Timisoara, Impreuna! (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ciao dragelor!

Vad ca nu ati stat degeaba.
Ma duc imediat sa citesc din urma.


Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

hai neatza ca io acuma m-am trezit.

Laurelu nu te speria. E mai bine sa te internezi, crede-ma ca am trecut prin asta. Inseamna ca nu-i chiar o simpla indigestie, o fi virala. O hidrateaza, ii dau antivomitive si-i trece in 2 zile. La turcanu am vost si noi de doua ori cu problema asta.
Odata am fost si cu stomatita aftoasa cind nu minca deloc si toata gura ii era plina de afte. S-a rezolvat in 2 zile ca acasa nebuneam cu el, nu mai stiam ce sa fac ca nu manca si nu inghitea nici apa.
Am ajuns la concluzia ca-i mai bine acolo, macar aia stiu ce sa-i faca.
Hai ca treceti si de asta, pupici si tinem pumnii.



Anda, mami de Ed
Viata
Pasiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Nu ca mi-a placut intalnirea , dar abia astept sa mai fie inca una. Ma bucur nespus ca v-am intalnit (cu celelalte altadata) si ca putem rade impreuna.

Imi pare rau ca Maya nu se simte bine. Daca o duci la perfuzii o sa isi revina imediat , in 4 ore o sa fie fresh. O sa vezi. Si eu am trecut prin asta doar ca Emma avea si scaune apoase cu miros.
Multa sanatate!

Emma cand a vazut cadoul ... ce sa va spun mare bucurie! La 23h inca eram cu cartea cu litere in fata , nu se mai satura. Va a si ea si va multumeste.

A fost bine ca m-am dus atunci acasa ca nu a vrut sa manance decat daca ii pun eu in farfurie , baita , cartea ... era desenata cand s-a culcat.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Intru eu mai tarziu sa pove da ma zoreste sotioru tareee asa ca numa atat vreau sa va arat


POZE DE LA MARE SI CASUTA

http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community

Mamica de spiridus

Spiridusul in al treilea an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Dorisakeee, la prima postare cred ca am scris deodata!!
eu am lansat postarea si porma am fugit in curte la un cafeu cu berbatu si porma la cumparaturi! acuma vad ca postasem cam in acelasi timp!

in primul rand, imi pare si mie rau ca a iesit asa cu Laurelul insa e mai important gogosica ta, noi ne-om mai vedea Laura! ea sa fie bine!
nu stiu cum e la copii, insa eu cand am avut viroza intertinala pe langa medicatie, am facut orez fiert si am baut zeama aia de la orez...imi scapa acuma cum ii zice, poate te ajuta sa stii si de asta. din ce stiu eu laptele si orice produs din lapte nu-s deloc bune la viroze intestinale! pup gogosica mica si scumpa si refacere rapida!

mi-ati ramas la suflet, zau asa! sa va iau pe rand:
Aida, musai sa ne mai vedem sa 'socializam' o sa am multe de invatat din experienta ta!
Doris - volubila si degajata, o nebunie de fata! te-am sorbit din priviri
Anda - neschimbata ca acum 4-5 ani cand te-am vazut prima data! sa-mi zici cum faci sa treaca timpul asa pe langa tine!
Ana - puteam sa jur ca esti tot scorpie (nu stiam datile de nastere pe de rost) - am vazut in tine un om puternic, echilibrat si hotarat!
Dana - te vazusem in poze si-mi pareai o persoana rece (nu ma-ntreba de ce...) live, in schimb, joviala, calda si tare placuta la vorba
Jeni - bun venit si sa ne povesteti de tine mai multe!
Katik - o sugestie - tie nu-ti place sa pescuiesti? poate organizam odata o partida de pescuit si lasam barbatii cu copii sau soacrele, fiecare dupa posibilitati!
Alexa - nu prea am comunicat noi pe forum insa m-am bucurat sa te stiu!
Silvana - daca ne citesti, mi-ar fi placut sa te 'prind' si sa te cunosc! Sunt sigura ca ti-e bine acolo unde esti acum si 'or mai veni momente de intalneala 'acasa'
Cu toate ca ne-am vazut doar ieri, parca v-as stii de-o viata, asta-i senzatia! Si e tare bine!

Va pupez maxim, spor la treburi si ne vedem mai pe seara la un bu-hu-huuuu de week-end?





Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Mucilagiu de orez se cheama.
Dar cred ca Laura este deja la spital.

WE placut!

Cand e urmatoarea intalneala?

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

quote:
Cand e urmatoarea intalneala?

cum cand? maine!

mai, mie iara mi se intampla lucruri...
am gasit pe strada in fata casei, mergea agale ...o broscuta testoasa. am luat-o ca o striveau masinile. acuma ce sa fac cu ea?? huh?
daca stie cineva ce sa-i dau de mancare sa-mi spuna si mie. e intr-o lada mare afara ca mi-e ca daca o las prin curte o zapaceste tobi. adica sigur o zapaceste. deja latra la cutia aia.




Anda, mami de Ed
Viata
Pasiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

anda, daca nu vrei s-o tii, vezi ca la Real, acolo unde au animalute cica iau si animale gasite/de donat, poate te ajuta!
maninca iarba, insa cred ca are nevoie si de apa, unde sa se balaceasca.

asa - mucilagiu, mersi!

mama'mea e umflata azi ca am certat-o ieri...se face ca ploo si nu zice nimica...m-a dat pe ignore... ce sa-i faci...



Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

ooo maria, mulumesc. ma duc cu ea la real.



Anda, mami de Ed
Viata
Pasiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Data care vine sper sa stau si eu. Cand a auzit husbantu unde am ajuns .
Oricum , aerul din casa era bun si ma bucur. Asa o sa mai primesc verde urmatoarea tura.

Cine are nr de tfon a lu' Laura , sa ne spuna si noua daca au ajuns la spital sau nu.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput