Fetele din America (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxij, mersic pt reteta!!! Am facut mancare de dovlecei in seara asta si a avut un maare succes!!!!!





It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

fetelor cum pot aduce ceva banuti din ro aici cel mai rapid si mai usor.. daca e posibil sa nu platesc taxe dupa ei...

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Andrada, uite ce-am gasit:
http://www.youtube.com/watch?v=TJKRkVQE-LY

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube2001 spune:

Simina era legat de varsta.Dupa cum spuneam ma gandeam ca eu la 31 de ani e un pic cam tarziu sa ma apuc de scoala si sa o apuc de la zero in alta tara...........si tu mi-ai raspuns ca nu e cazul si mi-ai dat propriul exemplu...asta-i tot.Plus ca am crezut ca ramai pe medicina........de aici remarca mea.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

ce la fix pica discutia despre imunizare. despre vaccinul MMR ce parere aveti? e adevarat ca e responsabil de cauzarea autismului mai tarziu? Andrada, tu ce stii? voi l-ati facut copiiilor vostri? informatia oficiala e ca nu exista studii stiintifice care sa ateste vreo legatura cu autismul, dar cand auzi atatea voci contra...nu mai stii ce sa crezi. pediatra Soniei mi-a zis ca eu decid daca il facem sau nu.

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana, Sonia si Darius * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Conchita, desi nu mi-ai solicitat parerea, eu mi-o exprim: am cautat si citit "N" studii privind autismul cauzat de vaccinarea MMR si intr-adevar nu sint date suficiente incit sa se conchida acest lucru. In schimb, daca ma gindesc la PESS (PanEncefalita Sclerozanta Subacuta), complicatie rara dar de temut a infectiei cu virus rujeolic, sau la meningoencefalita la fel rara data de virusul urlian, mai bine fac copilului vaccinul. Inutil sa adaug ca l-am facut amindurora.

Multa sanatate scumpei printese!

Diana, ok, acum am inteles. Nu discut aici, in public, ce planuri de viitor am, dar daca chiar vrei sa stii, poti sa-mi dai un PM sau un biip pe YM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Simina, multumesc mult de raspuns si de urari, si noi va dorim numai bine. tu le-ai facut vaccinul la 9 luni sau mai tarziu nitel? ca unele dintre prietenele mele l-au amanat pentru 2 ani...mai, de ce zici ca nu ti-am cerut parerea?:-) ca v-am intrebat pe toate, am nevoie de cat mai multe opinii, mai ales de la mamici care au facut vaccinul si a fost ok. nu ma gandeam sa nu i-l fac deloc, ci sa-l mai aman...



Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana, Sonia si Darius * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Lui Deiu i l-am facut pe la 1 an si 2-3 luni. Ca asa s-a nimerit cu celelalte. Ralucai i l-a facut acum vreo 2 luni, deci pe la un an jumate, tot ca asa s-a nimerit. Deci oricum peste 1 an ca virsta. Mi se pare ca asa sint si indicatiile.

Eu la amindoi am fost cu vreo 1-2 saptamini mai intirziata cu vaccinarile. Nu voit. Cu Deiu nu am avut timp sa ma duc odata si apoi tot in functie de data aia s-au facut programarile. Apoi, cu Raluca, m-am dus si cu 3-4 saptamini peste virsta, ca asa s-au nimerit programarile. Dar pediatra mi-a zis ca e ok, ca e "in grafic", adica nu e prea tirziu.

Ah, si mai e si riscul sa nu faca deloc rubeola in copilarie si apoi s-o faca in timpul vreunei sarcini mai tirziu si e nasol de tot. Eu am facut rubeola la 31 de ani, o forma foarte urita, cu determinari articulare. La doar 32 de ani si citeva luni il nasteam pe Deiu. Perfect timing. Daca o faceam juma' de an mai tirziu?!

Si mai pup-o o data pe prichindica, ca sint sigura ca e scumpica foc! Desi nu am vazut poze cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Conchita, si eu le-am facut la amindoi vaccinul si nu am avut probleme...

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Simina, pai vezi, tu le-ai facut dupa 1 an, ai evitat riscul. intoarcem pupicii, daaa, Sonia e o dulceata, rade toata ziua, canta, s-ar juca non-stop si intinde mereu obrazul la pupacit. :-)) dar nici eu nu am vazut poze cu puii tai, ultima oara doar pe Deiu l-am vazut, cu diploma, cand l-am votat aici pe DC - btw, ce fecioras frumos ai si ce mare a crescut!

Anamaria, multumesc, tu mai tii minte ce varsta aveau cand le-ai facut vaccinul?

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana, Sonia si Darius * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput