**Aspirante optimiste, peste 35 ani **-cap.12

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Mikishor, pai ce sa mai zic, m-am intors din concediu si am inceput serviciul. Si saptamana viitoare trebuie sa ma duc la dentist. Si mi-e groaza. Tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaghi spune:

Draga critiama imi pare rau ca nu ti-am raspuns imediat dar in zilele cu calduri mari mi-am luat concediu de odihna (tot concediul o sa- petrec fragmentat doar pentru a proteja bebelul) iar acasa nu am internet decat pe dial-up pe care-l folosesc pentru crcetari si in zilele alea am stat cumintica. Ce sa-ti spun. Primul meu dr. a fost Florin Conteanu de la maternitatea Bucur de care mai multa lume are o impresie fffff proasta. Dar in 2000 cand mi-am inceput eu odiseea era recomandat, plus ca se prezenta si ca asistent universitar (eu la vremea respectiva eram tot cadru didactic universitar si aveam o parere buna). In plus acest dr. are un talent neobisnuit de a te duce cu vorba. Nu am vazut pe nimeni niciodata sa ma prosteasca in halul acesta. Ma duceam a doua zi dupa intarziere la el si cu tuseu (nu are ecograf) imi spunea #733;esti gravida#733; si-mi dadea tot felul de detalii, cum ca sarcina este in pericol deoarece s-a asezat pe marginea de jos a uterului etc. Cert este ca dupa cateva saptamani imi venea CM si asa am dus-o pe o perioada de trei ani de sapte ori. Nu aveam nicio fisa, nici rezultatele la analize nu mi le dadea, doar imi spunea. Nu mi-a facut decat o HSG dupa care am bolit trei zile cu dureri cumplite (doctorita cea noua mi-a spus ca probabil a folosit o substanta de contrast mai veche ca generatie si care da alergii si dureri cumplite). In orice caz nu mi-a facut nici o dozare hormonala. Acum am pe dr. Lorena Turculet de la Filantropia care m-a intors si pe fata si pe dos timp de sase luni de zile pana mi-a pus diagnosticul. Am facut un teanc de analize hormonale (si repetate), HSG, cariotip si eu si sotul, spermograma si altele. Pana in prezent nu pot sa am decat cuvinte de superlauda pentru ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ce mai fac pushtoaicele????Gata concediile? Ca al meu s-a terminat.Mi-am mai pastrat vreo 9 zile pentru FIV.A fost super,am vizitat Valea Oltului( Horezu,Voineasa,Olanesti,Govora,Calimanesti-Caciulata),apoi Sibiul(Paltinis,Sibiel,Ocna Sibiului) si ne-am intors pe Transfagarasan(Balea Lac,Balea Cascada), Curtea de Arges.A fost suuuper!

Andra: ma bucur ca ne-am cunoscut si personal,nu numai pe web,esti o fata de nota 10.

Mikishor: te pupic,mi-a fost dor de tine,abia astept un mess.Si mersi mult pentru ajutorul cu pensiunile.Mi-a fost tare de folos!

Copilutzu: cand FIV-ul?

Va pup pe toate,astept vesti si de la Aurel_Cris, Liana,Gabiu,Ioanatugs!



Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Asa repede te-ai intors, Nusy? Pai cand incepi serviciul? Si eu am fost in zona Sibiului, tare-i frumos pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Gaghi,

Iti multumesc de raspuns, am fost si eu in concediu si acum odihnita si relaxata sa o iau de la cap cu inseminarile.
Imi pare tare rau de ce ai patit cu doctorul tau, mi se pare absolut ingrozitor! Bine ca ai gasit pe altcineva.

Am facut si noi cariotipul genetic, deja piedusem 2 sarcini, si poate- poate gaseam motivul, da nu l-am gasit, asa ca cu curaj inainte.

Eu astept sa vina dr. Cocei din concediu, numa la ea ma duc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Nusyc "Bine ai revenit!" Deabia astept sa ne "revedem"
Pupici pt toate aspirantele. Am aflat de un produs care e bun pt intinerire si ma zbat sa aflu dc e bun si pt scaderea FSH-lui. Cititi aici:
http://www.magazine-online.ro/medactiv/detalii/hgh-hormonul-uman-de-crestere-activant-hormon-de-crestere-hgh-60-capsule/7678/0/
si aici:
http://www.terapii-naturiste.com/calivita/prospecte-produse-calivita/hgh-support.htm

Voi ce spuneti? Eu cred asa: Dc odata cui inaintarea in varsta FSH creste iar HGH ne reatinereste normal ar fi ca FSH sa scada. Vreau parerile voastre , pleeeeeease! O fi bun pt sotul meu?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

NUSY ma bucur ca ai avut un concediu placut,acum ai forte proaspete pt un nou inceput,bafta multa.
Eu sunt in patut,am facut cerclaj si astept sa a duc la echo pe 5 sept.
la toata pustimea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Aspirantele mele optimisteeee!!!
Ati imbatranit????
Inteleg ca io sa intru mai rar , ca am moloz si nas…

Dar voi???
Haidiiii mobilizareaaaaa !!!!

mikisor renovez mama…,renovez… ,off ,off maai, mai…
Mai nasol ca mi-a fost rau..corasonul isi face de cap. Am avut pulsul 120 /140 .
Nu am vrut sa merg la dr. Dar pana la urma…am fost.
Au gasit si cauza…ceaiul Lipton. Nu am stiut ca care cofeina si am baut 2 paharoaie ....Si inima aluat-o la trap.
Dr. imi spunea ca am facut abuz de cofeina , eu NUUU si NUUUU. Ma juram ca nu am pus boticul pe cafea.Cand ma intrebat de ceai...mi-a cazut zambetul..Asta-i vinovatul!!!
nusyca sper ca….curand…. nu stiu cand sigur… intai sa termin renovarea in casutza. Banii ptr. FIV-ulet ii tin sub perna… (tin bine de ei…)
Aurash…..pup burtica si puiutzul!!!Ce mai faci mammica?? Cum te simti???

Pup gashca de aspirante!!!!


PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

pustoicele mele dragi ce puneti la cale de nu mai dat semne de viata???Eu parca stiu ca vacanta sa terminat sau o tineti tot asa....
COPILUTZU noi suntem binisor crestem mari,ieri am fost la echo si ne miscam de colo colo.Vestea surprinzatoare este ca dr mi-a zis ca bebelusei mele parca ii creste ceva intre picioare,deci se pare ca se transforma in flacau.Bucuria lui tati,eu sincer vroiam bebelusa dar sigur vom vedea pe 8 oct,oricum sa ajung eu la capat si sa vad bebele in brate ca nu conteaza ce este.Tu ce mai pui la cale???
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Aurica felicitari pt fotbalist Cat tb sa mai stai la pat acum? sa-mi spui la ce nume v-ati gandit , romanesc sau englezesc?
Copilutzu nasuc plin de moloz. Tu cand termini renovatul? Acum o iau pe urma fetelor care ma tot intrebau cand termin si am zis asa in gluma "de Paste" si chiar la Paste am terminat. Asa ca ai grija ce raspuns dai. Ii faci camera lui bb? Ce culoare o faci?
Nusy mai esti racita? Nu te-am mai vazut pe net sau nu ai loc de Piticot. Nu s-a mai saturat de joaca? In ce faza a tratam esti ca am uitat iar. Ce ai facut la eco?

-ici pt toata pushtimea. Fetelor eu nu mai am spor la scris dar mai deschid si mai citesc din cand in cand si scriu numai dc sunt stimulata.

Miki

Mergi la inceput