Iasule, mandra cetate (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

La multi ani si din partea noastra Anelor si Mariilor!

Multumim si noi de urari!
Maria mea a priceput ca e ziua ei si s-a bucurat de urari si cadouri. De petrecut, am petrecut la mama mea, Maria si ea. Nu-mi amintesc de vreo Sf Marie asa ploioasa ca asta de anul asta...

Gabi, tu faci plaja si noi tremuram de frig!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Buna dimineata, Iasi!
acum sunt 10 grade, iar de miercuri se pare ca va ploua iar...

va doresc o saptamana reusita, iar mie personal imi doresc sa fie plina de realizari, dar si scuuuurta!
Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Cristina,sa dea Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti. Multa bafta.

Raluca,scuze ca n-am mai ajuns aseara la masa.

Darria,tu i-ai pus motatei cercei? De care?Pe mine m-ar bate gandul sa-i fac gauri in maternitate,nu cu pistolul.Am o prietena care i-a facut fetitei gauri cu pistolul si s-a speriat tare mititica. Iaca mi-am mai gasit o problema cu care sa-mi bat capul.

O saptamana magica tuturor!

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Mihaela: nu i-am pus pana acum din diverse motive. Mai am o problema ma bate gandul sa nu-i pun acum. Sa aleaga dupa ce mai creste daca vrea sau nu cercelusi. Poate am un copil care nu o sa vrea......
In maternitate poti sa pui(cercelusi medicinali) numai sa nu nimeresti la d-ra Postudor ca ai sanse 90% sa nu pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ralu nici eu n-am m ajuns, dar mi-am cumparat aici un peste, il fac diseara. Cu mujdei, mamaligutza si ciuperci la gratar sau pane, ma mai gandesc :).
Apropo de cercelusi, eu sunt unul din copiii care nu am suportat metale in urechi. M-au chinuit in copilarie (din 2 in 2 ani) sa-mi puna cercei si abia la 5-a intepatura si 2 luni de puroi am reusit sa-i port ... Eram deja mare, aveam vreo 10 ani. Of ce chin! Nici acum nu suport altceva in afara de aur si argint, gablontzuri port des, dar sigur ii scot seara. In fine.
Ideea e (dp meu dv) daca se poate sa-i puneti cat e mica si nu stie .

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Buna dimineata!

Lili, Mihaela, eu v-am asteptat... Dar daca n-ati venit...

Va doresc tuturor o saptamana buna si usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by lgireada
Ideea e (dp meu dv) daca se poate sa-i puneti cat e mica si nu stie .



Eu mi-am facut gauri in urechi cand m-am maritat... Si tare mi-au mai tremurat budigaii... Tare as fi vrut atunci sa fi avut mama curaj sa-mi faca atunci cand eram mai mica si nu stiam...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Miha eu zic sa nu-ti faci atatea probleme cu cerceii,eu i-am pus mandrei pe la 8 luni si cred ca puteam sa-i fac si mai mica,i-am facut la coriolan cu pistolul,in 2 secunde, ca nici nu si-a dat seama ce se intampla....intr-adevar mai importanta este igiena de dupa si sangele rece pe care trebuie sa-l ai cand ii schimbi cu altii

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

LA multi ani Mariilor,Anelor si celor sarbatoriti zilele astea.
Saptamana placuta si frumoasa tuturor si in special ptr Cristina-sa fie sa cum vrei tu si sa-ti iasa pasientele!

Carmen felicitari ptr cat ai slabit..

Raluca,sa-ti fie de bine mancarea..

Si eu mi-am facut gauri in urechi pe la 17 ani si la fel,nu pot purta decat aur ca altfel fac buba..iar Catalina nu are gauri,cercei are vre-o doua perechi insa se uita la ei in cutie,ca n-a vrut taticul sau sa-i fac gauri cat a fost mica ,a zis ca sa-si faca singura cand o fi mare,sa nu hotaram noi ptr ea..

Eu am mai facut un chec de portocale,alta reteta,chec pe care l-am insiropat si l-am papat cu frisca,a iesit aproape ca savarina..,da nu va mai pun poze ca iar ma certati..
Maine ma duc la palatul copiilor s-o inscriu pe CAtalina la balet si la pian.Nu stiu cand si cum o sa mearga la toate..vedem pe parcurs la ce renuntam( vreau sa inceapa si innot din ianuarie).

Azi am fost si am facut exudatul,maine ma duc sa duc si ptr parazitologic..nu mai stiu daca cere si coprocultura la gradinita..oare sa-i fac sau sa astept sa vad daca-mi cere?
M-a costat(fara trimitere) 17 lei exudatul,parazitologicul e 4 lei si coprocultura 24(parca) la spital la infectioase..daca intereseaza pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Adriana,eu i-am facut analizele lui Robert pentru gradinita la un laborator in Tatarasi,la Vital Test.Doamnele de acolo mi-au spus ca se cer ambele analize pentru copro,cultura si parazitologic.Pentru amandoua am platit 15RON,dar n-as baga mana-n foc ca-s facute si bine. Pentru exudat am platit 10RON.
Daca te rog eu fromos pui poze cu checu'?

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput