ani de zile. S-apoi astazi, printesa mea a implinit 10 ani! Asa ca am sarbatorit-o asa cum se cuvine, cu copii...casa plina....Am nascut-o intr-o zi superba de toamna, exact ca astazi...offff ce repede trece timpul, parca era ieri.
Acum e liniste.
De maine in schimb...o iau asa cum trebuie " de coada", incep studentii, iar ei sunt parte din obiectul muncii mele.

Va pup pe toate si va doresc o saptamina plina cu bucurii si vesti bune
Miha



"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Dana, trece-ma te rog si pe mine pe lista, iata istoricul meu: am o fetita, Laura de 10 ani, 27.02.2006 – 6 saptamani, sarcina oprita in evolutie, motiv necunoscut, 16.08.2007 – 12 saptamani, sarcina oprita in evolutie, mola hidatoforma partiala
Ma incadrezi la aspirante???
Aaa, si data nasterii 21.10.1974...ma alatur grupului de doamne in etate, ca sa ma exprim cum ii place sotului meu sa ma sicaneze

Va pupicesc din nou,
Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

VA MULTUMESC FETELOR!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Nu stie nimeni nimik de JOJO_MIHA?


Mergi la inceput