*Gravidute&Mamici de IASI (6)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Buna fetelor!

Emma - multa bafta maine la control.

Kriss - foarte frumos carutul

Multumim frumos Ella


de Mario Dominic 15.05.2007

www.totsites.com/tot/mariodominic" target="_blank"> MARIO DOMINIC


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Fetelor eu am fost la maternitate aseara am avut hemoragie acum a trecut si totul e ok dar am avut asa putin contact cu spitalul si m-am ingrozit putin sper sa prin curaj,va pup pe toate

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

fetelor voi de unde v-ati luat haine pt gravidute, eu nu am gasit nimic care sa-mi placa, m-ar interesa pantaloni, caci bluze am, mai ales ca avenit si racoarea nu mai pot purta pantaloni de in



19+

poze
BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns licurici2000 spune:

salutare mamicute si burticute!
am cunoscut-o vineri pe dr Schass si am simpatizat-o pe loc. sper sa fie impresia corecta si nu doar prima. miercuri trecem la amniocenteza. dr m-a incurajat ca va fi ok, sa nu imi fac griji nici in privinta procedurii nici in privinta rezultatului. bb e bine, are 115g si e un pic mai barosan decat ar trebui la varsta gestationala. doar uterul arata ca o fasola.... putin contractat asa ca am trecut iar la 4 utrogestan. colac peste pupaza cred ca asta noapte am avut ceva contractii nedureroase. zic "cred" pt ca nu prea am idee ce sunt alea contractii. imi tot explica toata lumea da... tot nu pricep sau nu simt chiar asa.la urmatoarea sarcina o sa stiu!

kriss... vad ca si stejarul costa cat inoxul caci si noi avem destul de multa balustrada de pus... vreo 40 m. oricum multumesc de informatie... macar ma pot orienta in materiale daca preturile sunt cam la fel.

teo... gandeste pozitiv. ce s-a intamplat de ai avut hemoragie? cat despre spital... singurul mai curatel si mai uman in iasi mi s-a parut socola dar nu avem cum naste acolo asa ca trbuie sa ne gandim la bebe si nu la ce e in spitale. si eu sunt ingrozita de maternitate si daca ar fi una particulara in iasi, nu m-as uita la bani si m-as duce acolo dar cum nu e... sa ne rugam sa iesim cu bine de acolo cu visul devenit realitate in brate.

ella eu mi-am luat ceva (pantalon si sarafan)de la hala si aveau mai de toate. culorile cam lasa de dorit. poate iti gasesti acolo ceva.cica mai e un magazit in nicolina undeva intre biserica catolica si selgros dar nu am ajuns la el.
va pupacesc pe toate si o saptamana buna va doresc la toate.
aurelia 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut!
Teo, imi pare rau pt. hemoragie..poate se apropie clipa cea mare..suntem alaturi de tine, o nastere cat mai usoara iti doresc!
Nu ma speria..ca si eu numai cand pronunt cuv. spital mi se face pielea gaina..hai sa ne incurajam ca va fi bine totul!

licurici,ai fost tare cu "cat despre spital... singurul mai curatel si mai uman in iasi mi s-a parut socola dar nu avem cum naste acolo " pai cum sa naste mey la Socola? suntem noi cam nebunele acum pe ultima suta de metri..dar chiar asa?!ne trimiti la Socolica?
Ma bucur ca ai avut o exp. placuta cu dr. Schass..eu am auzit si de bune si de rele despre ea..de la altele, nu din proprie exp..important e ca sunteti pe aceeasi unda si sa fie un sprijin real pt. tine..

ella... cu hainutele cam naspa..ma refer la culori..sterse, parca am fi niste saci, nu viitoare mamiciin afara de cel din hala;eu mai stiu unul in Mall la et.2..au cateva pt. gravidute, slabute:)
Poate ai ocazia sa mergi si prin alte orase..sa te aprov..eu din Brasov mi-am mai cumparat si mi-au placut f. tare..eu nu ma prea incadram in 90-60-90 si nu mi-am luat nik de acolo..

Mihamora, mersi de aprecieri..am pus si poze pe viu cu caruciorul la albumul pt. Alessia
iar 2 poze cu mine noi..facute azi la 34 s 3 z sunt la Burtika




Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 34+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumesc fetele acum sunt bine oricum daca trecem cu bine de seara asta maine avem programare la cabinet ca vine domnisoara doctor in concediu si o sa ne explice ea ce s-a intamplat.Am sa intru maine dupa-amiaza sa va spun si vou va pup,ma bag in patutz ca ma doare spatele si parca simt si ceva contractii

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by mihamora

Emma - multa bafta maine la control.

de Mario Dominic 15.05.2007

www.totsites.com/tot/mariodominic" target="_blank"> MARIO DOMINIC


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!






Multam frumos! Speram sa fie bine!
Hi hi hi! Plecam maine doi la Iasi si ne intoarcem trei acasa... Doamne ajuta!

Emma 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

EMMA mult succes azi la control si nastere usoara!
am mai postat niste fotografii...astept comentarii

19+

poze
BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata!
emma multa bafta si nastere usoara!

Stefania cu Stefania la purtator
stefy & tot foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Multumesc frumos!
Acum plecam. Pupici!

Emma 38+

Mergi la inceput