Iasule, mandra cetate (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Discutie intre doi embrioni

- Tu crezi in viata de dupa nastere?

- Desigur! Dupa nastere trebuie sa urmeze ceva... Probabil ca ne aflam aici tocmai pentru a ne pregati pentru ceea ce urmeaza.

- Ce prostie! Dupa nastere nu urmeaza nimic. Si, de altfel, cum ar putea sa arate?

- Nu stiu exact, dar desigur ca va fi mai multa lumina decat aici. Poate ca vom umbla pe propriile picioare si vom manca cu propria gura...

- Ce ciudat! Nu se poate sa umbli. Iar ca sa mananci cu gura, chiar ca ar fi de ras! Doar noi mancam prin cordonul ombilical... Insa ia sa iti spun eu ceva: putem exclude viata de dupa nastere, pentru ca deja acum e prea scurt cordonul ombilical.

- Ba da, ba da, cu siguranta va fi ceva. Insa, probabil, ceva mai altfel decat ne-am obisnuit noi aici.

- Pai de acolo nu s-a intors nimeni. Odata cu nasterea, viata se termina, pur si simplu. De altfel, viata nu este altceva decat o permanenta inghesuiala, intr-un intuneric profund.

- Eu nu stiu exact cum va fi daca ne vom naste, dar desigur ca o vom gasi pe MAMA, iar ea va avea grija de noi.

- Pe mama? Tu crezi in mama? Si dupa tine, unde ar putea ea sa fie?
- Pai oriunde, in jurul nostru. Doar traim in ea si prin ea. Fara ea, nu am fi deloc.

- Eu nu cred asta! Eu nu am vazut nicicand, nici un fel de mama, asa ca e evident ca nu exista!



- Dar, uneori, cand suntem in liniste, o auzim cum canta, simtim cum mangaie lumea din jurul nostru. Stii, eu cred ca viata adevarata ne asteapta abia de acum incolo!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna dimineata si-o cafea Lavazza..

Carmen ,simpatic dialogul,m-a induiosat si cand l-am citit prima data.

PAula,te ajuta cu ceva pozele?

MAi,oare ce mai face Nora?
Si Loredana cu puiutul?
Andrea(ce face Matei?),Nicoleta,Cenia,LAcri,Ralucami...aaa..Raluca ,ce mai face Maria cea mica?
Gabi,cum l-ati sarbatorit pe Tudor?
Fetelor,macar cate un semn de viata din cand in cand...

Ionika,cum a iesit tortuletul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Buna dimineata!
Adi multumesc mult,da am inteles si scuze de timpul pierdut cu mine sa pui si sa explici pozele.vroiam sa intreb daca pot afce de maine fondantul si vineri sa l folosesc sau trebuie ornat atunci imediat.
Si in poze am vazut fondantul cam pal la culoare dar in formele facute erau culori vii sau difera pozele erau diferite ca data...sper ca m-am facut inteleasa...

Azi sunt putin intoarsa ca aseara am tipat si am si lovit-o putin pe raisa,se pare ca uneori cam sar calul.Stiti vreu-un psiholog bun in iasi?dar nu ff scump...simt ca uneori o iau razna si parca as vrea sa inteleg ce se intampla.Adevarul e ca am si 3 ani de stat acasa,si totusi parca nu e asta cauza.

carmen nu am vazut ca mi ai scris...scuze ,eu las toata ziua mesul deschis chiar daca mai plec,ieri am fost cu raisa la dr.Am uitata sa ti zic ca mi a iesit bine aslo dupa tratamentul cu ospen si alt doctor mi a confirmat ca streptococul nu da complicatii asa usor si sa stau linistita...acum momentan nu l are sper sa nu l mai capteze de pe undeva.Si atunci eu facusem 2 exudate la 2 cabinete si tot negativ iesise si totusi aslo era f mare....de asta nu mai am incredere in exudat.oricum orice analize va face de sange daca va fi necesar voi face si aslo,asa pt linistea mea.
Va pup si o zi buna!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am intrat doar sa va salut. Fug sa fac ceva "de-ale gurii". (nu prea a a inteles Stefan expresia si a tradus-o asa: "de cele care fac placere gurii"), dar mi se pare ca nu mai stiu sa fac nimic nou, aceleasi si aceleasi mancaruri.
Multumim Adi de cafea.



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Oana,cu placere!
Paula,culorile erau pale(am facut roz,bleo si galben),se vede diferit in poza deoarece depinde de lumina,cum cade si daca e de zi sau de blitz.
Eu am facut fondantul vineri si l-am lucrat duminica,l-am tinut impachetat in pungi,si l-am mai framantat putin duminica(fara zahar).Daca e prea tare il poti muia putin la microunde,cateva secunde.Daca vrei sa faci floricele si alte bazdaganii le poti face din timp,abia se intaresc mai bine pana le pui pe tort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

cu scuzele de rigoare,
la multi ani, liliana! la multi ani, mihnea! tot binele din lume, sa fiti veseli si sanatosi, visele sa vi se implineasca!
carmen, spuneai in capitolul trecut de-o tipa la engleza pentru copii, imi poti da mai multe detalii eventual pe pm? multu

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Adi...citind acum de cafeaua Lavazza, am zis ca vreau si eu...imi e dor de o Lavazza espresoo, cu punga neagra si foarte aromata. Chiar, acum ca zilele sunt frumoase, nu mai ai chef de o plimbare pana la mine? Am eu un interes pentru maine...iti scriu pe PM acum....
In rest suntem aproximativ bine, unul e incantat de gradi, altul deloc de scoala....asteptam Haloweenul cu tot felul de costumase si masti....si cam atat.
Pupici si sanatate la pitici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:


Cu intirziere si scuzele de rigoare,

LA MUULTI ANI ,LILI !
Sa ai o viata minunata alaturi de toti ce dragi!
Cristina,Rares,Mihnea si Cristi


PS Iti trimit nr.de telefon pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Am fost plecati e vineri la Varatec,la Pensiunea Codrii de Arama,unde ne-am simtit foarte bine,vremea a fost minunata ,asa incit am reusit sa ne incarcam un pic bateriile.

Acvi ,!
GabiG, !
Buli, !
Carmen, !
Adi , !
Miha , !
Carmep,!Multumim mult pentru urari si va dorim si voua multa,multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Miha,saru-mana ,din pacate in afara de trandafirii din fondant nu am avut timp sa fac torturi,fiind plecata pe "dealuri".
Dar am o cofetarie in Pacurari,de care iti scriam mai demult si mi-au facut doua torturi beton: unul de 4 kg pentru gradi(deh is 30 de copii plus doamnele,etc.)si unul pentru acasa(pe care am asezat "operele mele de arta),asa incit m-am scos!

Mergi la inceput