Azoospermie - cap 8 -

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Pisule: ce sa fac...bine,astept sa treaca zilele( de aceea fac AMR-ul),pana ma voi prezenta la eco,pe 15, sa vedem starea chistului.Daca s-a redus...incep stimularea.In rest,nu mai fac nimic.Bufeuri si iar bufeuri!Mor de cald apoi,imediat,mor de frig.Ingrozitor!

Mirelutu: asa e,s-a redus AMR-ul meu...Stii la ce ma gandeam???Pai daca tu faci pregnyl,mai e concludent testul? Eu nu cred,pentru ca pregnylul e BHCG.Mai intreaba fetele,sa vezi...Sper ca ai stat si azi in pat,da?

Mikishor,Andra:

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

He-he, fiecare cu AMR-ul ei ...
Si eu numar zilele si sunt asa nerabdatoare ...parca as incepe cea mai fascinanta aventura :-)
Ma cam sperie CM-ul meu ...a luat-o razna ... Z1 a fost de fapt semi Z1, pt ca am avut doar niste scurgeri maronii. Abia a doua zi am avut asa cum trebuie, iar de ieri (Z3 ipotetic) am intrat iar in faza de pete maronii iar azi aproape deloc. O fi ok ?
Poate fix acum ma loveste vreo problema ...
Nusy da e normal sa ai asa bufeuri ? Ai intrebat-o pe d-na dr?

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Pisix: nu am intrebat-o,dar e normal,pentru ca aceasta doza puternica de diphereline iti induce un fel de menopauza(pt.ca nu-ti mai vine cm) si stii tu,la menopauza..bufeuri...Plus ca am citit la fetele cu endometrioza care au facut aceasta injectie..si ele aveau bufeuri.Dar,las'ca mai am putin si scap de ele.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Dragele mele, ma bucur ca va vad active si optimiste, ca va calculati AMR-rile indiferenet care sunt acestea. Imi sunteti dragi toate, fara nici o exceptie. Am sa actualizez listutza mai pe seara la dr Damian. Eu azi am o zi tristutza, se implinesc 23 de ani de la moartea tatalui meu si mai primii si o invitatie pe mail de la DC ca sa pun poze cu copilul meu la un concurs. Care copil? Nu stiu dc voi ati primit dar mie nu-mi prii ac invitatie. Cred ca ar tb sa verifice inainte unde posteaza persoana respectiva.
Ma opresc aici ca va intristez si pe voi.
Copilutzu ti-am indeplinit dorintza si te-am scos de pe listutza. Iti inteleg motivele si te asteptam toate pe aici pt ca ne e tare dor de tine.
Va pup si va imbratisez pe toate.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Of miki draga ...astazi vad ca te-au napadit norii
Un pic de melacolie nu ne strica din cand in cand, insa ideea e sa nu ne lasam doborati de ganduri negre...

Si eu am primit un mesaj din-asta cu concursul de copii, si am ramas socata, mai alesca venea tocmai din partea dc, locul unde mi-am descarcat toate tristetile si amaraciunea data de lipsa unui copil
Dar m-am gandit apoi ca e un program automat si am incercat sa nu pun la sulfetel... Pana la urma, poate la anul participam si noi la concurs, nu ?

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Drage azoogirls,
Raman placut surprinsa sa vad asa activitate aici, la azoo.Si inca si vesti foarte bune.Ca daca ne uitam in urma,la celelalte capitole, numai optimism nu gasim.Bravo!Va felicit si sper sa reusiti!Eu ...mai la urma cu MIki....din vagi sau stresante motive.
Nusy, iti tin pumnii.Sa fie bine!
Miki, multi pupici.
Pisix, iti multumim ca ai adus o unda de optimism in randul nostru...
Fetelor, vad ca acum trebuie sa va citesc zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Pisule, cred ca dr o sa-ti zica sa consideri z. 1 aia cu mai multa sangerare.
Nusy, de azi am inceput serviciul, dar am stat mai mult pe scaun.
Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetelor au trecut norii la mine si sunt optimista acum. Am primit o veste super buna. Inca nu pot spune nimic concret dar se pare ca tratam acela la care am renuntat acum cateva saptamani da rezultate la o alta peroana care il face de 2 luni si ceva. Detalii va dau cand sunt sigura de rezultat.
Va rasari soarele si pe strada mea.
Andra esti pe faza? Ai precepit? Hai ca noi suntem veterane pe aici si tot in coada ne aflam .

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns esaria spune:

miki-miki, vreau sa te intreb, cat are sotul tau FSHul?

http://tt.lilypie.com/XnI6p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Miki, am priceput!Dar sincer, am sa ma apuc de acest tratament.Dar intai sa scap de cel pe care il facem acum, pentru infectii urinare).Ai sa vezi, voi fi in forma in urmatoarele luni.
Nusy, multi pupici.
Pisix, Vrembebe, Copilutzu, Mirela, Ioana

Mergi la inceput