Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Bine v-am gasit,Dana,Sirimie,multi de la noi!Asteptam sa facem poze la serbare si la orasel si vi le trimitem.Ne pregatim si noi de serbarere si de intalnirea cu mosul.Sigur va fi foarte emotionat micutul!...

Din pacate recuperam cam greu limbajul...la logoped vorbeste mai mult si mai bine,acasa se alinta si nu persevereaza,oricat as incerca si cu orice fel de metode.Nu prea face asocieri cu imagini...acum cateva seri a fost pentru prima data cand s-a trezit si a cerut A-PA!Si de atunci imi spune apa cand ii este sete,dar nu ne striga,mama,tata...doar bombane...stiu si eu ,ce-o mai fi...In vara am fost intr-o tabara pentru hipoacuzici pe langa Brasor si de atunci s-a ales cu o tuse asmatiforma,nu este alergie ca i-am facut analizele,dar face o reactie vaso-motorie,cum s-a exprimat medicul si 3 luni avem tratament.

Voi va amintiti cel mai bine prin ce am trecut si cat de bolnavior a fost Ionut...parca Danei ii spuneam ca ii multumesc lui Dumnezeu ca mi l-a dat chiar si asa bolnavior,dar ca ma doare mult cand il vad cum sufera...si acum,cand il vad cum creste si isi traieste copilaria,cand il vad cu cata pofta mananca si se bucura ca sta in capul mesei imi creste inima de bucurie...La gardinita vine dupa pauza de masa a copiilor ca vede mancare pe care el nu o poate manca.Cand plec eu,se trezeste,isi aprinde televizorul si se uita la desene,iar cand se face 10 ii cere hainele lui mamaie si vine la mine.De acasa si pana la gradi vine tot o fuga si mereu cu ceva in mana:flori,CD-uri,acadea...bate frumos la usa si se pune la masuta...sa nu-l mananci?!...L-am obisnuit ca in fiecare zi de sarbatoare sa mearga la biserica si sa se impartaseasca.Nu mai e nevoie sa il insotesc prin biserica,singurel saruta icoanele,isi ia lumanari,merge la impartasit si ia anafura...A crescut puiul meu!

Va dorim sa va bucurati de puiutii vostri si sa traiti clipe minunate de Sarbatori!Sa-l asteptam impreuna pe Mos Nicolae!
Din partea lui Ionut,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Am citit povestea voastra si am trait cu emotie fiecare moment prin care ati trecut, esti o mama deosebita si datorita tie si bunului Dumnezeu, este Ionut un copilas dragalas plin de viata. Sper sa am ocazia sa va cunosc in curand, va imbratisez si va urez in continuare multa sanatate


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Draga Simona,multumesc mult pentru cuvintele frumoase,.Ne vom vedea cu siguranta la intalnirea de pe 20 decembrie,facem tot posibilul sa ajungem si mai povestim,Numai bine!

Suntem in asteptarea mosului,oare vine???....Sa fim cuminti si sa pregatim ghetutele!
O zi minunata,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:



Craciun luminat si multa sanatate,daruri frumoase si mii de bucurii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Craciun fericit multa putere tie iar puiutului tau viata usoara!




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Un an nou fericit,cu sanatate,bucurii si impliniri pe toate planurile,va dorim cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

La multi ani,doamnelor,domnisoarelor!
Sa aveti o zi frumoasa,cu multe bucurii si zambete!
O primavara minunata tuturor!
Din partea lui Ionut,care este si el acum un micut cavaler,cu mult drag, ,intr-un gingas buchetel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Bun gasit in noul an!Va dorim sa aveti un an bogat si imbelsugat!
Sa fiti sanatosi,cu putere de munca si pofta de viata!
Multa sanatate si multe bucurii!
LA MULTI ANI!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Dragi prietene,va salutam si imbratisam cu mult drag,
Mi-as dori sa aflu ce mai faceti...trece timpul cu o viteza uimitoare...si asa am ajuns si noi la 6 anisori!!!!Parca ieri Ionut era un bebelus...dar parca ne doare tare sa privim inapoi...ne dorim sa privim cu incredere doar inainte!Multumim lui Dumnezeu ca ne iubeste si ne calauzeste pasii,iar voua va dorim tot binele din lume!

Mergi la inceput