Azoospermie - cap 8 -

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Iyoana hai sa spunem ca din fericire, ca asa ne aducem aminte care si ce au facut. Eu una am memoria scurta.
Fetelor, am modificat listutza un pic, dc aveti de facut ceva corectii sa-mi spuneti.

Edit: am dat si un link pt ProXeed Plus

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

marush - sunt ultra-extaziata de vestile pe care ni le-ai dat !!! In ultima vreme parca lucrurile merg spre bine si la azoo .. Parca avem mai mult curaj sa luam taurul de coarne si sa trecem la fapte ! Si uite ca asta nu ne aduce decat lucruri bune ! Felicitari din toata inima si iti doresc mult-mult succes !

Iar asta cu perna ...sa stii ca nu e o prostie ...e important sa te vezi acolo unde vrei sa ajungi
In pagina 15 de la FIV zouzounaki a postat un filmulet foarte motivant despre puterea gandului ... Si ca e important sa te gandesti la lucrurile pe care ti le doresti, nu la cele de care iti e frica ...

Deci eu ma vad gravida si de aceea stiu ca voi fi ...mai devreme sau mai tarziu

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Sti pisix,

Iti citesc aceste ultime postari si diferentele sunt majore fata de acelea ale lui pisix de la inceput.

Prima data ne-am “cunoscut” atunci cand incercai sa pui pe picioare acea fundatie pt sprijinul material al cuplurilor care trec prin FIV si se citea in spatele gestului nobil si altruismului profund, o mare, mare tristete. La fel ca atunci cand ne vorbeai de inregistrarile facute in luna de miere in care vorbeati despre copii si pe care nu vroiai sa le revezi. Era in acele postari o durere aproape palpabila. In spatele tuturor planurilor si deadline-urilor si programarilor pe la medici parca era o incercare disperata de a retine optimismul si speranta, optimism care parca ti se scurgea printre degete.

Iar acum … efectiv radiezi: optimism real, buna dispozitie, vise si sperante palpabile.
Asta ca sa nu intru si in detalii: ai o semnatura tareeeeeee frumoasa si care cam spune totul despre starea ta de spirit si mai nou si un super efect glow.

Ma bucur mult, mult de tot pentru tine. Iti doresc sa ti se indeplineasca toate visele si parca-mi dai si mie un pic de speranta ca se mai intampla minuni si pentru oamenii buni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

pisix - gudinde are dreptate, optimistuml tau ma ajunta pe mine si cred ca si pe celelalte fete... sper ca dupa ce vei fi mamica, ai sa mai stai de voprba cu noi (asta pana devenim si noi mamici, ca doar nu o sa te lasam singura....)
Marush
- felicitari si e valabil si pentru tine ceea ce am spus mai sus, adica ai sa mai treci pe aici pe la azoogirls, nu?
miki-miki super lista de pe prima pagina, scurta si la obiect. am uitat sa spun la mine ca problema e un FSH marit....
pe toate fetele mele si sa aveti un weekend super!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Mikishor, poti sa treci la dr Damian, ca ofera consultatii si la Gynera, miercurea din cate stiu eu, nu-i asa Nusy?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

gudinde - m-a bufint rasul cand am citit mesajul tau ...asa e, sa stii ca fara sa-mi dau seama m-am transformat; sunt ca un om care stia ca trebuia sa moara iar acum i s-a spus ca totusi va trai ...

Si mi-au dat si lacrimile citind mesajul tau pt ca mi-am amintit si de groaza/ frica/disperarea pe care le-am trait la gandul ca as putea trai cu o asemenea tragedie..

Stii, inainte sa aflu de azoo, aveam o vorba: pot sa suport orice, dar cel mai mare blestem mi s-ar parea o casa fara copiii. Cand a venit sotul meu cu diagnosticul, el parca banuia ca e de rau dar eu nu m-am gandit o clipa ...credeam ca inseamna in limbaj doctoricesc ca e ...bine.
Si cand am gasit pe net ce inseamna... am plans ca o bocitoare la mormantul viselor mele ...
Dar si atunci ne-am luat in brate si ne-am jurat ca vom cauta pana cand vom gasi o solutie. Uite ca uneori e suficient sa crezi

Draga mea, sunt fericita daca optimismul meu se raspandeste si la restul "colegelor" de suferinta. Pana la urma, asta inseamna comunitatea azoogirls, nu ?

vrembebe - heeei, cum poti sa intrebi asa ceva ??? :-) Cand voi fi mamica voi fi cu atat mai prezenta aici, si toate trebuie sa facem asta sa incurajam fetele care au nevoie de o speranta... Dar evident, vom vorbi si la odisee si ne vom sfatui cum sa facem in caz de colici, dureri de dintisori, etc

miki - da' chiar ca e misto lista de pe prima pagina ...Din ce paream niste terminate care sperau (utopic) sa faca un bebe, acum parca toate ne indreptam spre FIV-uri
Mirela 1- heeei, bine-ai venit ... Greu trece timpul in perioada asta, nu ? Cand vei putea face testul, saptamana viitoare ? Eu vinerea viitoare am prima eco
Buna idee, uite confirm eu, dr damian are miercurea dupa-amiaza consultatii la Gynera

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mirelus: ti-a raspuns Pisix,asa stiam si eu ca miercurea are consultatii...insa nu stiam sigur,sigur..dar daca confirma Pisix,inseamna ca asa e.

la gagici!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Heeeei, nusy baby !
Daca tot te-am prins nu ne povestesti si tu care mai e viata ta ? ... :-)

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Pisule, mai ai un pic. In ce zi vei fi vinerea viitoare? Adica iti va da startul la tratament? Bafta multa. Eu voi face testul joi (asa mi-au zis cei de la Giulesti) desi voi fi in z 10, un pic cam devreme cred.
Nusyc, AMR-ul tau se face din ce in ce mai mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Mirela 1 - vinerea viitoare voi fi in Z11.
Nu, mi-a spus ca voi incepe in Z21. Sincer, nu stiu deloc sa apreciez daca e prea devreme sau e bine... Oricum nu inteleg deloc logica alegerii zilelor

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput