Piatra Neamt ,Perla Moldovei (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

buna dimineata!

Azi vroiam sa ma duc cu Ana prin oras,dar ce ghinion avem,ca ploua ,pe Paul l-am lasat aseara la tara,acum cat inca mai poate ,ca daca incepe scoala,gata!

Lora uite o cafeluta pt tine,sa te mai inviorezi !!!

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Da, mey..ce vreme...cica de azi scad simtitor temperaturile pentru cateva zile si o sa si ploua...nasol.

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Ianusca se poarta combinatia rosu-negru, si eu am niste haine pe care le combin asa. Eu zic ca merge, daca ti se pare ca mai merge un pic de rosu poti sa-ti pui niste margele rosii (in functie de rochie pot fi din alea mari) sau pur si simplu doar rochia si pantofii. Eu m-as imbraca asa!
Si eu sunt de acord ca parintii trebuie sa fie pe aceasi lungime de unda, mai ales in fata copilului ca in particular mai au si divergente. Niciodata Andrei nu il lasa pe Stefan sa faca ceva ce eu nu-i dau voie de fata cu mine, sau daca eu ii spun nu el sa-i zica da. Ii mai da voie sa faca anumite lucruri cand nu sunt eu de fata sau sunt prin alte parti, si mereu imi spune sa fiu mai relaxata si sa las copilul in pace. Sunt de acord, dar pana la un punct. Nu-l pedepsesc sau alte chestii, il mai cert uneori (ca orice parinte), si in general am o atitudine ferma, atunci cand zic ceva asa ramane, sotul meu mai da inapoi. Sa va dau un exemplu. Cand vine sotul meu acasa fuge repede, ii sare in brate si in secunda doi ii ia telefoanele din buzunar. In prima faza nu il lasa nici el dar l-a plans de cateva ori incat acum i le da numai sa-l lase in pace - eu cu asta nu sunt de acord. Stefan nici macar nu indrazneste sa-mi ceara mie vreun telefon pentru ca stie ca nu i le dau. Nu sunt de acord ca atunci cand plange un pic sa-l lasi sa faca ce vrea el numai ca sa nu mai planga. La mine plange un pic si apoi ii trece, intelege ca nu are voie si gata, isi gaseste alta preocupare. Cam asta e diferenta dintre mine si sotul meu, e mai permisiv cu lucruri cu care eu nu prea sunt de acord. Si de asta zic eu ca-l prefera pe el.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Lora hai c-am pus o cafea la facut! Si mie mi-e un somn, cred ca si vremea asta e de vina!
Apoi ma apuc si eu de treaba!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Multumesc pentru cafeluta, fetelor!

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Ma duc sa-mi fac si eu o cafea,astept sa-si bea Ana lapticul si am 'taiat-o' in oras!Nu ma dati disparuta

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Ana tu ai fost pana la urma in Kaufland?Ai vazut cumva cum arata jucariile alea din oferta?Ma incanta si pe mine cartea aia abecedar...

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ce carte, mey, ce jucarii??? Na c-anceput ploaia...Dana, unde pleci tu pe vremea asta?

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Am fost Dana dar nu am luat cartea abecedar. Am luat tabla magnetica cu cifre si litere. Sunt chiar la intrare pe langa legume-fucte.

Ianusca eu zic ca e super rochie neagra si pantofi rosii

Ce ma enerveaza vemea asta...vroiam sa ies cu Casandra in parc acum dimineata, dar pe ploaia asta....

Ana - mami de Ecaterina-Maria si Casandra-Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Vad ca s-a oprit,ma duc sa imbrac fata,poate ajung si in K!!

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput