Piatra Neamt ,Perla Moldovei (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Cristina eu zic ca e si o parte buna in aceasta situatie. Poti sa mai faci un bb ca Stefan nu o sa fie prea gelos. Andrada numai ce fac eu e bine. Eu trebuie sa ii citesc povestea seara ca tati nu o citeste bine, eu sa-i inchid usa ca tati nu o inchide bine, etc, lista poate continua. Intr-o zi i-am spus ca de acum o sa-i mai citeasca si tati ca mami nu o sa mai poata cand o sa fie bebe si mi-a spus ca mai bine nu-si mai dorea un bebelus . Sa vezi ce bocete m-au apucat ... Pna la urma m-am linistit si i-am promis ca ii voi citi in continuare eu povestea.

Cat despre banii dela gradinita eu sunt o fericita. Noua nu ne-au cerut bani decat pt fondul clasei si rechizite asta insemnand cateva sute de mii pe an. Restul au venit din diferite sponsorizari. Educatoarele nu primesc absolut nimicdeci cadouri nu cumparam decat pt femeile care au grija de ei iar de Mos Craciun au tot asa sponsorizare de afara nu mai stiu din ce tara. Dar la scoala nu cred ca mai scapam .

Criss cu bb2 si Andrada - printesa noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Da la ce gradinita merge Andrada? Ca sa stim si noi pe viitor, sa ne orientam !
Eu sunt sigura ca ,in timp, o sa se obisnuiasca cu ideea de bebe nou si, chiar daca o sa fie un pic geloasa, cea mai grea misiune o ai tu, sa-ti imparti atentia in mod egal in ambele parti! Si sa o implici si pe ea in tot ce tine de bebe, baita, schimbat, etc, ca sa se simta importanta. Si sunt sigura ca o sa-si asume responsabilitatea de sora mai mare, asa ca stai linistita!
Iar in legatura cu ce spuneai tu ca numai ce faci tu e bine, cam asa e la noi, vrea ca tata sa-i faca laptele, sa-l schimbe, sa-l incalte, etc. Si in general are preferinte din astea, cand suntem impreuna mananca cu el, etc. E bine cateodata pentru ca rasuflu usurata si mai mereu cand mergem undeva Andrei e cel care sta cu Stefan pentru ca pe el il prefera.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Criss aia 150 ron,oricum sunt luati ca si cum as plati caminul pe luna raespectiva,numai ca treb dati cica inainte de a incepe gradi,ca sa poata ei sa se aprovizioneze din timp!

Cristina ce n-as da sa mai stea si ai mei cu tata-su at cand mergem undeva,dar de unde !

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Cristina Andrada merge la gradinita nr. 2 (cred ) cea din spate de la taxe si impozite vis-a-vis de Gara.
Dana si noua ne cer banii astia inainte la inceputul gradinitei si ii dam in prima, a doua zi de gradinita si in luna urmatoare daca copilul mai lipseste in septembrie se regleaza.

Criss cu bb2 si Andrada - printesa noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Dana noi vom veni cu totzii in formula completa.

Ellinia mey, nu te mai stresa degeaba. Fiecare copil isi exprima afectiunea in felul lui. Si incearca sa profiti de ce ai - timp liber mai mult. Unii si-ar dori si nu au...



Ana - mami de Ecaterina-Maria si Casandra-Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Ana merci,mi-ai dat o veste buna,macar cu Casandra sa se vada !Lui Paul vrem sa-i facem o surpriza,l-am invitat pe prietenul lui cel mai bun de gradi(dar si cel mai obraznic ),se intelegeau ei bine,sper sa poata veni,am vb cu parintii lui.

Iully ma bucur ca te simti mai bine,cand e DPN la tine??

Criss stiu cum e sa te streseze sefii la cap,eu dupa ce am patit hemoragia,pe cand eram gravida cu Ana la 3 luni.m-am internat in ziua aia de urgenta la spital,si bineinteles ca i-am cam lasat in aer,apoi ma tot sunau sa le explic ce si cum,toate situatiile pe care le tineam,nu-ti spun cum ma simteam(nu stiam daca pot pastra sarcina in continuare )apoi chiar ca i-am lasat de tot in aer!!

Oare Adriana ce face?Poate au plecat 3 si se intorc 4!!

O seara fructuasa!!

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianusca spune:

Fetelor ce parere aveti de rochie neagra si pantofi rosii. Cica asa se poarta nu neaparat sa-i asortezi cu ceva. O pata de culoare. Ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianusca spune:

Elinia cum adica esti mai dura cu Stefan? Il certi, il pedepsesti?.Parerea mea este ca amandoi parintii ar trebui sa aiba aceeasi atitudine fata de copil mai ales atunci cand acesta greseste.

Nu cred ca te iubeste mai putin dar probabi stie ca esti langa el acolo, il veghezi, il iubesti si fara sa ti-o ceara el.

E greu si asa , e greu si cand te sufoca si vrea numai cu mama de nici la buda nu te poti duce., nu-i asa lora?

oricum e grea meseria de parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianusca spune:

Luna imi pare rau ca s-a nimerit asa. Aveti multi invitati?


Crisandrada ma bucur ca te simti mai bine!Esti mai scriitoare nu ca mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Mi-e un somn...fiica-mea nu stiu ce arsita a avut asta noapte ca s-a trezit de cateva ori sa ceara apa...nici la baie nu voia sa mearga, am dus-o fortat... Dati-mi si mie o cafeaaaaa!!!!
Ianusca, ai dreptate, ambii parinti trebuie sa fie pe aceeasi lungime de unda, daca unul considera ca trebuie pedepsit celalalt nu trebuie sa spuna nu, mai ales in fata copilului. Nu unul sa-l pedepseasca si altul sa-l ia in brate sa-l alinte...
Criss, te-ai trezit? Scuza-ma pentru ieri, dar era tare obosita si adormita...nici pe fiica-mea si pe sot nu i-am vazut...ai observat si tu! Andrada e atat de finuta!!! O adevarata printesa! Iti sta tare bine cu burtica, mamicuto!
O zi buna la toata lumea!

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput