Gravidute si mamici de Constanta (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Mav multumesc mult pentru gandurile bune si galerie!
Tinna multumesc pentru urare!

Fetelor gravidute va doresc sarcini usoare, mamicilor va doresc multa sanatate copilasilor vostri si voua si va pup pe toate cu drag, burtici si mamici!
Gata, am plecat!

Ioana
poze szeged poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Buna dimineata.

Multumim pentru noul capitol.
Fetelor sint atit de nervoasa. Oare de la sarcina sa fie?

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calinclaudia spune:

Mamici din Cta ati auzit ceva despre DR. Plaesu Liliana, pediatru la Iowemed?
Am inteles ca are contract cu casa, dar ia in evidenta bebelusi?
Cine are ceva informatii....sunt pe faza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

quote:
Originally posted by creem

Am si eu o problema si poate v-ati confruntat deja cu ea. Racesc! adica am nasul infundat si ma ustura gatul. Sper sa nu o afecteze pe bebelina, si nici nu stiu ce sa fac...la dr. abia pe 18 merg la control. Voi v-ati confruntat cu asa ceva in sarcina?

30+



Creem, eu intru mai rar pe la voi, dar ma bucur ca sunteti asa unite. Ma gandeam ca te pot ajuta si eu din experienta mea. Am racit de mai multe ori in sarcina, si la mine a mers foarte bine Oscilococcinum, Homeogene pentru gat si Proposept, iar pentru nas infundat Nazomer. Oscilococcinum si Homeogene sunt homeopate si nu au cum sa iti faca rau. Bea mult ceai cald, cu lamaie, miere de la farmacie. Eu am mai facut gargara cu bitter suedez diluat cu apa, doar gargara, nu am inghitit. Sper sa te ajute, multa sanatate!


Carmen 35+ Andrei
Asa creste bebele nostru http://bd.lilypie.com/RMNXp10.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

'neata!!

ina e posibil sa fie de la sarcina, si daca nu era, in cazul meu ziceam ca de la sarcina este, era o scuza taare buna

alina, sarcinile care merg suspect de bine ar trebui sa fie un motiv de bucurie, nu de ingrijorare!! Bucura-te de sarcina ta usoara, macar cele 9 luni ale tale sa nu fie soarta femeii de martira pentru specie!!

Tinna si mav , multumesc de raspunsuri. eu ma gandeam la o improvizatie de genul unul carucior sport care se lasa pe spate si in care pot pune cosuletul in care o sa-l tin pe bebe la inceput (care nu e de carucior, e simplu de textil cu fundul tare). Dar am vazut ca nu multe carucioare sport au optiunea sa se dea pe spate, iar cele cu landou deja trec de niste repere financiare serioase. E, o sa mai vad, mai caut.

va si o saptamana frumoasa va doresc , pe Ioana o asteptam cu vesti bune, facem galerie

Monica 23+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Monica eu la Bogdan am avut carucior sport Graco , cu spatar in 3 trepte . A fost ok din primele zile deoarece spatarul se lasa de tot pe spate si nu mai aveam nevoie de landou.
Bogdan a mers in el pana aproape de 3 ani si carutul a fost in perfecta stare pentru bebelusul caruia i l-am dat.

E vorba de asta :

http://www.bebeachoisi.fr/boutique/images_produits/GRACO6717MIRAGEPLUS2006_5.jpg

Daca dai o cautare dupa carucioare Graco iti poti face o idee.

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

poate o sa credeti ca sunt cu capu' insa e prima data cand raman insarcinata si tare mult as vrea un semn de la BB sa stiu si eu ca e acolo in burtica si creste mare, o greata, o ameteala, ceva, orice!
acum ma gandesc si ca eu am luat ac folic cu vreo 2 luni inainte sa raman si am inteles ca asta diminueaza greturile de la inceputul sarcinii, dar nici chiar asa!
offf, si am citit despre atatea cazuri de sarcina oprita din evolutie incat m-am cutremurat,abia astept urmatorul control....

Alina 7+
bebe
www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?mode=fromshare&Uc=2y3xqs87.cobnw4h3&Uy=2qnwbd&Ux=0" target="_blank">noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Neata

Care sunteti interesate de programari la dna dr. Lutzescu de azi s-a dat liber la programari, este Carmen la cabinet. Eu m-am programat pt 19 la ora 14.15

Pupici,
Angelique 24+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

Angelique merci trebuie sa sun si eu pt o programare la inceputul luni oct cand ma asteapta si TT

Dana 13+
ecobb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna.
Unde gasesc si eu blugi de gravidute , dar cu elastic ? Ati vazut pe undeva? Ca pe mine nu ma mai incape nici un pantalon, il trag pe mine dar nu merge sa-l si inchei.
Alina draga, nici eu nu am avut nimic la inceput, toate nasoliile au inceput din saptamina 8, rau, , sila de mincare, o perioada am mincat numai piine cu unt , ptr ca doar asta-mi pica bine si nici nu o dadeam afara.
Asa ca bucura-te de perioada asta si sa speram ca nu o sa ai nici in continuare nimic.
O saptamina frumoasa, plina de vesti bune
Meda15+

Mergi la inceput