Nastere Spitale Private

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Fetelor, ce ma bucur ca ne-am strans mai multe care mergem la Medlife si nastem acolo. Asa o sa mai schimbam impresii, e excelent!

CLAU 18+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorica spune:

quote:
Originally posted by vali_delide

Sorica, eu i-am dus toate ecografiile facute pana acum si le-a vazut. Pt. ecografie, trebuie sa te programezi separat.La controlul normal, te consulta si stati de vorba.E bine sa ai toate analizele facute pana acum, daca mergi pt. prima data la dansul.
Oricum, e un super doctor, esti pe maini bune.In ce luna esti?
Pupici si sarcina usoara.Daca te mai pot ajuta cu ceva, sunt aici.
Pup toate fetele.

Valentina 30+ Cristina Stefania
noi doi
printesa




Multumesc pentru raspuns! Eu sunt in 32 de saptamani si m-am decis pe ultima suta sa imi schimb spitalul unde o sa nasc. O sa ma duc inarmata cu toate echografiile si analizele la mine. daca are rabdare sa se uite pe ele, e super.
Tu ai fost tot prima oara la el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Oare unde o fi mai bine la Medlife sau la CMU- Elias??? LA medlife as merge pe mana d-nei dr. Popa Mirela, iar la CMU-ELias a d-nei dr. Voiculescu Elena!!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by cristina_26

Oare unde o fi mai bine la Medlife sau la CMU- Elias??? LA medlife as merge pe mana d-nei dr. Popa Mirela, iar la CMU-ELias a d-nei dr. Voiculescu Elena!!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci



Cristina,

Alege Medlife. E mai bine decat CMU Elias atat din punct de vedere al spitalului cat si ca alegere intre cele doua doctorite mentionate de tine.

Si in cazul in care iei in calcul si aspectul financiar: Medlife iese net superior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by gudinde

quote:
Originally posted by cristina_26

Oare unde o fi mai bine la Medlife sau la CMU- Elias??? LA medlife as merge pe mana d-nei dr. Popa Mirela, iar la CMU-ELias a d-nei dr. Voiculescu Elena!!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci



Cristina,

Alege Medlife. E mai bine decat CMU Elias atat din punct de vedere al spitalului cat si ca alegere intre cele doua doctorite mentionate de tine.

Si in cazul in care iei in calcul si aspectul financiar: Medlife iese net superior.



Multumesc mult de sfat.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Da si eu recomand Medlife..
La CMU am inteles ca de fapt nasti la Elias..Au numai ceva rezerve acolo..Am o prietena care a nascut acolo.. si a fost si mult mai scump..in jur parca de 1700..
Eu recomand Popa Mirela clar..doara am nascut cu ea..
Poate ar trebui sa creem un subiect cu impresii pareri ale celor care merg la Medlife..unde sa discutam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Sorica, da, am fost prima data la el, are multa rabdare, citeste cu multa atentie toate analizele, se uita la fiecare ecografie in parte, chiar iti recomand sa le ai pe toate la tine.Pe baza lor si a controlului pe care ti-l face, reuseste sa-si faca o imagine asupra evolutiei sarcinii si sa-ti faca recomandari pt. viitor.Mie mi-a dat sa fac doar analizele uzuale, de trim. 3, ecografii nu mai e cazul acum (am deja f. multe), probabil o sa-mi faca mai spre luna a 9-a.

Cristina, si eu iti recomand cu caldura Medlife si pe unul dintre dr. de acolo (fetele zic de Mirela Popa, eu merg la Luiz Mendez,dar sunt destui buni,ai de unde alege)



Valentina 30+ Cristina Stefania
noi doi
printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Cristina ,si eu am optat pentru Medlife si doctorita Mirela Popa si m-am gandit destul de mult sa sti! Sau alt doctor de la Medlife, sunt multi buni. Despre CMU nu prea stiu ce sa-ti zic, chiar nu am informatii , doar stiu ca este mult mai scump ( aproape dublu).

Iubu, si eu cred ca ar trebui a facem un subiect cu impresii si pareri despre Medlife exclusiv. Cred ca o sa ne strangem cateva!

Vali, ma vucur ca ti-a placut doctorul!

CLAU 18+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaki spune:

iubu77, cum a fost la nastere cu Mirela Popa? urmeaza sa nasc cu ea in noiembrie, insa pana acum am fost doar 2 ori la ea, nu prea am avut timp sa-mi fac o impresie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Si eu tot la Medlife am nascut. A fost o experienta extraordinara, m-am simtit ca la hotel, nu ca la spital. Mi s=a schimbat cu totul viziunea despre ce inseamna spital, as mai naste de 10 ori acolo....

Doctorita mea e tot Mirela Popa, am nascut prin cezariana cu ea si cu doctorita Parfene... amandoua sunt calde si f apropiate de pacienti. Dar il stiu si pe Pelinescu ca fiind un doctor super tare (un pic cam fitos, dar deh! e profesor universitar si f bun profesional, a scolit pe multi dintre ceilalti ginecologi de azi si e fenomenal la ecografii), de asemenea stiu de dr. Luis Mendez si de Briceag ca sunt f buni. Cred ca toti din Medlife sunt buni, ca la salariile de acolo isi permite Medlife sa ia orice doctor (de ex. Pelinescu era director la Filantropia si a renuntat de tot acolo ca sa vina cu totul la Medlife...)

Recomand tuturor Medlife, sincer! Nu regret nici un leu din cei 1.000 de euro lasati acolo.

Mergi la inceput