Gravidute si mamici de Constanta (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

meda sa dea DD sa fie asa, scria cineva mai devreme de galeriile din piata unirii, primul magazin pe dreapta, blugi pt gravi si salopetute!

Alina 7+
bebe
www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?mode=fromshare&Uc=2y3xqs87.cobnw4h3&Uy=2qnwbd&Ux=0" target="_blank">noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisous spune:

Buna, ce mi ati lipsit fetelor
M am intors ier seara de la pitesti franta si nu am mai intrat ,vad capitolul dar nu imi dau seama ca e capitolul 2,ma gandeam unde e restul paginilor,doamne ce ati mai scris in 3 zile.A fost mai mult chin cu plecarea asta ,am plecat noaptea din ct si am ajuns la 3 dimineata ca am prins si un blocaj de o ora din cauza unui tir,copii m au innebunit la intoarcere imi venea sa ii las in porumb.
Sotul meu s a reiintilnit cu un prieten din copilarie si cred ca vine la noi week endul asta cu sotia.Apropo nu i am gasit nimic lui soacra mea asa ca i am dat bani sa is ia ce vrea.
MADALUTA,draga mea inteleg mai mult decat perfect prin ce treci ,intrebai daca cineva a mai patit asa , m ai iutat pe mine?
cristina avea nici 10 luni cand am ramas gravida fara sa imi propun , cand am aflat a izbucnit in plans pentru ca eram la capatul puteriilor (cristina se scula de 10 ori pe noapte si o tineam numai in brate),am fost bucuroasa ca mai imi doream un copil dar ingrozita in aceasi timp ca nu fac fata fizic si psihic(nu am nici un fal de ajutor eu nefiind din ct).Sotul meu a incercat sa ma linisteasca spunand mi ca luam o bona , ca nu sumtem primii care au 2 copii de varsta apropiata, in 2 sapt imi trecuse multe din framantari si eram super mandra.In ce concerna cezarienele una dupa alta la mine nu au fost mari probleme , a fost sarcina mai grea cu dureri si frica permanenta sa nu cedeze uterul (eu faceam si mult efort cu cristina, peteanu imi spunea sa nu ridic nimic si eu defilam cu 14 kg in brate)dar in final totul a fost ok ,trebuie monitorizat uterul la cusatura.Asa ca lasa indoielile la o parte si bucure te de perioada sarcinii in care radiez a feminitate.
MOKIKA,am mai scris undeva de problema care am avut o la ochisori cu fata mea si am fost la dr avram elisa cu cabinetul pe lapusneanu mai jos de trocadero,sper sa se faca bine puiul.
DOCDECAP,eu sunt la al 4 carucoir ,sper sa fie ultimul.am luat unul mare cu un fel de landou(mai mult un cos)si 3 sport,2 s au stricat.cosul ala a fost forte folositor pana la 4 5 luni cand nu masi incapea in el,parerea mai e sa alegi varianta mai ieftina cu cos ca important e sa fie caruciorul bun ca sa dureze.Eu am folosit foarte mult marsupuil in primele luni , pana la 9 luni de ma opreau babele peste tot sa imi zica ca ii rup spatele copilului.

Cand aud de toate fetele care zic de miscariile din interiorul burticii,JOJO,MEDA,ROXX,ma apuca nostalgia.Cand eram gravida vroiam sa se termine si acum as vrea sa fiu din nou gravida sa pot simti viatia aia mica in mine .Bucurati va de momentele astea ,sunt unice.

ANDICU,parerea mea e sa nu dai o gramada de bani pe tot felul de accesorii.Eu am cumparat de toate ,de ex tarc am dat aproape 4 mil si nu cred ca a stat cristina in el adunat mai mult de o ora , victor nici el nu vrea sa stea,o groaza de jucarii care mai de care si tot ustensilele de bucatarie sint mai interesanta.

Bun venit la toate fetele noi, sper sa va simtiti bine in gasca noastra.
Va pup si ma duc sa spal , gatesc , despachetezi...........nu se mai termina niciodata

mami de cristina 21/03/2005 si victor 20/09/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna dimineata! Vai daca acum doua saptamani dormeam pana la 11-12 ziua,acum nu pot dormi nici noaptea.Ma trezesc zici ca m-a batut cineva.
Creem si eu am nasul infundat dar eu zic ca este de la schimbarea asta de vreme,mi-a umplut sotul fructiera cu lamai si grefe,te sfatuiesc si pe tine,desi am mai avut nasul infundat in sarcina nu am luat medicamente,au functionat lamaile,ceaiul si mierea.
Mav nu am fost la gara,dar daca ma vezi vreo data nu ma deranjeaza daca vi la mine.
toate fetele.

Mihaela 34+Theodora Natalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisous spune:

ALINA,nu e regula eu la prima sarcina n am varsat o singura dat, nu mi a fost nici greata, nu aveam nimic doar o pofta immensa si mancam non stop , ah si as fi dormit toata ziua,iar la a 2 sarcina am sta fara exagerare 2 luni cu capul in wc.Asa ca calmeaza te , poate esti una dintre norocoase

mami de cristina 21/03/2005 si victor 20/09/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

bisous, sa te auda D-zeu!

Alina 7+
bebe
www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?mode=fromshare&Uc=2y3xqs87.cobnw4h3&Uy=2qnwbd&Ux=0" target="_blank">noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Fetelor eu sarcina asta m-am imbracat de la carrefur,preturile mult mai mici decat la magazinele din piata grivitei,pantaloni cu 700.000,blugi cu 500.000 nu am mai vrut salopeta ca am avut la celelalte sarcini,si cand am venit din spital eu am zis ca nu mai vreau copii si am aruncat doua frumuseti de salopete si un costum de blugi,iar o prietena de-a mea daca a vazut ca eu chiar arunc mi-a zis sa-i dau ce mai am sa le dea unei amarate de la ea de la munca(dar le-a pastrat) si cand am ramas insarcinata mi le-a dat inapoi,daca de 4 ani eu numai gravida am fost se adunasera.

Mihaela 34+Theodora Natalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

Alina... te felicit. Nici eu nu am nimic din ce aud ca ar fi normal... nu-mi este rau, nu am greturi... dar sint foarte nervoasa, ma cam cert usor si ma iau de toata lumea. Sint tare stresata.
Acum vreau sa am si mut si a intervenit si un stres real.

Am inteles in schimp ca e posibil sa ne fie rau dupa luna 3-a - au fost cazuri. Insa cel mai bine ar fi sa avem o sarcina usoara.
Fetelor va urez multa sanatate si rabdare. (si ptr. gravidurze si ptr mamici).

Eu n-am burtica deloc... dar ce as mai sari in haine de gravidutza ca tare-mi plac.
eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisous spune:

Fetelor eu sunt cam pa dinafara cu calculatorul, spuneti mi si mie cum sa imi fac album ,eu am poze in calculator dar nu stiu cum sa imi fac un album , sa le transfer , am incercat dar nu reusesc sa activez optiunea album . Nu radati de mine va rogsi explicati mi ca la prosti,step by step

mami de cristina 21/03/2005 si victor 20/09/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

ina!
bisou deschizi link-ul cu pozele iar sus la adresa lui dai copy, apoi mergi la profilul tau de pe DC si in dreptul semnaturii dai paste apoi jos dai trimite, si iti apare apoi ca la mine dupa fiecare mesaj in josul paginii apare linkul cu pozele!
ale mele nu se vad acum ca e site-ul in constructie dar se vor vedea in curand!

Alina 7+
bebe
www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?mode=fromshare&Uc=2y3xqs87.cobnw4h3&Uy=2qnwbd&Ux=0" target="_blank">noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, vorbiti de greturi si de rau, eu ce sa mai spun, nu am avut nimic pana acum, am fost ca noua si de azi dimineata am niste greturi si ameteli de imi vine sa mor, si doar vorba aia, miercuri implinesc 25 de saptamani... Nu stiu ce sa mai cred.... Oricum fiecare sarcina e diferita.

Pupici,
Angelique 24+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput