Nastere Spitale Private

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by clauclau

Vali, Iubu, si eu o sa nasc la Medlife la inceput de martie 2008. Pana acum am fost de cateva ori acolo si mi-a placut . Doctorita mea este Mirela Popa, voi pe cine v-ati ales?

Andutzy, multumesc tare mult de pontul cu Medlife, dr imi place, este exact cum spuneai tu. Deocamdata nu ma gandesc la nastere caci mai am cateva luni, dar in principiu mi-e foarte teama de anestezia din coloana ( o sa nasc prin cezariana ). Multa sanatate flacailor tai!

CLAU 17+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2





Sa nu-ti fie frica de inj in coloana. Eu eram tare panicata, ca si tine, iar cand am ajuns in sala si mi-a facut-o JUR ca n-am simtit ABSOLUT NIMIC!!!! Doar cum ma apasa pe vertebre,atat! A fost grozav totul (am nascut la Euroclinic), asa ca...du-te cu toata inima! Va fi fff bine. Pupici! Sanatate si nastere usoara la toate fetele!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian (15.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Vali, si daca nu gaseai hartiuta cu programarea sunai repede la Medlife si iti spuneau ei la ce ora trebuie sa mergi . dar e bine oricum! Eco fac tot la doctorita mea, Mirela Popa, dar morfologia o sa o fac la dr. Chitescu pe 23 oct. In rest eco lunar si consultatie la doctorita mea. Abia astept sa-mi povestesti maine cum a fost.

Violeta, asa mult m-am bucurat de mesajul tau! O sa-l citesc de multe ori mai ales cand ma gandesc cu groaza la anestezia din coloana! Sper sa-mi treaca teama asta...
Pupici si sa-ti traiasca baietelul!

CLAU 18+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Clau clau cume doctorita Popa Mirela d.p.d.v. profesional??relatiile dumneai cu pacientele care sunt??? este tanara , in varsta??

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Cristina, nu o cunosc de mult, dar mi-au recomandat-o mai multe mamici care au nascut cu ea. Pana acum am avut 2 intalniri si mi-a placut, este meticuloasa, nu se grabeste, raspunde la toate intrebarile. Deocamdata nu pot sa spun foarte multe, abia peste cateva luni pot sa vad exact cum este. Dar ca si prima parere este buna si merg in continuare pe mana ei.
Doctorita arata foarte tanara, desi are in jur de 45 de ani, insa arata foarte bine si este blanduta, mie asta imi da incredere.

Nu stiu ce sa-ti mai zic, daca mai ai vreo intrebare, nu ezita!

CLAU 18+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Cristina,

Pt a vedea poza dr-itei Popa Mirela intra pe acest link si mergi in jos pe pagina pana ajungi la dansa: http://www.medlife.ro/cv_medici.php

Stiu ca a lucrat (nu stiu daca mai lucreaza) la Sp. Municipal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Buna fetelor
Eu am nascut acum 1 an cu Popa Mirela.. Este o draguta si un om deosebit si o doctorita careia ii pasa. Am nascut la municipal cu ea.. Inca nu era Memorial Hospital deschis atunci. Am avut probleme de la 3 luni dar datorita dansei am reusit.Am stat in spital 6 saptamani si apoi cam la pat..Dar a fost bine.Eu o recomand cu mare caldura... As vrea acum un al doilea copil.. pe care as vrea sa il nasc la privat.. De aceea astept impresii cum decurge nasterea acolo..Insa ma gandesc ca este ok.
Eu am facut anestezie generala la prima.. dar mi-a fost cam rau ..As opta la viitoarea pt cea rahi sau epidurala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Buna ziua, fetele.
Am fost ieri la control, la Medlife. Voi naste acolo in jurul datei de 10 dec., cu Dr.Luis Mendez.
Eu sunt f. incantata de felul in care a decurs discutia cu dr...am stat mai bine de o ora in cabinet, mi-a explicat pe indelete, cu multa rabdare,si am pus la punct aproape toate amanuntele medicale.
Spitalul arata f. bine...nici nu vreau sa ma gandesc sa merg sa nasc in alta parte.
Pupici

Valentina 30+ Cristina Stefania
noi doi
printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorica spune:

quote:
Originally posted by vali_delide

Buna ziua, fetele.
Am fost ieri la control, la Medlife. Voi naste acolo in jurul datei de 10 dec., cu Dr.Luis Mendez.
Eu sunt f. incantata de felul in care a decurs discutia cu dr...am stat mai bine de o ora in cabinet, mi-a explicat pe indelete, cu multa rabdare,si am pus la punct aproape toate amanuntele medicale.
Spitalul arata f. bine...nici nu vreau sa ma gandesc sa merg sa nasc in alta parte.
Pupici

Valentina 30+ Cristina Stefania
noi doi
printesa




Vali,
Am vazut ca ai fost la consult la dr Mendez, sunt si eu programata la el sapt viitore. Poti sa imi spui si mie te rog daca doctorul are si ecograf la cabinet? Ti-a facut cumva si ecografie lunara sau te-a trimis in alta parte sa iti faci?
Merci mult si sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Sorica, eu i-am dus toate ecografiile facute pana acum si le-a vazut. Pt. ecografie, trebuie sa te programezi separat.La controlul normal, te consulta si stati de vorba.E bine sa ai toate analizele facute pana acum, daca mergi pt. prima data la dansul.
Oricum, e un super doctor, esti pe maini bune.In ce luna esti?
Pupici si sarcina usoara.Daca te mai pot ajuta cu ceva, sunt aici.
Pup toate fetele.

Valentina 30+ Cristina Stefania
noi doi
printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Buna fetelor, si eu ma duc la medlife, de fapt am fost la prima consultatie si astept sa iasa analizele apoi m aprogramez la a doua, ma duc la dr Parfene Caliopa, cred ca asa e numele sa nu gresesc.

Louiza 24s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput